Google drive، رقیب تازه Dropbox، وارد می‌شود

شنبه 2 ارديبهشت 1391

گوگل با طراحی وب سرویس میزبانی رایگان خود، قصد درخشش در این عرصه را دارد. امکانات و تسهیلات ارائه شده در Google drive، تهدید جدی برای رقبای آن، حتی Dropbox محبوب، تلقی شده است...

طراحی وب سایت میزبانی رایگان

بعضی اوقات شانس به ما رو می‌کند. سرویس جدید گوگل با نام Google drive در راه است. داستان از این قرار است که تا هفته‌ی آینده، 5 گیگابایت فضای رایگان، توسط گوگل ارائه خواهد شد. رایگان بودن این فضا، آن هم برای تمامی افرادی که مایل به استفاده از آن باشند، نشان دهنده‌ی دست و دل‌باز شدن گوگل است. البته شما می‌توانید در صورت تمایل، فضای بیشتری هم خریداری کنید. اما 5 گیگابایت برای هر اکانت، برتری محسوسی نسبت به 2 گیگابایت Dropbox ، به حساب می‌آید. البته از حق نگذریم! امکان افزایش فضا در Dropbox، تا 23 گیگابایت به سادگی برای کاربران HTC وجود دارد.

ارائه 5 گیگابایت برای هر اکانت، برتری محسوسی نسبت به 2 گیگابایت Dropbox ، به حساب می‌آید

در رابطه با اینکه این سیستم چگونه کار می‌کند، صحبت‌های زیادی شده است. انتظار می‌رود سازگاری این سرویس با ویندوز، فرایند ساده‌ای داشته باشد؛ اما برای داشتن آیکن Google drive بر روی یک مکینتاش، شاید زمان بیشتری مورد نیاز باشد.

بر اساس آنچه گوگل می‌گوید، گوگل درایو قابلیت کار بر روی مکینتاش و ویندوز را داراست. همچنین گفته شده که Google drive ، بر روی Android و iOS نیز قابل استفاده است. سؤال‌های زیادی در رابطه با نحوه‌ی کارایی این سرویس وجود دارد. تنها خبر موثقی که در این رابطه ارایه شده ، زمان ورود به بازار Google drive، یعنی تا اواسط هفته‌ی آینده، است. باید تا آن زمان منتظر ماند و دید آیا Google drive توانایی برابری و رقابت با دراپ‌باکس را داراست یا خیر؟ آیا Dropbox محبوبیت خود را حفظ خواهد کرد؟

 


برد مکارتی
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: