طرح چوبی وارد فونت‌های وب می‌شود

سه شنبه 29 فروردين 1391

استودیوی طراحی Pittsburgh، موفقیت خود برای استفاده و احیای طرح چوبی فونت‌های قدیمی و ایجاد امکان استفاده از آن در وب را جشن گرفته است...

فونت جدید چوباستودیوی طراحی Pittsburgh، موفقیت خود برای استفاده و احیای طرح چوبی فونت‌های قدیمی و ایجاد امکان استفاده از آن در وب را جشن گرفته است. از این پس طراحان وب که سلایقی مدرن دارند و مایلند تلفیقی از مدرنیته و جلوه های قدیمی را در کار خود داشته باشند، می‌توانند از این فونت به بهترین شکل استفاده کنند. این پروژه در ابتدا با هدف 15000 دلار هدف گذاری شد اما در انتها مشخص شد که 19204 دلار صرف آن شده است. یکی از مدیران اجرایی این پروژه با نام Matt Griffin هدف احیای جلوه‌ی چوبی را در فونت‌ها نمایش آنچه در دنیای مدرن و دیجیتال وجود ندارد عنوان کرده است.

ایده‌ی اولیه این طرح از Matt Braun بوده است که در Bearded به عنوان طراح ارشد مشغول بکار است. لازم است بدانیم که این فونت‌ها با دقت تمام از روی سبک قدیمی الگو برداری شده و با ظرافت خاصی طراحی شده‌اند که چشم هر بیننده را می‌نوازد. اگرچه منبع انتخاب فونت چوبی بسیار قدیمی و یادآور دوران گذشته است اما ابزاری که این فونت تهیه شده و خاطره آن احیا شده است هرگز قدیمی نیست. این پروژه که Kickstarter نام داشت ابزاری بسیار قدرتمند برای ایجاد آنچه می‌خواستیم در اختیارمان قرار داده بود؛ و بدون آن مسلماً پروژه ابتدایی و ساده تمام می‌شد.

این فونت‌ها با دقت تمام از روی سبک قدیمی الگو برداری شده و با ظرافت خاصی طراحی شده‌اند که چشم هر بیننده را می‌نوازد. اگرچه منبع انتخاب فونت چوبی بسیار قدیمی و یادآور دوران گذشته است اما ابزاری که این فونت تهیه شده و خاطره آن احیا شده است هرگز قدیمی نیست

Kickstarter به طراحان اجازه می‌داد تا با دلسوزی تمام نسبت به ایجاد آنچه می‌خواهند بپردازند. اما یافتن منابعی برای زنده کردن این فونت قدیمی که از دوران گذشته به یادگار مانده است خود یکی از چالش‌های موجود بود که این مشکل نیز به کمک وب تا حدود زیادی ساده شد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با پروژه‌ی احیای فونت چوبی می‌توانید به آدرس woodtyperevival.com مراجعه کنید و یا مجموعه ای که در وب سایت Flickr قرار گرفته و به معرفی ان پرداخته را به وضوح ببینید.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت