پروفایل گوگل پلاس خود را ضمیمه بلاگرتان کنید

سه شنبه 9 خرداد 1391

مدتی است که گوگل طبق سیاست‌های جدید خود، تلاش می‌کند با برقراری پیوند بین محصولات متنوعش، آن‌ها را یکپارچه کند. نمونه‌هایی از این تلاش را قبلا در Gmail و Google شاهد بودیم و حالا نوبت بلاگر است...

بلاگر و گوگل پلاسشرکت گوگل در راستای سیاست یکپارچه سازی محصولات خود، تنظیمات بخش ثبت نام بلاگر را بروزرسانی کرد.

در روش قدیمی، کاربران مجبور بودند برای تک تک سرویس‌های گوگل به طور جداگانه درخواست داده و ثبت نام کنند، اما هم اکنون وقتی کاربران گوگل مایل به استفاده از بلاگر باشند، سریعاً یک اکانت G-mail و گوگل پلاس برای آن‌ها ساخته شده و ثبت می‌گردد. دیگر لزومی ندارد درخواست‌های مجزا داده شود.

اگر چه این پروسه‌ی جدید، قبل از ژانویه‌ی 2012 انجام شد؛ اما تا اجرایی شدن آن و امکان استفاده برای تمامی کاربران، چند ماهی طول کشید. در تصویر زیر پروسه‌ای که باید برای ثبت نام بلاگر طی شود و اتفاقاتی که در این رابطه می‌افتد را می‌بینید.

بلاگر و گوگل پلاس

وقتی مراحل اولیه را می‌گذرانید، گزینه‌هایی پیش روی شما قرار می‌گیرد که از شما می‌پرسد آیا تمایل دارید اکانت خود در گوگل پلاس و بلاگر را به هم پیوند بزنید؟

بلاگر و گوگل پلاس

اگر شما از قبل کاربر گوگل باشید، می‌توانید با ساختن یک اکانت در بلاگر، آن را به گوگل پلاس متصل کنید و پست‌هایی را که به اشتراک می‌گذارید را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهید.

بلاگر و گوگل پلاس

در رابطه با این به روز رسانی، یکی از سخنگویان گوگل گفته است : "ما در تلاشیم تا روشی انطباقی و سازگار پذیر در تمامی محصولات خود، برای ثبت نام کاربران به وجود آوریم. دامنه‌ی تجربیات کاربران گوگل از محصولات متفاوت آن، با به روز رسانی هایی از این دست، گسترده تر می‌شود."

به این معنی که Blogger هم اکنون با YouTube, Google Docs, Google Search, Gmail و +Google یکپارچه شده و با ثبت نام در بلاگر، استفاده از سایر محصولات گوگل نیز امکانپذیر می شود.

نمی‌دانم شما با کاری که گوگل در این رابطه انجام می‌دهد، موافقید یا نه! به هر حال مشخص نیست که قدم بعدی گوگل، در رابطه با فرآیند یکپارچه سازی محصولاتش چیست! گوگل سیاست‌های خاص خود را دارد! شرکتی که مایل است گشت و گذار در وب را برای کاربران ساده تر کند!

 


دری الانف
 
تعداد مقالات 11 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: