Flipboard اولین مجله صوتی اینترنتی!

یکشنبه 31 ارديبهشت 1391

داغ‌ترین اخبار روز را می‌خواهید؟!از سر زدن روزانه به وب سایت‌های تکراری خسته شده‌اید؟!دوست دارید مجله‌‌ای با محتویات مورد علاقه خودتان داشته باشید؟!دوست دارید به جای مطالعه، مقاله را بشنوید؟!

مجله صوتی اینترنتیاگر شما هم مثل من علاقه‌مند باشید اخبار را واقعاً بروز، داغ، تازه از تنور درآمده و البته رایگان! دریافت کنید، حتماً با فلیپ بورد محبوب آشنا هستید. این اپلیکیشن دوست داشتنی، در واقع یک مجله الکترونیک آنلاین با دو ویژگی ممتاز است. اول اینکه سردبیر مجله شمایید! یعنی این شما هستید که با مشخص کردن موضوعات مورد علاقه‌تان، تعیین می‌کنید که مجله چه محتوایی داشته باشد! دوم اینکه این App، توییت‌ها و آپدیت‌های بروزترین شخصیت‌های دنیای وب و IT را رصد می‌کند و اخبار دست اول را گردآوری و بر روی دستگاهی که همیشه همراه شماست – یعنی موبایل – به شما ارائه می‌کند.

فلیپ بورد با طراحی خلاقانه و متفاوت خود، حس ورق زدن یک مجله تمام رنگی را در حالی که مشغول نوش جان کردن یک فنجان چای داغ هستید، به شما هدیه می‌کند!  و حالا Flipboard تصمیم گرفته یک رکورد جدید بزند و خود را جزء اولین‌ها ثبت کند. فلیپ‌بورد می‌خواهد اولین مجله اینترنتی باشد که  قطعات صوتی را هم پشتیبانی می‌کند!

این شرکت در نظر دارد به کمک سرویس به اشتراک گذاری صدای SoundCloud ، موسیقی‌ها، قطعات صوتی و برنامه‌های رادیوی NPR و رادیو بین‌المللی PRI را نیز پوشش دهد.

وقتی مشغول خواندن مقاله‌ای هستید، فایل صوتی آن نیز در کنار این مقاله، در دسترس خواهد بود. همزمان با پخش صدا، می‌توانید به گشت و گذار در اپلیکیشن ادامه دهید...

در اپلیکیشن جدید Flipboard که برای آیفون و آیپد (و به زودی برای Android) ارایه خواهد شد، قرار است، مقالات، تصاویر، آلبوم‌ها، فایل‌های ویدئویی و صوتی که توسط دوستان شما در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند، جمع آوری شده، قالب بندی مجدد بر روی آن‌ها انجام و سپس در مجله اختصاصی سازی شده شما، گرد هم آورده شوند. 

فعلاً در صفحات فلیپ بورد، می‌توانید قطعات موسیقی که دوستانتان از طریق SoundCloud به اشتراک گذاشته‌اند را دریافت کنید. این قطعات می‌تواند فایل‌های ضبط شده اصلی بوده و یا از پادکست‌های مثل اکونومیست گرفته شده باشند.

علاوه بر این، در آینده نزدیک، کاربران می‌توانند به سادگی، برنامه‌های رادیویی NPR و رادیوی بین‌المللی، را مستقیماً از طریق اپلیکیشنی که در اختیار دارند، گوش کنند. این اتفاق به این معنی است که وقتی مشغول خواندن مقاله‌ای از این منابع هستند، فایل صوتی آن نیز در کنار این مقاله، در دسترسشان خواهد بود.

وقتی یک قطعه صوتی یا برنامه رادیویی را انتخاب می‌کنید، همزمان با پخش آن می‌توانید به گشت و گذار در اپلیکیشن ادامه دهید. منوی جدیدی که در این اپلیکیشن طراحی شده و در گوشه‌ی پایینی و سمت چپ فضای اپلیکیشن قرار گرفته است، امکان کنترل حجم صدا و نحوه‌ی پخش فایل‌ها را، همیشه در اختیارتان می‌گذارد.

اگر چه کاربران اکنون می‌توانند به قطعات موسیقی و podcast ها، از طریق Flipboard دسترسی داشته باشند، اما هنوز امکان خرید این قطعات برای آن‌ها وجود ندارد. Flipboard فعلاً به درآمدزایی از طریق درج تبلیغات در کنار مطالب اکتفا کرده است. البته مدیر بازاریابی فلیپ بورد، Marci McCue اعلام کرده است که : "این شرکت در تلاش است تا راه‌های دیگری را برای درآمد زایی از قطعات صوتی بیابد."

او می‌گوید : "این که ما خود را به دیگر سرویس‌های محبوب موسیقی همچون iTunes نزدیک کنیم ایده جالبی است. باز کردن راه برای هنرمندانی که مایلند خود را بیشتر در معرض دید کاربران وب قرار دهند و به جنبه‌های اقتصادی کارشان هم فکر می‌کنند، یکی از قابلیت‌های مهمی است که می‌توان در آینده نزدیک، به آن اندیشید."

فلیپ بورد رایگان است و شما می‌توانید همین الان آن را با حجم تقریبی  9.6MB ، از سایت رسمی flipboard.com دانلود کنید.

 


سارا کسلر
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت