قواعد جدید سئو

دوشنبه 6 خرداد 1392

کسانی که میزان موفقیت سئو را فقط بر اساس کلیدواژه می سنجند، به نظر می رسد از حال و هوای امروزه وب بی اطلاع هستند! با عنایت به تغییر سلیقه کاربران و الگوریتم های گوگل به کلیدواژه های محبوب بسنده نکنید
 امروزه با توجه به تغییر سلیقه و رفتار کاربران اینترنتی از یک سو و به روز شدن مداوم الگوریتم های گوگل از سوی دیگر، نمی توان فقط به کلیدواژه های محبوب به عنوان ابزار سئو نگاه کرد.
 
در این نوشتار به برخی دیگر از تکنیک های طراحی سایت و سئو اشاره داریم:
 
 1. بر کلیدواژه های بلند تمرکز کنید
 
کاربران موتورهای جستجوی اینترنتی، ماهرتر و حرفه ای تر شده اند.
 
امروزه بیش از 70 درصد جستجوهای آنلاین، از حداقل سه عبارت تشکیل شده است.
 
چندی پیش گوگل اعلام کرد که بیش از 20 درصد جستجوهای اخیر کاربران، عبارات جدیدی بوده که تا پیش از آن هرگز توسط گوگل جستجو نشده است.
 
جمع بندی سه جمله فوق این است که رفتار کاربران جستجوگر در اینترنت تغییر کرده است و آنها به استفاده از کلیدواژه های بلند روی آورده اند.
 
شما در بهینه سازی سئوی سایت خود، حتماً باید این نکته را مدنظر قرار دهید.
 
با توجه به کاهش اهمیت کلیدواژه های دو یا سه کلمه ای – که پیشتر بسیار مورد رقابت وبمسترها بوده – در حال حاضر باید بر کلیدواژه های بلند تمرکز نمود.
 
2. محتواهای گره گشا ایجاد کنید
 

با توجه به کاهش اهمیت کلیدواژه های دو یا سه کلمه ای – که پیشتر بسیار مورد رقابت وبمسترها بوده – در حال حاضر باید بر کلیدواژه های بلند تمرکز نمود.

خلق محتواهای عالی، کار چندان دشواری نیست.
 
یکی از بهترین نوع محتواها، آنهایی است که به گونه ای مشکل مخاطب را حل می کند.
 
از جمله چنین محتواهایی می توان به مقالات علمی، راهنمای کار با یک دستگاه جدید، پاسخ به سوالی که شاید دامنگیر بسیاری از فعالان یک صنعت خاص باشد، ارائه راهنمایی های ارزشمند، نقد یافته های پژوهشی و ... اشاره کرد.
 
هنر این محتواها آن است که در آنها یک ارزش خلق می شود.
 
شما با استفاده از پتانسیل و تجارب شرکتی خود و پرسنل تحت امرتان می توانید چنین محتواهایی را تولید و منتشر کنید.
 
3. با سایت های معتبر بده بستان داشته باشید
 
سال گذشته گوگل به روزرسانی پنگوئن را منتشر کرد که در آن، به محتواهای منتشر شده در سایت های جعلی و کپی کار نمره منفی داده می شود.
 
از سوی دیگر، امکان عرض اندام یک سایت در بخش بالایی صفحه جواب های گوگل، امروزه به یک فن، شغل، تخصص و حتی دغدغه تبدیل شده است؛ چرا که گاه یک برند با حضور خود در این جایگاه ارزشمند، می تواند از مزایای اقتصادی گسترده ای بهره مند گردد.
 
در پایگاه شرکتی خود به وب سایت های سرشناس و معتبر - که همکار شما هستند و در همان صنعتی که شما در آن مشغول به کار هستید فعالیت می کنند - ارجاع دهید تا به طور خودکار، اعتبار شما نیز در دید گوگل افزایش یابد.
 
از سوی دیگر شما نیز محتواهای حرفه ای خود را در این سایت ها و نیز در جوامع آنلاینی که از کارشناسان صنعت شما تکوین یافته، منتشر نمایید.
 
4. به شبکه های اجتماعی نگاه ویژه داشته باشید
 
رسانه های اجتماعی یک کانال بسیار عالی برای انتشار مطالب، ترویج محصولات و اجرای کمپین های تبلیغاتی به شمار می رود.
 
شما با استفاده از این کانال ها از یک سو می توانید به میلیون ها کاربر دسترسی مستقیم و آنی داشته باشید، و از سوی دیگر خود را در معرض دید جستجوگرهای اینترنتی قرار دهید.
 
گوگل و بینگ از سیگنال های اجتماعی (social signals) در الگوریتم های خود برای تعیین رتبه و اهمیت سایت ها استفاده می کنند.
 
بنابراین فعالیت در شبکه های اجتماعی امروزه به یک امر ضروری برای بازاریاب های وب تبدیل شده است.
 
به عبارت دیگر می توان گفت هیچگاه به اندازه امروز، سئو و بازاریابی داخلی (Inbound Marketing) بر کسب و کار این دسته از بازاریاب ها تاثیر نداشته است.
 
شما با استفاده درست و اصولی، می توانید این ابزار و متدها را در خدمت کسب و کار خود گرفته و با ارتقاء رتبه سایت و افزایش دادن تعداد کاربران آن، درآمدهای خود از فضای آنلاین را افزایش دهید.

 


آرون آدرز
 
تعداد مقالات 5 عدد
مهدی ربیعی
 
تعداد مقالات 78 عدد
       
کپی رایت