فیس‌بوک در بین 20 برند برتر قرار گرفت اما...

یکشنبه 7 خرداد 1391

آمار و جدول ارزش‌گذاری برند شرکتها که توسط Millward Brown، تهیه و ارائه شده است، حاشیه‌های زیادی داشته است. گفته می‌شود که این اطلاعات با آنچه توسط Wall Street اعلام شده مغایرت دارد!

رتبه بندی برندهابا رشدی که امروز از فیس‌بوک شاهدیم، شاید بتوان روزی را دید که این شرکت، اپل را که هم اکنون به عنوان برترین شرکت دنیا مطرح است، پشت سر گذارد. اما در حال حاضر فیس‌بوک با ارزش 33 میلیارد و 200 میلیون دلار در رتبه 19 برترین برندهای جهان قرار گرفته است.

این اولین بار است فیس‌بوک در بین 20 برند برتر دنیا، از دیدگاه Millward Brown قرار گرفته است. در کنار فیس‌بوک، آمازون با رتبه 18 و Deutsche Telekom با رتبه‌ی 20 قرار گرفته‌اند. در ابتدای لیست هم اپل خودنمایی می‌کند و پشت سر آن، آی‌بی‌ام و گوگل مشاهده می‌شوند! برای دیدن لیست کامل برترین برندهای جهان در سال 2012 اینجا را کلیک کنید.

لیست Millward Brown بر اساس دیدگاه مصرف کنندگان برندها و بر پایه‌ی آنالیزهای اطلاعات مالی، ارزش شرکت‌ها در بازار و دیگر اطلاعات و گزارشهای تحلیلی در رابطه با شرکت‌ها، به دست می‌آید. البته به هر دلیلی که ما هم از آن بی‌خبریم!، اطلاعاتی که Millward Brown ارائه کرده است با آنچه درWall Street  مشاهده می‌کنیم تفاوت‌های آشکاری دارد!!! به طور مثال در این لیست می‌بینیم که اپل با ارزش 182 میلیارد و 900 میلیون دلار قرار گرفته، در حالی که حجم معاملات این شرکت، در حدود 525 میلیارد دلار است؛ و همین طور در مورد فیس‌بوک. ارزش فیس‌بوک در Wall Street در حدود 69 میلیارد تخمین زده شده است. چیزی بیش از دو برابر آنچه در لیست Millward Brown می‌بینیم!

در حال حاضر فیس‌بوک با ارزش 33 میلیارد و 200 میلیون دلار در رتبه 19 برترین برندهای جهان قرار گرفته است

این رتبه بندی حتی با رتبه بندی‌های دیگری که در این رابطه صورت گرفته نیز تفاوت‌هایی را نشان می‌دهد، به طوری که 100 برند برتر Interbrand ، اپل را در رتبه‌ی 8 جای داده و در آنجا کوکوهولو به عنوان رتبه‌ی برتر دیده می‌شود. فیس‌بوک هم در آن لیست جایی ندارد!

حالا اینجا چه خبر است، معلوم نیست!

 
 


تاد واسرمن
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: