یوتیوب هفت سالگی‌اش را جشن گرفت

پنجشنبه 4 خرداد 1391

پس از گذشت 7 سال موفقیت پی در پی، وب سایت محبوب یوتیوب، رکورد تازه‌ای را از خود به جا گذاشته است! فکر می‌کنید در هر ساعت چند ویدئو در این سایت آپلود می‌شود؟فکر می‌کنید بازدید این سایت چقدر است؟چقدر!؟

تولد یوتیوبYouTube در ماه می 2005 به دنیا معرفی شد و حالا هفت سالگی‌اش را جشن می‌گیرد!  

"یوتیوب امروز 7 ساله است، اما با گذشت 7 سال از عمر این سرویس به اشتراک گذاری ویدئو، هنوز این شما کاربران هستید که همچنان با فعالیت خود نقشی عمده در موفقیت آن را بازی می‌کنید. ما به اینکه شما برای اشتراک گذاری ویدئوهایتان از این سایت استفاده می‌کنید، افتخار می‌کنیم و از اینکه نکات مختلف و قوانین یوتیوب را رعایت نموده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم."

این را مسئولان این وب سایت محبوب، در بیانیه‌ای که به همین مناسبت در سایت رسمی یوتیوب منتشر شده، گفته‌اند.

در جشن 6 سالگی YouTube هم، صاحبان این وب سایت پشت سر گذاشتن شش سال کاملاً موفق را جشن گرفتند. در آن سال کاربران با آپلود 48 ساعت ویدئو در دقیقه، به رکوردی شگفت انگیز در این وب سایت و دنیای وب دست یافتند. اما جالب است که امسال هم کاربران مجدداً‌ رکورد دیگری را به ثبت می‌رسانند.

برخورداری 800 میلیون کاربر از سراسر دنیا و تماشای بیش از 3 میلیارد ساعت ویدئو به طور ماهانه در این وب سایت، به ما نشان می‌دهد که راه را درست انتخاب کرده‌ایم و در مسیر درست قدم می‌گذاریم

نرخ آپلود در یوتیوب، امروز به 72 ساعت ویدئو در هر دقیقه رسیده است! YouTube هم مانند دیگر هفت ساله‌های دنیای وب، به سرعت در حال رشد است. این رشد برای YouTube آنقدر سریع است که اگر میزان آپلود ویدئو را در ذهن محاسبه کنیم، متحیر می‌شویم. در هر دقیقه سه شبانه روز، یعنی طی یک شبانه روز به اندازه 11 سال ، در ماه 355 سال و در یک سال 4260 سال، ویدئو در این وب سایت آپلود می‌شود!!! البته این به شرطی است که رقم 72 ساعت در دقیقه تا پایان سال ثابت بماند و افزایش پیدا نکند!

سرویسی که در ابتدای کار، فقط به عنوان ابزاری مفید بین دوستان برای به اشتراک گذاری ویدئو مورد استفاده قرار می‌گرفت، هم اکنون تبدیل به پلت فرمی جهانی برای باز کردن دریچه‌های جدید، به روی نسل‌های آینده شناخته می‌شود. پلت فرمی که در هر زمان و مکانی و با هر ابزار دیجیتالی که در دسترس داشته باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید. 

سال گذشته سال مهمی در تاریخچه YouTube به شمار می‌آید، چون در این سال، کانال‌های جدیدی به آن افزوده شد و کل وب سایت نیز مورد بازطراحی قرار گرفت. این تغییرات آنقدر تأثیرگذار بود که فعالیت‌های مختلف کاربران، اعم از جستجو، تماشا و اعلام علاقه‌مندی نسبت به ویدئوها را بسیار ساده‌تر و کارآمدتر کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده : "برخورداری از 800 میلیون کاربر از سراسر دنیا و تماشای بیش از 3 میلیارد ساعت ویدئو به طور ماهانه در این وب سایت، به ما نشان می‌دهد که راه را درست انتخاب کرده‌ایم و در مسیرِ درست، قدم می‌گذاریم."

همچنین جای دیگری در همان مطلب می‌خوانیم : " در پس تمام امکانات و ویدئوهایی که در قالب‌های متفاوت بر روی وب سایت قرار گرفته‌اند، همیشه عنصری فعال و اصلی به نام کاربر، به عنوان ایفاگر نقش اول YouTube شناخته شده است؛ و پس از گذشت 7 سال، این کاربران بوده‌اند که YouTube را به آنچه شما می‌شناسید، بدل کرده‌اند. "

این قدرشناسی که از سوی مسئولان یوتیوب به عمل آمده، مسلماً کاربران را دلگرم‌تر و مشتاق‌تر خواهد کرد، هر چند این شبکه ویدئویی قبلاً با سرویس شایسته و بسیار خوب خود، این معرفت را در عمل نشان داده است!

 


حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت