درک درستی از SEO داشته باشیم

چهارشنبه 24 اسفند 1390

Matt Gemmell؛ طراح و توسعه دهنده؛ در رابطه با اینکه چگونه می‌توان حضور خود در دنیای آنلاین را پیشرفت داد و از قوانین SEO به بهترین شکل استفاده نمود، مقاله ای با عنوان SEO برای مثبت اندیشان نوشته است.

سئو

Matt Gemmell می‌گوید : «حضور خود را با تولید محتوای موثر در فضای آنلاین افزایش داده و تأثیر گذار بمانید». او استفاده ناصحیح از SEO را برای دارندگان وب سایت‌ها و کاربران بسیار مضر می‌داند. چرا که دارندگان وب سایت‌ها، وب سایت خود را به سمت مطالب نامربوط و بیهوده هدایت کرده و کاربران نیز در جست و جو با نتایجی غیر متعارف و نامطلوب روبرو خواهند شد. بسیاری از افراد تصور اشتباهی از SEO دارند. آنان گمان می‌کنند کاری که انجام می‌دهند مطابق قانون و دور از سوء استفاده های احتمالی خواهد بود. در حالی که این تصور کاملاً غلط بوده و این افراد بیش از آنکه خود بدانند در این ورطه وارد شده‌اند.

آیا ایراد از SEO است!؟

Gemmell در رابطه با اینکه «آیا SEO خود به عنوان اصول بهینه سازی موتور جست و جو از ابتدا با مشکلات جدی مواجه است و یا اینکه افرادی که از آن به طور ناصحیح استفاده می‌کنند در اولویت قرار دارند. او معتقد است که هر چیزی می‌تواند جنبه های نامطلوبی داشته باشد و به طور ناصحیح استفاده شود. افرادی که اصول SEO را به کار می‌بندند باید در نظر داشته باشند که جنبه های اخلاقی موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که این شمشیر دو دَم می‌تواند نتایج مطلوب و در عین حال مضری برای آن‌ها در پی داشته باشد. SEO به خودی خود دارای سیری قانونی و دارای مقبولیت است و برای تمامی دارندگان وب سایت‌ها مهم است. اما باید در نظر داشته باشیم که هر چیزی را نمی‌توان بهینه سازی نامید چرا که خود کلمه‌ی» بهینه سازی «نیز امروزه به نحوی نادرست تلقی شده و به عنوان بهره‌وری و بهره برداری هر چه بیشتر از وب سایت شناخته می‌شود. قوانینی که برای SEO از ابتدای شروع بکار موتورهای جستجو وصف شده‌اند، تغییری نکرده و شما می‌توانید این قوانین را در کمتر از یک ساعت به طور کامل بیاموزید. اما اصطلاح SEO با گذشت زمان دچار تغییرات در نگرش افراد و نحوه‌ی استفاده از آن شده است؛ و این به دلیل خصوصیات کسب و کار وب، اجتناب ناپذیر است.»

مسیر درست

Gemmell می‌پذیرد که اغلب افراد استفاده کننده از SEO و قوانین آن با اهداف مسالمت آمیز و قانونی از آن استفاده می‌کنند و سودجویان این عرصه در جمعیت حداقلی قرار دارند. به طبع رقابت قرار گرفتن در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو در ذهن تمامی صاحبان وب سایت‌ها قرار دارد. در پی قرار گرفتن در رتبه های بالاتر ترافیک بیشتری به سمت وب سایت‌ها گسیل داده می‌شود و کار صاحبان وب سایت‌ها از این طریق راحت‌تر می‌شود. اما Gemmell به سودجویان این عرصه توصیه می‌کند که، جنبه های اخلاقی را رعایت کنند و منافعی که اشخاص حقیقی در ارتباط با قوانین ناصحیح SEO در مراجعه به وب سایت‌ها به دست می‌آورند را بررسی کنند. به جای در نظر گرفتن منافع شخصی به منافع کلی جامعه بیندیشند. Gemmell معتقد است که، حتی بدون استفاده از تاکتیک‌های غیر قانونی نیز می‌توان مسیر درست را انتخاب کرد و موفقیت لازم را حاصل نمود. او می‌گوید: امروزه عصر رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی ست. در صورتی که شما محتوایی جدید و مطلوب در وب سایت خود داشته باشید در خواهید یافت که اهمیت آن برای دیگران تا چه اندازه است. شما ابزار لازم برای اطلاع رسانی در مورد وب سایت خود را در اختیار دارید، ابزار شما در واقع کاربران هستند که خواهان محتوای جدید هستند. محتوای یگانه و جدید دو رکنی است که همیشه مشتری خود را خواهد داشت و علاقه‌مندان بسیار زیادی را به سمت خود خواهد کشید، بنابراین انر‍ژی و پول خود را صرف آن کنید و به کاربران و بازدید کنندگان اجازه دهید تا وظایف SEO را برای شما پیاده سازی کنند و در این راه از ارتباطات چهره به چهره برای تبلیغات وب سایت شما به بهترین نحو بهره گیری نمایند. کافی ست شما شروع کنید و به دیگران اجازه ادامه راه را بدهید. مقاله ای که Gemmell در این رابطه نگاشته بود، سریعاً توسط موتورهای جستجو کشف و ارائه شد چرا که وب سایت او به عنوان یکی از منابع مورد اعتماد موتور جستجو شناخته شده است و در دراز مدت موتورهای جست و جو او را به عنوان منبعی مورد اعتماد می‌شناختند.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت