Vimeo و ابزارهای جدید پخش و ویرایش ویدئو

سه شنبه 30 خرداد 1391

رقابت بین سایت‌های اشتراک گذاری و پخش ویدیوی آنلاین هر روز بیشتر و نفس‌گیر تر می‌شود. وب سایت vimeo این بار با طراحی ابزارهای جدیدی به نبرد با YouTube آمده است...

اشتراک گذاری ویدئو Vimeo یکی از وب سایت‌های پخش ویدئو آنلاین است. این سایت از زمان تاسیس، همیشه تلاش کرده خود را به عنوان پلتفرمی با کیفیت برای پخش محتوای ویدئویی بشناساند. امروز این وب سایت با ارایه‌ی ابزارهای جدیدی، به سازندگان کلیپ های ویدئویی کمک می‌کند که تجربه‌ی بهتری از تماشای ویدئو را، برای کاربرانشان فراهم کنند.

امکان جدید در Vimeo ، شامل ابزار بهینه سازی است که به کاربران اجازه می دهد که تغییرات لازم در قطعات ویدئویی خود را، بدون نیاز به دانلود و ویرایش آنها درکامپیوترهای شخصی شان، به طور آنلاین به انجام دهند. این کارها با طی کردن یک ویزارد چند مرحله‌ای، به سادگی قابل اجرا است.

اما قابلیت مهم تر این ابزار، امکان اضافه کردن soundtrack فوری به قطعات ویدئویی است. کاربران این کار را هم مستقیماً‌ از وب سایت Vimeo انجام خواهند داد. افزودن قطعات موسیقی به کلیپ‌های ویدئویی هم میسر شده است. خبر مهم دیگری که Vimeo به کاربران خود داده ، همکاری با شریک تجاری جدیدی به نام SmartSound است.

ابزار جدید Vimeo ، به کاربران اجازه می دهد که تغییرات لازم در قطعات ویدئویی خود را، بدون نیاز به دانلود و ویرایش آنها درکامپیوترهای شخصی شان، به طور آنلاین به انجام دهند.

کاربران برای استفاده شخصی می توانند با پرداخت 2 دلار به ازای هر قطعه، به ویرایش و شخصی سازی قطعات موسیقی پرداخته و آنها را منتشر کنند. برای استفاده تجاری هم، مبلغ 20 دلار در نظر گرفته شده است. قطعات موسیقی که در اینجا ویرایش و تدوین می‌شوند همگی از سوی SmartSound ارائه خواهند شد. تغییراتی که کاربران می توانند در این قطعات پدید آورند عبارتند از کنترل و تغییر طول آهنگ، تدوین مجدد موسیقی  و میکساژ بر روی بیش از 4000 ترک از SmartSound.

Vimeo کماکان خود را به عنوان خانه تولیدکنندگان و هنرمندان علاقمند به عرصه ی ویدئو معرفی می‌کند. در سال‌های گذشته شاهد بودیم که این وب سایت نهایت تلاش خود را برای بهترین شدن و ارایه‌ی بهترین پلیر موجود در بازار کرد. در ژانویه ی 2012 ، باز طراحی که بر روی وب سایت Vimeo صورت گرفت، حال و هوای تازه‌ای به آن داد. کاربران تنوع طلبی که یوتیوب و دیگر وب سایت‌های آشنای این حوزه، برایشان تکراری شده و به دنبال جایگزینی ویژه هستند، Vimeo  را گزینه ای مطلوب خواهند یافت.

به دلیل وجود توسعه و گسترش بی حد و مرز وب سایت هایی از قبیل یوتیوب، Vimeo تلاش می‌کند به ابعاد دیگری از تولیدات ویدئویی پرداخته و سرمایه گذاری خود را جایی خرج کند، که بتواند خود را به عنوان پیشگام در آن معرفی نماید. البته تا اینجای کار، در مقایسه با یوتیوب، نمی توان Vimeo را یک قدرت بزرگ تلقی کرد.

مدیر عامل Vimeo اخیراً تغییر کرده است. گفته می شود که IAC در نظر دارد این وب سایت را بفروشد. البته رئیس IAC این مطلب را شایعه می‌خواند. به هر حال مشخص است که Vimeo به یافتن راه های بیشتری برای درآمد زایی، نیاز دارد. شاید تبلیغات بیشتر و یا تمرکز بر روی ارزش افزوده به یاری این وب سایت بیاید.

 


ریان لایر
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: