تنها موضوعی که گوگل و فیس بوک با هم موافقند:مبارزه با اسپم!

سه شنبه 30 خرداد 1391

تبلیغات اسپم امان همه را بریده! کاربران را خسته و بی اعتماد کرده! زمینه سوء استفاده سایت های کلاهبرداری را فراهم کرده و میلیون ها دلار، به منافع شرکت های بزرگ فناوری،خسارت وارد آورده!اما از این پس...

مبارزه با اسپمگوگل در ادامه مبارزه همیشگی با تبلیغات اسپمی که به فروش اجناس جعلی می پردازند و یا کاربران را به وب سایت های کلاه برداری هدایت می کنند ، تا بر روی کامپیوترهای ایشان نرم افزارهای خراب کارانه نصب شود ، قدم های محکم تری بر می دارد. دیگر شرکت های بزرگ اینترنتی نیز ، همچون AOL و فیس بوک ، در تلاش های جداگانه به این سیستم های های کلاه برداری حمله کرده اند تا آنان را از سر راه بردارند ، اما همه ی این تلاش ها با نقاط ضعفی همراه بوده است!

StopBadware ، در اوایل سال 2006 ، به عنوان پروژه ای آزمایشی ، برای مقابله با بد افزارها ، در مرکز Berkman دانشگاه هاروارد شروع به کار کرد. از آن زمان تا کنون این پروژه کار خود را گسترش داده و تبدیل به یک گروه عام المنفعه شده که توسط گوگل، Sun Microsystems و Lenovo پشتیبانی می شود. Maxim Weinstein ، مدیر اجرایی این موسسه می گوید : مبارزه با تبلیغات جعلی و دروغین ، بخش لاینفکی از مأموریت ماست. بدافزارها ، از طریق تبلیغات در فضای آنلاین منتشر می شوند و تهدیدی بزرگ ، برای اینترنت و کاهش اعتماد کاربران هستند.

گروه عام المنفعه ی StopBadware که توسط گوگل ، موزیلا ، PayPal و برخی دیگر از فعالان وب حمایت می شود ، در چهاردهم ژوئن ، سرویس Ads Integrity Alliance را ارایه نمود . سرویسی از سوی جبهه ی متحد شرکت های بزرگ و فعال اینترنتی در مقابل کلاه برداران که با ارائه ی نکات فنی و آموزش صاحبان وب سایت ، جهت تأمین امنیت وب سایت شان و تعیین سیاست های امنیتی ، راهنمایی های لازم را ارائه می دهد.

بزرگان وب ، سالانه میلیون ها دلار ، صرف مبارزه با این تبلیغات اسپمی می کنند. گوگل به تنهایی 134 میلیون تبلیغ خرابکارانه را از کار انداخته و از ادامه ی فعالیت 824 هزار تبلیغ کننده ، در سال گذشته جلوگیری کرده است! Weinstein ، معتقد است هرچه دانش شرکت ها ، در مبارزه با این تبلیغات بیشتر باشد ، کار ساده ترمی شود و فرصت طلبان ، برای به اجرا در آوردن مقاصد شوم خود از طریق تبلیغات ، کار دشوار تری را پیش رو خواهند داشت.

هم اکنون شرکت هایی که به سرمایه گذاری و حمایت از این بنیاد پرداخته اند گوگل ، فیس بوک ، توییتر ، AOL و موسسه ی Interactive Advertising Bureau هستند. انتظار می رود دیگران بزرگان فناوری هم به این جمع بپیوندند. اینکه Ads Integrity Alliance ، در ورای اهداف ذکر شده ی خود ، موفق به انجام این مهم خواهد شد یا خیر ، در آینده مشخص می شود. اما تاکتیک ها و سازکار هایی که توسط این جامعه به کار گرفته می شود می تواند در مبارزه با تبلیغات خرابکارانه نقشی کلیدی ایفا کند.

 
 


رابرت هف
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: