گسترش لینک از مهمترین بخش های سئو و بهینه سازی سایت در گوگل

چهارشنبه 26 مرداد 1390

برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو و به ویژه گوگل و افزایش تعداد بازدید سایت در هنگام طراحی سایت، باید اصول سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر، انجام پذیرد. از مهمترین اصول سئو گسترش لینک است.

ساختار لینک معیاری از موفقیت وب سایت اینترنتی در دنیای وب و اینترنت است. خوب، تقریباً همه چیز این روزها از غذای مورد علاقه‌ی شما تا کتاب، فیلم و لباس در دنیای آنلاین، حضور دارند. البته فقط حضور داشتن در وب و اینترنت، کافی نیست. شما باید علاوه بر آن، برای مشتریان خود بسیار محبوب و دوست داشتنی باشید، تا آن‌ها بدانند که چه چیزی را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهید، بنابراین برای این هدف، لازم است که لینک‌هایی را از سایت خود منتشر نمایید.

خدمات ساختن لینک که توسط برخی شرکت‌ها ارائه می‌شود، استراتژی مناسبی است که برای افزایش لینک از یک سایت در شبکه جهانی وب استفاده می‌شود. انتشار لینک وب سایت اینترنتی شما، در وب و اینترنت، به عنوان یکی از استراتژی‌های بسیار موفق برای بهینه سازی ایت برای موتور های جستجو محسوب می‌شود. موتورهای جستجو تاکید زیادی بر روی لینک‌هایی دارند که به یک وب سایت داده شده و از این لینک‌ها برای رنک دهی و رتبه دهی به سایت، در نتایج خود استفاده می‌کنند. ایجاد لینک در وب کار چندان آسانی نیست و در عین حال، هر وب سایتی نیاز به در اختیار داشتن یک سرویس گسترش لینک قدرتمند و حرفه ای دارد. البته این در صورتی است که بخواهید در نتایج موتورهای جستجو، بهترین رتبه را برای کسب و کار خود به دست آورید.

طراحی هر وب سایتی متفاوت از سایت دیگر است و به همین دلیل نیز، مکانیزم لینک‌های ورودی به هر سایت، باید متفاوت باشد. موضوع این است که بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوگر، به صرف لینک‌های خوب ورودی و یا هر گونه لینک دیگر اتفاق نخواهد افتاد. سرویس گسترش لینکی که شما برای کسب و کار خود به کار می‌گیرید، باید به اندازه کافی موثر باشد تا به شما برای کسب بهترین نتایج در موتورهای جستجو کمک کند.

لینک‌ها عناصر بسیار مهمی هستند که به موتورهای جستجو و به ویژه گوگل، در تعیین سطح محبوبیت و اولویت هر سایت کمک می‌کنند. به عبارت دیگر، در صورتی که سایت شما دارای لینک‌های زیادتری از سایت‌های دیگر باشد آن وقت، سایت شما به شدت در تمام موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل مورد توجه قرار خواهد گرفت. البته برخی از مسائلی هم هست که شما باید در هنگام تبادل لینک با سایر سایت‌ها باید در نظر داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما به لحاظ چینش و محتوا کامل است، هیچ کس تمایلی به تبادل لینک با سایتی که کامل نیست ندارد. در واقع اگر شما این کار را نکنید، مطمئن باشید نمی‌توانید در پدید آوردن مکانیزمی برای سامان دهی لینک‌ها موفق باشد. مقدار و میزان محتوا نیز باید کافی باشد، چرا که موتورهای جستجوی زیادی همچون گوگل، تاکید بسیار زیادی بر محتوای موجود در یک سایت دارند و بر اساس آن رتبه سایت شما را افزایش می‌دهند.

یک راه ساده برای شما برای عملی کردن ایده گسترش لینک، نوشتن کلمات کلیدی است که شما می‌خواهید در آن کلمات، سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو بالا ببینید. می‌توانید سایت‌هایی را که در کلید واژه های مد نظر شما بالا می‌آیند را مورد بررسی قرار داده و مشاهده کنید که آیا سایت، هر گونه امکاناتی برای تبادل لینک با سایت‌های دیگر را فراهم می‌کند یا خیر؟

خوب، حتی اگر سایت هیچ خدماتی را برای تبادل لینک ارائه نمی‌دهد، شما می‌توانید با نوشتن یک ایمیل به مدیر آن سایت به طور مستقیم با او مکاتبه کرده و یک درخواست برای تبادل لینک با او ارائه نمایید. مطلب دیگری که برای موفقیت در تبادل لینک خود، باید بدانید، این است که برای تبادل لینک فقط با آن سایت‌هایی مبادله لینک کنید، که رتبه‌ی بالاتر از سایت شما دارند.

خدمات گسترش لینک را می‌توان از برخی از شرکت‌ها خریداری نمود، اما بهتر است، با کمی احتیاط در این مورد عمل کنید. فقط کافیست مطمئن باشید که شما از شرکتی این خدمات را دریافت می‌نمایید که دارای سابقه‌ی روشن و خوبی در زمینه بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوگر دارد.

 

 

 


علی آجودانیان
 
تعداد مقالات 8 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: