طنز تصویری "داستان ارسال ایمیل ملی"

شنبه 30 ارديبهشت 1391

سرویس ایمیل ملی ، بحث هایی را به پا کرده. عده ای با طرح ، موافق و برخی مخالفند. ما نیز از موقعیت استفاده کرده و داستان ارسال یک ایمیل شرکت گوگل را بشکل تصویری به داستان ارسال ایمیل ملی تبدیل کردیم!
ارسال ایمیل ملیدانلود افزونه مشاهده انیمیشن
 

مقایسه ایمیل ملی و جیمیل مدتی است که در اخبار رسانه ها و وب ‌سایت‌ها، بحث ایمیل ملی داغ شده است، تیم ما با طراحی یک افزونه برای مرورگر گوگل کروم مشکلات استفاده از این سرویس ایمیل ملی را در قالبی طنز بیان کرده است، برای تماشای این انیمیشن جذاب افزونه طراحی شده را از اینجا دانلود نمایید و پس از نصب اینجا را کلیک کنید.

 

مدت چندانی از طرح وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مبنی بر راه اندازی سرویس ایمیل ملی نمی گذرد. دلایل اعلام شده ، عبارتند از : عدم وابستگی به سرویس های خارج از کشور ، حفاظت از اطلاعات کاربران ایرانی و مسایل امنیتی که قبلا در پروژه انتقال سایت های دولتی به دیتاسنترهای داخل کشور نیز ، مطرح شده بود. اما این بار هم ، برخی از کاربران ایرانی ، ابراز نگرانی می کنند که نکند ، این صرفا یک پیشنهاد نباشد.

از سوی دیگر شرکت گوگل در اقدامی جالب ، ماجراهای شگفت انگیز ایمیل بر بستر جیمیل را به شکلی بصری و جذاب ، تحت عنوان "داستان ارسال یک ایمیل" ، بر روی سایت خود منتشر نمود. شرکت داده ورزان ، قبلا ، سعی در اطلاع رسانی کاربران برای مشاهده این روند نمود و ترجمه فارسی داستان مزبور را در این مقاله منتشر کرده بود. اما بعد ، همکاران خوش ذوق ما تصمیم گرفتند تا در طنزی تصویری ، مشکلات محتمل استفاده از ایمیل ملی را ، با تغییر در سناریوی اصلی ، تحت عنوان "داستان ارسال یک ایمیل ملی" ، به نمایش بگذارند!

پیشاپیش لازم می دانیم از زحمت همه دست اندرکاران ارائه خدمات آی تی کشور ، تشکر کرده و ابراز امیدواری می نماییم که بعضی مشکلات این عرصه مرتفع شود تا تلاش های ستودنی ایشان منجر به جلب اعتماد کاربران به کیفیت این خدمات شود و ان شاء الله ، طنز شیرین ما ، ذائقه ایشان را تلخ نکرده ، انتقاد پذیری شان را خدشه دار نکند. البته توجه هم میهنان خود را نیز ، به این نکته جلب می نماییم که علیرغم پاره ای مشکلات ، باید توجه داشته باشیم که : به هر حال ، هر کار بزرگی با قدم کوچکی آغاز می شود.

اما در راستای شکفتن گل لبخند ، بر روی چهره شما هموطنان عزیز ، همکاران فنی ما در شرکت داده ورزان ، افزونه ای را بر روی مرورگر کروم طراحی کرده اند که می توانید آن را از اینجا دانلود کنید تا پس از نصب افزونه بر روی مرورگر خود ، تورمجازی "داستان ارسال ایمیل ملی" را مشاهده کنید. البته کاربران داخلی ، برای مشاهده صفحه باید از پرو کسی استفاده کنند! لذت شما زمانی دو چندان خواهد شد که ابتدا سناریوی "داستان ارسال یک ایمیل" اصلی گوگل را مشاهده نموده باشید تا بر اساس ذهنیت آن ، این بار قضیه را از زاویه " داستان ارسال ایمیل ملی" ببینید. پیشاپیش از اینکه با Like و sharing ، ما را در شبکه های اجتماعی پشتیبانی می کنید ، سپاسگزاریم. فقط اگر ابتدا افزونه مقاله قبلی را نصب کرده اید ، ابتدا آنرا از روی مرورگر کروم خود حذف کنید و سپس افزونه جدید را نصب کنید.

اما ممکن است سوالی مطرح شود که چرا برای مشاهده این صفحه ، متوسل به شیوه غیرمعمولی همچون نصب افزونه بر روی مرورگر شده ایم؟ در پاسخ باید عرض کنیم ، از آنجا که این صفحه صرفا بر روی دامنه google.com پاسخ می داد و اگر می خواستیم یک کپی از آن را در دامنه خودمان ایجاد کنیم ، انیمیشن ها و صداهای زیبای آن ، از بین می رفتند ، مجبور شدیم تا با روشی مبتکرانه ، یعنی طراحی یک افزونه ، لذت مشاهده این شوخی خوشمزه را ، روی خود سایت گوگل! برای شما به ارمغان آوریم. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هیچ گاه افزونه ای را بدون اطلاع از کارکرد و یا اطمینان از موثق بودن منبع آن روی مرورگر خود نصب نکنید و می توانید افزونه یاد شده را ، پس از مشاهده مطلب ، از مرورگر خود ، مطابق این دستور‌العمل ، حذف کنید.

اگر تمایلی به مشاهده این صفحه با نصب افزونه روی مرورگر خود ندارید، می‌توانید فیلم آن‌را اینجا، در یوتیوب مشاهده کنید. اما مطمئنا لذت تماشای آن در خود مرورگر چیز دیگری است. 

 


علی آجودانیان
 
تعداد مقالات 8 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: