فروشگاه های آنلاین تنها 10 ثانیه فرصت دارند!

یکشنبه 30 بهمن 1390

فروشگاه های آنلاین صرف نظر از کوچک و بزرگ بودن خود بایستی، خود را برای مقابله با خریداران بی حوصله آماده کنند. و باید در نظر داشته باشند وب سایتی طراحی کنند که، با پلتفرم های جدید سازگار باشد.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که 90% کاربران بریتانیا در تعطیلات، برای خرید هدایا، از اینترنت استفاده می‌کنند. تقریباً 1/4 آن‌ها از تبلت ها بدین منظور بهره می‌گیرند. به گفته Rackspace، معاون ارشد در Fabio Torlini، بیش از 1/3 خریدارانی که حوصله و انتظاری برای ماندن بیش از 10 ثانیه و صبر برای لود شدن برنامه و یا صفحه وب سایت را ندارند، به زودی آن صفحه را ترک می‌کنند. از این رو خرده فروشان و صاحبان فروشگاه های آنلاین بایستی از خدمات کلاب بهینه، برای این منظور استفاده کنند تا به خوبی توانایی جذابیت و ارائه محصولات خود را داشته باشند و کاربران بی حوصله را از خود دور نکنند.

اگرچه این گزارش بیشتر در رابطه با عواقب کند بودن صفحات وب به ارائه نکاتی پرداخته است. اما در رابطه با تغییراتی که در سیر گرایشات این بازار رخ می دهد نیز به ما هشدار می‌دهد. انتقال از کامپیوترها و دسکتاپ ها به سمت پلتفرم موبایل، به این معناست که فروشگاه و وب سایت‌ها باید هرچه بیشتر خود را، منطبق بر کارایی‌های موبایل کرده و برای استفاده خود توسط این ابزارها آماده باشند. در صورتی که شما یک وب سایت با پلتفرم فلش دارید، مطمئناً بایستی با بسیاری از کاربرانی که از سیستم عامل‌هایی هم چون iOS، استفاده می‌کنند، خداحافظی کنید. قابلیت‌های فراوان و برنامه های کاربردی جدیدی که در پلتفرم موبایل پیاده سازی شده‌اند، انعطاف پذیری هر چه بیشتری به کاربران آن می هد. از این رو لازم است در صورتی که به درآمدزایی فروشگاه خود می‌اندیشید، به داشتن نسخه موبایل وب سایت، اقدام کرده و این گروه حجیم از کاربران را فراموش نکنید.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت