در نسخه‌ی جدید Microsofts SkyDrive، سرویس‌دهی، دیگر رایگان نیست

دوشنبه 11 ارديبهشت 1391

در حالی که وب سایت دراپ‌باکس و گوگل‌درایو، تسهیلات رایگان اغوا کننده‌ای همچون فضای بی‌نیاز از اکانت و چند برابر سازی فضا را طراحی و ارائه کرده‌اند، مایکروسافت می‌خواهد برای سرویس مشابه، پول بگیرد...

نسخه جدید اسکای درایو مایکروسافتکاربران SkyDrive ، هم اکنون می‌توانند نسخه‌ی جدید این اپلیکیشن را، بر روی ویندوز، مکینتاش، Windows Phone و iOS در اختیار داشته باشند؛ در حالی که سرویس Clouds آن بهینه سازی شده و توانایی ذخیره سازی فایل‌ها، در آن افزایش یافته است.

کاربرانی که مایلند 20 گیگابایت فضای بیشتر در اختیار داشته باشند، باید سالانه ده دلار پرداخت کنند؛ و به همین ترتیب برای 5 گیگابایت 25 دلار در سال و برای 100 گیگابایت 50 دلار در سال، از کاربران دریافت خواهد شد.

ارایه‌ی فضای رایگان، همیشه به عنوان یکی از ابزارهای درآمد زایی و بازاریابی، برای شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات وب، مطرح بوده است. بنابراین شنیدن خبری مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد در نسخه‌ی جدید خود، با ارایه ی 7 گیگابایت فضا به کاربران، از آنان هزینه‌ی سرویس نیز دریافت کند، کمی غیر منتظره است. مایکروسافت این‌گونه می‌پندارد که 7 گیگابایت تقریباً برای 99% کاربران کافی است.

کاربرانی که مایلند 20 گیگابایت فضای بیشتر در اختیار داشته باشند، باید سالانه ده دلار پرداخت کنند؛ و به همین ترتیب برای 5 گیگابایت 25 دلار در سال و برای 100 گیگابایت 50 دلار در سال، از کاربران دریافت خواهد شد. کاربرانی که از قبل 25 گیگابایت فضای رایگان، در این اپلیکیشن در اختیار داشته‌اند، همانند قبل، از پرداخت هزینه معاف هستند. پلن های جدید مالی، فقط برای کاربران جدید و آن‌هایی که حساب‌های خود را به روز رسانی می‌کنند در نظر گرفته شده است.

 

عنوان چهره‌ای جدید در Clouds

دسترسی به فایل‌ها، ساده‌تر از قبل شده است و کاربران می‌توانند تقریباً از همه جا به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن دسکتاپ، به کاربران ویندوز ویستا و بالاتر اجازه می‌دهد از درون مرورگر نیز، به اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.

نکته‌ی جالب دیگر، عدم پشتیبانی مایکروسافت، از کاربران ویندوز xp است که این معنای خداحافظی این شرکت با محصول محبوب خود را تداعی می‌کند.

نکته‌ی جالب دیگر، عدم پشتیبانی مایکروسافت، از کاربران ویندوز xp است که این معنای خداحافظی این شرکت با محصول محبوب خود را تداعی می‌کند

از طریق وب سایت SkyDrive.com ، می‌توانید به سادگی، به فایل‌ها دسترسی داشته و از کامپیوتری دیگر غیر از کامپیوتر شخصی خود، فایل‌ها را به هر جا که مایل باشید، در هر نقطه‌ای از جهان انتقال دهید. اپلیکیشن های Windows Phone و iOS نیز به روز رسانی خواهند شد و گزینه‌های به اشتراک گذاری و مدیریت فایل در آن‌ها بهینه سازی می‌شود.

با پیشنهادهای جدیدی که Dropbox در رابطه با به اشتراک گذاری فایل‌ها برای کاربران به ارمغان آورده و با ورود به بازار Google drive و امتیازات آن، می‌توان انتظار قیمت‌های رقابتی بیشتر، از سوی رقبا را داشت و شاید هم باید منتظر وقوع تلفاتی در جنگ بین این ابرقدرت‌ها بود.

آیا سیاست پولی مایکروسافت در مقابل پیشنهادهای رایگان رقبای خود، با شکست مواجه خواهد شد؟ آیا کاربران جدید SkyDrive کاهش خواهند یافت؟ شما حاضرید برای فضای آنلاین، پول بدهد؟

 


حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: