مجله آنلاین گوگل

چهارشنبه 28 دى 1390

Think Quarterly عنوان وب سایت جدید گوگل است که هم اکنون طراحی شده، به مرحله گشایش رسیده و بروز رسانی و ویرایش می‌شود. هدف اصلی گوگل در انتشار آن، ارائه نسخه چاپی به شرکت‌های همکار بوده است.
 

فصل نامه گوگل با هدف کمک به مردم در زمینه در اختیار داشتن اخبار اتفاقات اخیر و چرایی اهمیت آن‌ها صحبت می‌کند. اولین مطلب منتشره در Think Quarterly در مورد اهمیت داده‌ها و تأثیر آن‌ها در دستیابی به اهداف کسب و کارها بوده است. مقالات فنی همراه، به عمق تخصصی آن افزوده است. در این مقالات، با کارشناسان فن شاغل در گوگل، همچون هانس روزلینگ و هال واریان، اقتصاددان ارشد گوگل، گفتگو شده است.

این مقالات را می‌توان بر دو پلت فرم وب پایه و مجله ای تمام صفحه مشاهده نمود.

این فصل نامه توسط آژانس خلاقه "the church of London"، طراحی و گشایش یافت و هم اکنون ویرایش می‌شود. مؤسس این آژانس (دنی میلر)، در مورد چگونگی راه اندازی آن به ما توضیحاتی داده است: در تولید این مجله، تمرکز بر تولیدی منحصر به فرد و زیبا؛ با استفاده از هنر عکاسی و تصویرگری بود. ما با تکیه بر هنر تصویرگران و عکاسان خبره خود، توانسته ایم تلفیقی زیبا از هنر و صنعت را در کار طراحی ارائه نماییم.

اگرچه این وب سایت بطور رایگان برای استفاده عموم، قرار گرفته است، اما هدف اصلی گوگل در انتشار آن (بنابر گفته های مسئولین مربوطه)، ارائه نسخه چاپی به شرکت‌های همکار بوده است که از اهمیت بالاتری برخوردار می‌باشد و مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. اولین شماره آن با تیراژ 1500 برای استفاده این شرکت‌ها به چاپ رسید. این نسخه چاپی، غیر قابل فروش است. نسخه موبایل وب سایت مجله نیز به آدرس m.thinkquarterly.co.uk در دسترس همگان، قرار خواهد داشت.

دیدگاه راب میلز (مدیر استودیو) در bluegg را در زیر می‌خوانید:
«به عنوان فردی که مجلات و کتب چاپی را به نسخ آنلاین ترجیح می‌دهم، باید اذعان کنم که نسخه آنلاین think quarterly بسیار جذاب بوده و توجه خواننده را به خود معطوف می‌دارد. طراحی بی نقص آن، جلوه ای مطلوب به آن بخشیده است. بطوریکه من منتظر شماره های بعدی آن و چاپ‌های متعاقب خواهم بود».

 


مهرداد خاکپور
 
تعداد مقالات 17 عدد
       
کپی رایت