چگونه رتبه سایت طراحی شده ی خود را در alexa بالا ببریم؟

چهارشنبه 26 مرداد 1390

الکسا یکی از بزرگترین وب سایت هایی است که رتبه هر وب سایت یا پرتال طراحی شده را نمایش می دهد. در این مقاله به راهکار های افزایش رتبه وب سایت یا پورتال طراحی شده در وبسایت اینترنتی آلکسا پرداخته ایم.

1- مقالات و مطالب جدیدی که مخاطبان زیادی دارند بنویسید

باید سعی کنید در وب سایت طراحی شده خود مطالبی داشته باشید که به درد همه اقشار جامعه بخورد این کار نه تنها ترافیک وب سایت طراحی شده شما را بهبود می‌بخشد بلکه سبب می‌شود رتبه )رنکینگ( وب سایت طراحی شده شما در آلکسا و موتور های جستجو بهبود یابد؛ و این کار صادقانه‌ترین و مؤثرترین کاری است که می‌تواند رتبه شما را در هر سیستم رده بندی وب سایت طراحی شده ای بهتر کند.

 

2- در طراحی وب سایت خود صفحات و پست‌های مورد علاقه مدیران سایت‌های طراحی شده و وبلاگ‌ها را قرار دهید

این دسته از مخاطبان شما بیش از دیگران از ابزار رده بندی آلکسا در مرورگر خود استفاده می‌کنند. همان طور که می‌دانید این ابزار که به Alexa Toolbar معروف است. نقش مهمی در رده بندی وب سایت‌های طراحی شده دارد؛ و هر چه تعداد افرادی که این ابزار را روی مرورگر خود نصب کرده باشند و از سایت طراحی شده شما دیدن می‌کنند بیشتر باشد رتبه وب سایت طراحی شده شما در آلکسا بهبود خواهد یافت.

 

3- Alexa Toolbar را روی مرورگر خود نصب کنید

همان طور که گفتیم Alexa Toolbar یکی از مؤثرترین روش‌های بهبود رتبه هر وب سایت طراحی شده ای در آلکسا است. برای این منظور باید این ابزار را از وب سایت طراحی شده آلکسا دانلود کنید. این ابزار بسیار کم حجم است بنابراین حتماً آن‌را از وب سایت طراحی شده رسمی آلکسا دانلود کنید. البته طراحی سایت سئو به هر حال هزینه هایی هم دارد. چون نسخه های کپی شده ممکن است مشکلات امنیتی داشته باشند. در ابتدا این ابزار یکی از مهم‌ترین عوامل رده بندی یک سایت طراحی شده در آلکسا بود اما اکنون الگوریتم آن پیشرفته تر شده و عوامل بیشتری در این رده بندی دخیل هستند. اما این روش هنوز اثر زیادی دارد و نصب کردن آن ارزشش را دارد. به خصوص اگر شماره IP شما برای اتصال به اینترنت متغیر است (اگر روش اتصال شما Dial Up است IP شما دینامیک است. یعنی هر بار که به اینترنت وصل می‌شوید به احتمال زیاد شماره IP شما عوض شده است) و از چند کامپیوتر برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید حتماً از این روش استفاده کنید. چون اثر آن بیشتر است.

 

4- اسکریپت ویجت را در وب سایت طراحی شده خود نصب کنید

برای این منظور باید کدی را از وب سایت طراحی شده آلکسا دانلود کنید و بر روی وب سایت طراحی شده‌ی خود قرار دهید که میزان پیشرفت وب سایت طراحی شده‌ی شما را در آلکسا نشان خواهد داد.

 

5- یک لینک به وب سایت طراحی شده آلکسا در وب سایت طراحی شده خود قرار دهید

در مورد اینکه این روش کار می‌کند یا نه مطمئن نیستم ولی قرار دادن آن ضرری ندارد و بیشتر سایت‌های طراحی شده حتی وب سایت طراحی شده بزرگ به اینکه برای ان‌ها ترافیک بفرستید اهمیت می‌دهند؛ و زمانی می‌رسد که ترافیک وب سایت طراحی شده شما بالا می‌رود و این موضوع اهمیت بیشتری می‌یابد.

 

 


مهرداد خاکپور
 
تعداد مقالات 17 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: