در طراحی سایت عکس پرینت، چه نکات و ظرایفی برای موفقیتش رعایت شده؟

دوشنبه 25 دى 1391

در این مقاله سعی شده تا جدای از عوامل موفقیت ایده سایت عکس پرینت، نکات و ظرایفی که در این وب سایت موفق اینترنتی رعایت شده و باعث شده تا ازش به عنوان یک نمونه موفق در وب فارسی یاد کنیم رو بیان کردیم.
    یک وب سایت اینترنتی ، علاوه بر دلایل عمده ای که موجب موفقیتش میشه ، یه سری ریزه کاریها رو رعایت می کنه که اگر از اصل ایده مهمتر نباشه ، کم اهمیت تر نیست. بسیاری از وب سایت های اینترنتی ، اصل ایده شون خیلی خوب و کارآمده ، ولی این نکات و ظرایف رو رعایت نمی کنند که موجب شکست خوردن طرحشون میشه! اما عکس پرینت اینطور نیست. این سایت نکاتی رو رعایت کرده که جدا با مشاهده اونها میشه فهمید که چقدر آدمهای پشت سرش هوشمندند.

عکس پرینت تکنیک ساده ولی موثری رو به کار گرفته که تاثیر به سزایی در موفقیت سایت داشته. این تکنیک اینه که ، عکس های بی کیفیت رو نمی پذیره. چون اگر یک عکس بی کیفیت برای عکس پرینت ارسال کنید و چاپ بشه این موضوع رو پای بی کیفیتی سرویسش میذارید.

سادگی شگفت انگیز اینترفیس : یکی از اشکالات بزرگ طراحان وب سایت های اینترنتی ، اینه که توجه ندارند ، سادگی اینترفیس ، بزرگترین مزیت یک وب سرویس محسوب میشه. تو عکس پرینت لازم نیست کاربرای سایت ، هیچ راهنمایی بخونن یا آموزشی ببیند تا بتونند با این سایت کار کنند. با کمترین اطلاعات هم میشه با این سایت کار کرد. البته نکته قابل تامل اینه که همه قابلیت های پیشرفته رو در قالبی ساده ارائه کرده! نه اینکه سر و ته همه ایده اش رو بزنه و بگه ساده است!

چند عکس اول را رایگان پرینت کنید : یکی از راهکارای عالی دیگه این سایت اینه که اول طعم شیرین چاپ شدن عکس هاتون رو بهتون میچشونه و اجازه میده که به محض عضویت در سایت ، یه تعداد عکس رایگان برای شما ارسال می کنه! با اینکار ، دیگه هیچ دلیلی برای استفاده نکردن از این سایت باقی نمی مونه. علاوه بر این ، یه نوع تعهد اخلاقی هم در شما ایجاد می کنه!
کمی ارزانتر از بیرون : یکی از مزیتهای دیگه سایت عکس پرینت قیمت مناسبشه. نه اینکه هیچ عکاسخونه ای ارزونتر از عکس پرینت نیست! ولی اگه یه قیمت از جاهای مختلف بگیرید ، می بینید که تا حدودی قیمتش مناسب تر از جاهای دیگه است. پس شما دو صرفه جویی کردید :
  • یکی صرفه جویی در هزینه رفت و آمد درون شهری.
  • دیگری هم ، پرداخت هزینه ای کمتر برای چاپ عکس.
حفظ و حراست از کیفیت : یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اکثر صاحبان سایت های اینترنتی انجام می دند اینه که می خواند به هر شکلی شده ، مشتری رو جذب کنند و یه مبلغی ازش بگیریند. اما طراحان سایت عکس پرینت ، تکنیک ساده ولی موثری رو به کار گرفتند که تاثیر به سزایی در موفقیت سایتشون داشته. این تکنیک اینه که سایت ، عکس های بی کیفیت رو نمی پذیره. چون اگر شما یک عکس بی کیفیت برای عکس پرینت ارسال کنید و چاپ بشه و دست تون برسه ، خیلی تو چورتتون می خوره و این موضوع رو پای بی کیفیتی سرویسش میذارید. در عوض ، به لحاظ روانشناسی ، وقتی به شما پیغام می ده که عکس شما کیفیت لازم رو نداره ، متوجه میشید که عکس پرینت ، از اون دسته سایت هایی نیست که فقط می خواند پول مشتریشون رو بگیرند و یه چیز به درد نخور دستش بدند.
به هر مناسبتی ، یک تخفیف : از نظر علم بازاریابی و فروش ، ارائه تخفیف ، در یه بازه زمانی مشخص ، برای مشتری محرکه و تشویقش می کنه که تا تموم نشده از این تخفیف بهره بره! البته عکس پرینت به همین هم اکتفا نکرده ، بلکه تخفیفاتی که می ده کاملا به ایام حساسه و مثلا شب عید ، روی انواع سالنما و تقویمش ، تخفیف می ده. این یعنی در زمانی که نیاز به سالنمای دیواری و رومیزی بیشتر احساس میشه ، یهو می بینی که عکس پرینت یه تخفیف مناسب داده! جالبتر اینجاست که یه بنر روی سایت نذاشته و بگه از این تاریخ تا این تاریخ ، انقدر تخفیف می دیم روی فلان محصولمون! نه یه شمارنده گذاشته که تعداد روزها ، ساعات و دقایق باقیمونده تا پایان این تخفیف رو به صورت کاهنده نشون می ده! خودتون ببینید چقدر مشتری هل میشه که سریعتر بره و سفارشش رو نهایی کنه!
 


روح الله ربیعی
 
تعداد مقالات 20 عدد
       
کپی رایت