گوگل قصد دارد اپلیکیشن های آفلاین Chrome را توسعه دهد

چهارشنبه 31 خرداد 1391

از آنجا که زمان زیادی به برگزاری کنفرانس توسعه سالانه گوگل باقی نمانده،عرضه اپلیکیشن های آفلاین درفروشگاه کروم نشان ازآن داردکه گوگل قصدداردتااپلیکیشن های آفلاینChromeراتوسعه داده وآنهارا تقوت نماید.

اپلیکیشن آفلاین گوگل کرومبا نزدیک شدن به زمان برگزاری کنفرانس توسعه ی سالانه ی گوگل ، این شرکت تلاش خود را برای استفاده ی آفلاین کاربران ، از مرورگر Chrome و سیستم عامل Chrome OS افزایش داده است. اوایل این هفته ، مجموعه جدیدی از اپلیکیشن ها ، در فروشگاه وب کروم قرار گرفت. این فروشگاه ، اپلیکیشن هایی را ارائه می نماید که می توانند در مرورگر گوگل بدون نیاز به اتصال دائم کاربران به اینترنت ، همچنان کارایی لازم را داشته باشند. بنا بر اعلام گوگل ، تعداد زیادی از افراد ، منتظر ارائه قابلیت ویرایش آفلاین اسناد در Google Docs بودند که به زودی از آن پرده برداری خواهد شد.

در حالی که نسخه جدید ChromeBook ، سرگرمی در دنیای آنلاین را بهینه کرده ، باید منتظر ماند و دید ، استفاده آفلاین از مرورگر چه فرصت هایی را برای ما به ارمغان می آورد.

پیش بینی ها حاکی از آن است که تا شش هفته آینده ، گوگل درایو با بخش مدیریت فایل تلفیق شده و کاربران می توانند با ورود به سیستم عامل کروم ، به صورت آفلاین هم به فایل هایشان دسترسی داشته باشند. با تغییرات جدید Google Docs نیز ، می توانید کارتان را به شکل آفلاین انجام دهید.

اگر چه این روزها اتصال اینترنت در همه جای دنیا کار ساده ای است ، اما هنوز هم کار به صورت آفلاین به شکل کامل منتفی نشده است. البته این لزوم ، در کشورهای جهان سومی همچون ایران ، بیش از دیگر کشورها احساس می شود! گوگل به طراحان وب این امکان را می دهد تا به مجموعه ای آفلاین ، از اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشند. تنها کاری که لازم است تا انجام شود این است که گزینه ی آفلاین Offline Enable را برای اپلیکیشن های خود انتخاب کنند. البته مطمئناً توسعه دهندگان نرم افزاری نیز باید ساز و کارهایی را بیاندیشند که به طور کامل بتوان از اپلیکیشن آنها به شکل آفلاین هم استفاده نمود. هم اکنون به شکل فنی ، Google Docs ، توانایی کار آفلاین را ارائه می دهد ، اما تنها قابلیتی که فعلا برای کاربران ، فعال است ، دسترسی آفلاین به اسناد است ، نه چیز دیگری! تقویم گوگل هم از همین قاعده پیروی می کند ، یعنی می توانید رویدادها و وقایعی که ثبت شده اند را ببینید ، اما هیچ تغییری نمی توانید در آن بدهید.

بنا به اظهار نظر مدیران گوگل ، این اوضاع و شرایط پابرجا نبوده و به زودی تغییر خواهند کرد. به عنوان نمونه در ماه گذشته ، گوگل نسخه های جدید ChromeBook و ChromeBox را عرضه کرد. پیش بینی ها حاکی از آن است که تا شش هفته پس از آن ، گوگل درایو با بخش مدیریت فایل تلفیق شده و کاربران می توانند به راحتی ، با ورود سیستم عامل کروم ، به صورت آفلاین هم به فایل هایشان دسترسی داشته باشند. با آفلاین شدن Google Docs که طی چند هفته ی آینده امکان پذیر خواهد شد ، شما نیز می توانید کارتان را به شکل آفلاین انجام دهید. کافی است تغییرات لازم را در اسنادتان به وجود آورده تا زمانی که مجدداً به اینترنت وصل شدید ، به شکل خودکار ، اسنادتان در گوگل داکز نیز آپدیت گردند.

 


کلوین تافل
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: