بابا دیگه خسته شدیم از این مشکلات...!

چهارشنبه 24 خرداد 1391

شما هم به عنوان یک کارآفرین فعال در حوزه وب، از شدت مشکلات و تنگناهای موجود در عرصه وب و اینترنت کشور ذله شدین و با خودتون فکر کردید که ول کنیم و از این کشور بریم.آهان! ولی حواستون به یه چیزی نیست...

بعضی وقتا از صبح از خواب که بیدار می شی و می ری سر کار ، می بینی گوگل باز نمیشه!!! می خوای یه سرچ بکنی ، نیم ساعت منتظر می مونی تا علامت بارگزاری مرورگر بچرخه ، اما بعدش به جای نتایج جستجو ، صفحه Time Out رو میاره!

یکی از موارد دیگه ای که معمولا کفر همه ما وبی ها رو در میاره ، اینه که می بینی وارد جیمیل و یاهومیل و بقیه سایت هایی که خدایی ناکرده از پروتکل امن یا HTTPS استفاده می کنند ، نمی شی و دسترسیت به همه اطلاعاتت که معمولا تو ایمیلت  نگهداری می کنی قطع شده!!!

خیلی از متخصصین حرفه ای وب ، مثل برنامه نویسان ، گرافیست ها و متخصصین سرور و امنیت ، با دیدن این شرایط ، کوله پشتی شون رو می بندن تا برن یه کشور دیگه تا بتونن اینترنت بدون فیلترینگ و پایدار رو تجربه کنن! حتی اگه شده برن افغانستان یا کردستان عراق!

بعد از همه این حرفا ، نهایتا برنامه نویسان و متخصصین مون به این نتیجه می رسن که پرواز کنن به یه جای دیگه دنیا ، به جز ایران ، اینجاست که تازه مشکل شروع میشه. قربونش برم هواپیماهامون که یک در میون ، سقوط می کنن و متخصصین مون سعادت استفاده از اینترنت نامحدود بهشت نصیبشون میشه!!! البته این مشروط بر اینه که دوستان متخصص ما بتونن هزاران اشکال و ایراد مربوط به مهاجرت رو پشت سر بذارن و ویزا در دست ، سوار هواپیما بشن.

طراحان وب سایت
 
منبع
نویسنده
بابا دیگه خسته شدیم از این مشکلات...!


حسین مرتضایی
 
تعداد مقالات 5 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: