اطلاعاتی از پروفایل LinkedIn که نباید در رزومه کاری‌تان آورده شود

دوشنبه 1 خرداد 1391

تا امروز چند رزومه کاری تنظیم کرده‌اید؟ فکر می‌کنید LinkedIn می‌تواند نقش رزومه شما را ایفا کند؟ در این مطلب یاد می‌گیرید که برخی از اطلاعات، می توانند در تصمیم گیری کارآفرینان به ضرر شما عمل کنند...

خیلی‌ها فکر می‌کنند که پروفایل LinkedIn، را می توان به عنوان یک منبع پرکاربرد و معتبر استفاده کرد. اما همیشه این را در نظر داشته باشید که فرستادن پروفایل LinkedIn به عنوان یک رزومه کاری، به شرکتی که قصد استخدام شدن در آن را دارید، اصلاً مفید نیست و نباید انتظار ثمردهی صد در صدی از آن داشته باشید!

اگر چه LinkedIn قابلیت رزومه ساز خود را فعال کرده و در اختیار کاربران خود قرار داده است، اما این را هم بدانید که در حال حاضر این قابلیت پروسه خیلی خاصی بر روی پرفایل شما اعمال نمی‌کند بلکه تنها، اطلاعات شما را در قالب یک رزومه، فرمت‌بندی می‌کند. این در حالی است که این رزومه، به اندازه کافی ارزش و پتانسیل لازم برای به نمایش گذاشتن اطلاعات اختصاصی و مورد نیاز برای شغل مورد نظر شما را ندارد.

رزومه ساز LinkedIn، پروسه خیلی خاصی بر روی پرفایل شما اعمال نمی‌کند بلکه تنها، اطلاعات شما را در قالب یک رزومه، فرمت‌بندی می‌کند که به اندازه کافی ارزش و پتانسیل لازم برای به نمایش گذاشتن اطلاعات اختصاصی و مورد نیاز برای شغل مورد نظر شما را ندارد...

البته این را هم نباید نادیده گرفت که LinkedIn و رزومه شما، موارد مشترک زیادی با هم دارند. برخی از اطلاعاتی که در هر دوی این منابع یافت می‌شود عبارتند از : خلاصه‌ای از سابقه‌ی حرفه‌ای شما، تجارب کاری، مهارت‌ها، اطلاعات تماس، تحصیلات و برخی لینک‌های مهم.

اما در کنار موارد فوق، اطلاعات بسیار زیاد دیگری هم در پروفایل LinkedIn شما وجود دارد که نباید در رزومه شما وارد شود. مثلاً :

1. تمامی تجربیات

اگر شما در دوران دبیرستان در کنار تحصیل به کار خاصی هم مشغول بوده‌اید، آیا نیاز است آن در رزومه شغلی تخصصی‌تان ذکر کنید؟ بدون شک شغل‌ها و سوابق شغلی که در رزومه ذکر می‌شود، باید با شغل مورد درخواست شما، مرتبط باشد. بنابراین تلاش کنید دستاوردهایی که در رابطه با شغل مورد علاقه‌ی خود در گذشته بدست آورده‌اید و تجربیاتی که در این زمینه کسب کرده‌اید را در معرض دید شرکت استخدام کننده قرار دهید.

رزومه شما باید بسیار تخصصی‌تر و متمرکزتر از اطلاعاتی که در پروفایل LinkedIn دارید، تهیه شود. بنابراین حتی اگر اطمینان دارید که اطلاعات شما در LinkedIn کامل و جامع است، برای تقاضای شغل جدید و تهیه رزومه‌ی شغلی به گلچین کردن اطلاعات لازم از این وب سایت پرداخته و رزومه خود را تا حدود زیادی تخصصی کنید.

برای مثال اگر به دنبال شغلی در رسانه های اجتماعی هستید، شاید قید کردن اینکه با یکی از پایگاه های خبری محلی خود در رابطه با ایجاد صفحه‌ی فیس‌بوک آنان، همکاری کرده‌اید شاید موثر باشد.

2. آثار و انتشارات

مطمئناً استخدام کنندگان از دیدن نمونه کارهای شما خوشحال می‌شوند، اما حواستان باشد که لینک تمامی مطالب و مقالاتی که در گذشته، در زمینه‌های مختلف نوشته‌اید، را در رزومه خود درج نکنید! اگر مایلید شرکت استخدام کننده در جریان میزان فعالیت‌ها و انتشارات شما قرار بگیرد، کافی‌ست لینک پروفایل خود در LinkedIn را در گوشه‌ای از رزومه در نظر بگیرید. تاکید می‌کنم، از قرار دادن تک تک لینک‌های مقالات و مطالب خودداری نمایید، این کار نتیجه عکس خواهد داد.

3. پیشنهادات

برای تایید صحت آنچه در رزومه ادعا می‌کنید، نیاز نیست عباراتی مثل "در صورت نیاز مدارک مربوطه ارائه خواهد شد" را در رزومه بیاورید، چون شرکتی که قصد استخدام شما را دارد، بدون شک این مدارک را در آینده نه چندان دور از شما درخواست خواهد کرد. بنابراین خودتان را برای سیاه کردن رزومه خسته نکنید. در کل تا حد ممکن تلاش کنید پیشنهادات این چنینی ندهید.

4. علایقه‌مندی‌ها

فهرست علایقه‌مندی‌های شما در وب سایت LinkedIn موجود است، اما آیا شرکت جویای نیرو، نیاز دارد بداند که شما به چه هاکی روی یخ علاقه‌مند هستید؟! مثلاً شرکتی که در حوزه‌ی IT فعالیت می‌کند هیچ میانه‌ای با ورزش مورد علاقه شما نخواهد داشت. اگر این شرکت‌ها تمایلی به دانستن علایق شما داشته باشند، خودشان به LinkedIn مراجعه کرده و سری به پروفایل شما می‌زنند.

5. تاریخ تولد

در بسیاری از موارد دیده شده که کارجویان به دلیل داشتن سن پایین یا بالا، مورد تبعیض قرار گرفته و تجربیات و دامنه‌ی مهارت آنان نادیده گرفته می‌شوند. درست استکه در LinkedIn، تاریخ تولدتان را به دوستانتان اعلام می‌کنید تا روز تولدتان را بدانند اما در رزومه به گفتن تجارب و مهارت‌های خود اکتفا کنید تا گرفتار تبعیض سنی نشوید. بگذارید کارفرما اول از تخصص شما مطمئن شود، بعد از آن ممکن است حتی محدودیت سنی را به نفع شما نادیده بگیرد!

6. وضعیت تأهل

زندگی خصوصی شما هیچ ارتباطی به دیگران ندارد. اینکه شما متأهلید یا مجرد، نباید توانایی شما در انجام کار را تحت‌الشعاع قرار دهد. بنابراین از ارایه اطلاعاتی در این رابطه به شرکت‌های استخدام گر خودداری کنید. البته در رزومه‌ها و نمونه CVهای قدیمی، غالباً بخشی به عنوان اطلاعات شخصی در رزومه افراد قرار می‌گرفت. اطلاعاتی که معمولاً مکان تولد، وضعیت تأهل، نام همسر و غیره را شامل می‌شد. اما درج این بخش از اطلاعات در رزومه شما، مطمئناً تناسبی با آنچه به دنبال آن هستید نخواهد داشت.

الان هم فرصت خوبی است که ضمن مراجعه به پروفایلتان در LinkedIn، رزومه کاریتان را بازبینی و تکمیل کنید.

 


گریت هال
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت