افزایش تولید بازی‌های آنلاین

شنبه 6 اسفند 1390

بر اساس نتایج تحقیقات TIGA، 31% تولید کنندگان بازی‌های آنلاین، برای وب سایت فیس بوک کار می‌کنند. در ادامه کریج گرانل به بررسی روند تولیدات بازی های آنلاین و چالش های مربوط به آنان توضیحاتی خواهد داد.
بازی های آنلاین online game
 

تقریباً نیمی از توسعه دهندگان بازی‌های آنلاین، بازی‌های خود را به طور مستقل به انتشار می‌رسانند و در حدود 31% از آنان برای فیس بوک کار می‌کنند. به غیر از 31% از افرادی که بازی‌های خود را در فیس بوک به انتشار می‌رسانند، تقریباً 2/3 منتشرکنندگان بازی‌های آنلاین محصولات خود را در فروشگاه‌های آنلاین به فروش می‌رسانند. فروشگاه‌هایی از قبیل :iOS App Store یا فروشگاه Application iOS، XBLA.

با پدید آمدن تغییرات عمده در بازی سازی آنلاین، حضور تولید کنندگان بازی‌ها با چالش‌ها و فرصت‌های زیادی رو به رو است. بازار رقابتی دنیای وب آنان را به داشتن توانایی‌های بیشتر برای ماندن در این عرصه رقابتی وادار می‌کند. تصویر روی جلد بازی‌هایی که در گذشته‌های نه چندان دور وظیفه جلب توجه مخاطبین بازی‌ها را بر عهده داشتند، هم اکنون جای خود را به دنیای آنلاین و مخاطبین جدید داده است. سرعت رد و بدل اطلاعات یکی از دلایل جلب توجه مخاطبین این حوزه به بازی‌ها شده است. فاکتورهای مهم اطلاعاتی که مد نظر کاربران قرار دارد عبارتند از : موضوع کلی بازی، قیمت آن و زمان و مکان دسترسی کاربران به آن. علاوه بر آن می‌توان نمونه ویدئوهای کوچکی از بازی و نحوه کار آن را در وب مشاهده نمود. توانایی‌های زیاد سیستم عامل iOS، یکی دیگر از عوامل رغبت بازی سازان به کار در این حوزه است. ارائه نسخه 11Flash Player، توسط شرکت Adobe و نرم افزار AIR 3 یکی دیگر از ویژه گی ها و برتری‌های کار تلقی می‌شود. به طوری که این شرکت مدعی شده است، نرم افزار تولیدی آن می‌تواند به عنوان کنسول نسل بعدی بازی‌های تحت وب مورد استفاده قرار گیرد. قابلیت سازگاری این نرم افزار با نسل جدید تلفن همراه و تبلت ها که استفاده از بازی‌های لمسی را در دستور کار خود قرار دادند، در صورت ادامه یافتن این روند می‌توان، صحت ادعای Adobe را تایید نمود.

 


روح الله ربیعی
 
تعداد مقالات 5 عدد
       
کپی رایت