مرورگر فیس‌بوک در راه است؟!

سه شنبه 9 خرداد 1391

زمزمه‌های از ورود فیس‌بوک به عرصه ارائه مرورگر شنیده شده است! سخنگوی فیس‌بوک از اظهارنظر در این رابطه خودداری می‌کند! آیا فیسبوک قصد رقابت با گوگل کروم را دارد؟

مرورگر فیسبوک آیا شما آمادگی ورود مرورگر فیس‌بوک و تلفیق شدن هر چه بیشتر این شبکه اجتماعی با دنیای آنلاینتان را دارید؟!

ممکن است این خبر در آینده‌ای نزدیک به حقیقت بپیوندد! Pocket-lint در گزارشی – که ادعا می‌کند خبر آن را از منابع موثقی بدست آورده –  عنوان کرده است که فیس‌بوک می‌خواهد شرکت Opera Software را خریداری کند! مرورگر اپرا قبلاً ادعا کرده بود که 200 میلیون کاربر در سرتاسر دنیا از آن استفاده می‌کنند.

خبرنگاران منتظر تایید یا رد این خبر از طرف فیس‌بوک هستند اما سخنگوی فیس‌بوک از اظهارنظر در این رابطه خودداری می‌کند!

اگر این انفاق بیافتد، دیگر فیس‌بوک فقط یک وب سایت ساده نخواهد بود؛ ورود یک مرورگر جدید که کاملاً تعلق به فیس‌بوک دارد، می‌تواند در جامعیت بخشیدن به استفاده از فیس‌بوک و تبدیل شدن آن به تمام دارایی کاربران در وب، موثر باشد.

مرورگر موبایل اوپرا، تاکنون مورد توجه کارشناسان زیادی قرار گرفته است. در اختیار گرفتن این مرورگر توسط فیس‌بوک، می‌تواند به قدرت آن افزوده و جامعیت بیشتری به کاربردهای آن ببخشد.

مرورگر موبایل اوپرا، تاکنون مورد توجه کارشناسان زیادی قرار گرفته است. در اختیار گرفتن این مرورگر توسط فیس‌بوک، می‌تواند به قدرت آن افزوده و جامعیت بیشتری به کاربردهای آن ببخشد. فیس‌بوک تا کنون خیلی تلاش کرده که در عرصه‌ی موبایل هم، کارایی بالاتری داشته باشد. اما برای اینکه بتواند از رشد جهشی در این رابطه برخوردار شود، باید ابزارهای قدرتمند این حوزه را در دستان خود داشته باشد؛ که اپرا یکی از آن‌هاست!

اگر فیس‌بوک مرورگری برای خودش داشته باشد، بدون شک در عرصه‌ی رقابت با گوگل و گوگل کروم هم حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت. همان‌طور که می‌دانید گوگل کروم هم اکنون به عنوان پر استفاده ترین مرورگر وب شناخته می‌شود اما ظرفیت 900 میلیون نفری کاربران فیس‌بوک، می‌تواند تهدیدی برای گوگل کروم به حساب بیاید. شاید جدالی که در آینده بین فیس‌بوک و گوگل در عرصه‌ی مرورگر در می‌گیرد، انتقام جویی فیس‌بوک در مقابل گوگل، به خاطر ورود به عرصه‌ی شبکه‌های اجتماعی با ارائه گوگل پلاس، تلقی شود.

به نظر شما مرورگر فیس‌بوک می‌تواند نقشی موثر در تسخیر وب توسط فیس‌بوک داشته باشد؟

 


سم لارید
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: