10 تصمیم اساسی برای طراحان وب در سال جدید

شنبه 1 بهمن 1390

سال 2012 را با تصمیم‌های مهم شروع کنید. سالی که گذشت به همراه تجربیات خوبی که به همراه داشت تمام شد. هم اکنون زمان آن رسیده تا با بکارگیری این تجربیات، زندگی حرفه ای را آن گونه که مطلوب است بسازیم.

طراحان وب سایت

1 – به سراغ حل مسائلی بروید که ارزش بیشتری دارند

طراحان را به تعبیری می‌توان حلال مشکلات نامید. در دنیای امروز مسائل فراوانی وجود دارد. اقتصاد کشورها در حال رکود است. وال استریت باید اشغال شود و مردمان بسیاری در سراسر جهان قادر به تأمین نیازهای اولیه بهداشتی و درمانی خود نیستند. بنابراین آیا شما هنوز هم به ساخت اپلیکیشنی برای تعیین زمان خواب و بیداری فکر می‌کنید؟ آیا تعداد ساندویچ‌هایی که در یک روز مصرف می‌کنیم، هنوز برای ما حائز اهمیت است؟ خیر. نیازهای ما بسیار فراتر از این مسائل خودساخته هستند. دنیای واقعی، با تصور بسیاری از ما، تفاوت‌های زیادی دارد.

 

 

طراحان وب سایت

در حال حاضر در بهترین دوران تاریخ طراحی قرار گرفته‌ایم. ابزارها و امکانات طراحی در بهترین حالت ممکن خود هستند. اما استفاده ای که در راه های بی ارزش و نادرست از این امکانات می‌شود، تأسف بار است. لازم است نسبت به کشف مشکلات واقعی حساس‌تر بوده و در انتخاب‌های خود با وسواس بیشتری عمل کنیم تا قادر به حل مشکلات واقعی مردم و ارائه راه‌های کوتاه تر در زندگی آنان باشیم. پیدا کردن این مشکلات کار دشواری نیست. کافی است کمی به اطراف خود دقیق‌تر بنگریم. به طور مثال؛ چرا نباید مخازن اطلاعات دارویی به سادگی در اختیار مردم قرار داشته باشند؟ و یا چرا یک نوجوان 14 ساله باید کوله پشتی 20 کیلویی خود را هر روز در مسافت خانه تا مدرسه بر دوش خود حمل کند؟ همانطور که شاهدیم، اطراف ما پر از مشکلات ریز و درشت است. اما مشکلاتی که در دنیای مدرن از سر راه بشر برداشته می‌شوند، اغلب جدید و نوظهور هستند. نکته قابل تأمل این است که مطمئناً مشکل نسل‌های بعدی، دسترسی به نسخه جدید شبکه اجتماعی فیس‌بوک نخواهد بود.

 

 

2 – از تجربیات دیگران استفاده کنید

استفاده از تجربیات دیگر طراحان به معنای کپی برداری از کار آنان نیست. کافی ست با داشتن نقشه راه پیشینیان، راهی که آنان رفته‌اند را دوباره طی نکنید. از تجربیاتشان درس گرفته و در راه تکامل ایده‌هایشان قدم بردارید. تلاش کنید شما نیز برای آیندگان در نقش یک مدل موفق ظاهر شوید.

دانشی که در ارتباط با دیگران کسب می‌کنید، ارزشمند است. عمر طراحی به قدمت عمر بشر است. از ایده های دیگران الهام بگیرید و آنچه آن ایده را در نظر شما کامل‌تر جلوه می‌دهد، پیاده کنید. برخی اوقات صدها نفر در سرتاسر دنیا مشغول به کاری کاملاً یکسان هستند. گره ای که در حال باز شدن به دست آنان است، با به اشتراک گذاری تجربیات و دانش یکدیگر، می‌توانست در زمانی بسیار کوتاه تر به نتیجه برسد. اما به راستی دلیل این عدم همکاری چیست؟ عدم آشنایی متقابل طراحان؟ خیر. علت اصلی آن خودخواهی آنان است.

3 – از ذخیره سازی کار نامطلوب پرهیز کنید

اغلب طراحان و کارآموزان جوان، پس از انجام سلسله دستورات مربیان خود می‌پرسند؛ ذخیره سازی این فایل ایرادی ندارد؟

در جواب باید گفت؛ انسان ممکن الخطا است و کامپیوترها برای ذخیره کردن فایل‌ها ساخته نشده‌اند. در صورتی که نتیجه کار شما رضایت بخش نیست، از ذخیره نمودن آن خودداری کرده و از پرکردن فضای هارددیسک خود از محتویات بی ارزش جلوگیری کنید. چرا که در نهایت این فایل ناقص، کارایی لازم را نداشته و شما را دچار سردرگمی خواهد نمود.

4 – از سر راه خود کنار روید

10 سال اول روند کاری من به تلقین این مفهوم گذشت؛ «اگر امکان انجام این کار به شیوه مطلوب برای من فراهم می‌شد... »

این تلقین گریبان گیر افراد زیادی می‌شود. این افراد اغلب تصور می‌کنند، امکانات لازم به شکل مطلوب برای آنان فراهم نشده و دیگران را مسئول و مقصر در این مورد می‌دانند. برخی اوقات پس از اتمام پروژه، و برداشته شدن استرس کاری از دوش طراحان، می‌بینیم که در بازنگری نسبت به پروژه های انجام شده، نظرات متفاوتی ارائه می‌دهند و اغلب آرزو می‌کنند کار را به نحوی بهتر انجام می‌دادند. امیدوارم روزی این ژن ناخواسته که ما را از انجام کار درست در حین اجرای پروژه باز می‌دارد، شناسایی و خنثی شود.

تلاش کنید شخصیت طراح واقعی درون خود را دریابید و به ندای او گوش دهید. از رد شدن طرح خود از دیدگاه مشتریان هراس به دل راه ندهید. گاهی شما بدون تفکر در مورد بهترین راه‌های حل مسئله، به پس زده شدن پروژه خود اندیشیده و در نتیجه رشته کار منطقی، از دستتان خارج می‌شود. در این حالت، مشتری را تصور می‌کنید که ممکن است به اندازه های متفاوت در نظر گرفته شده، ایراد وارد نموده و سلایق شما در اجرای کار را بی ارزش تلقی کند. اما بدانید که او با انتخاب شما برای اجرای پروژه، در حقیقت موافقت خود با نحوه اجرای کار شما را پیشاپیش اعلام داشته است. بنابراین به انتخاب آنان احترام گذاشته، بجای نگرانی به فکر ارائه بهترین راهکارهای ممکن بوده و به نتیجه کار دلگرم باشید.

طراحان وب سایت

قبل از اجرای کلی طرح درخواستی مشتری و ارائه به او به منظور دریافت تایید نهایی برای شروع کار، در مورد جزئیات به مذاکره ننشینید. چرا که او مشتری است و در مورد کاری که انجام می‌دهید، تخصصی ندارد. پس صحبت در مورد قیمت‌ها و شرایط فروش را پس از ارائه نمونه کارهای خود به او، به میان آورید. تا اولاً، احترام او را به دست آورده و ثانیاً، باعث ایجاد اعتماد فی ما بین شوید. ضمناً، ارائه این اطلاعات به مشتری، باعث دلگرمی شما خواهد شد و ادامه کار با پشتوانه اطلاعاتی از سلایق او دنبال خواهد شد.

 

5 – از ارتکاب اشتباه و سرزنش نترسید

در صورتی که در انجام کاری، مرتکب اشتباه شدید، در اولین فرصت به پذیرش این اشتباه اقدام کرده و به سرعت نسبت به رفع مشکلات پیش آمده تلاش کنید. بهانه جویی نکنید. افرادی که اشتباهات خود را پذیرفته و به رفع آن همت می‌گمارند، قابل احترامند. در مقابل، کسانی که از قبول اشتباهات می‌گریزند، سرخورده و غیرقابل اعتماد خواهند بود.

امسال تمامی اشتباهات خود را به عهده بگیرید!

6 – کنجکاوی خود را از دست ندهید

برخی از طراحان پس از به دست آوردن تخصص مورد نیاز برای اجرای کارهای مورد علاقه خود، دست از تلاش بیشتر برای یادگیری برداشته و به دانش کنونی خود اکتفا می‌کنند. آنان تا زمانی که مشکلی جدید به وجود نیامده به این روند ادامه خواهند داد. آیا افرادی که توانایی کار با debabelizer داشتند و سرخوشانه از این تخصص خود، احساس غرور می‌کردند را به خاطر دارید؟ شاید لازم است در این مورد از والدین خود سؤال کنید. زمان خود را صرف انجام کارهایی که در آن‌ها خبره هستید، نکنید. بهتر است این زمان را در راه یادگیری تخصص‌هایی مصرف کنید، که از آن‌ها چیزی نمی‌دانید. در نهایت خواهید دید که دامنه هنرها و توانایی‌های شما افزایش یافته و شغلی بادوام تر خواهید داشت.

آینده، سیلابی از فنون و هنرهای جدید است. در انتخاب‌های خود دقیق باشید و با آغوش باز به استقبال آینده بروید.

7 –اشتباهات کوچک و سریع

از پافشاری بر ایده‌هایی که در اجرا، عملیاتی نیستند پرهیز کنید. شانس شروع دوباره را از خود نگیرید. رقم خوردن اشتباهات در مراحل اولیه کار، بهتر از پیگیری یک ایده غلط تا مراحل انتهایی پروژه است. حکایت ماهی و تازگی در زمان صید آن را به خاطر دارید؟ در صورتی که قدرت قبول اشتباهات را داشته باشید، می‌توانید بلافاصله تغییر رویه داده و روش درستی اتخاذ کنید. اشتباهات کوچک شما در حقیقت پله های موفقیت شما خواهند شد.

8- کاربران را ساده لوح نپنداریم

طراحان وب سایت

طرح شما مورد استفاده چه کسانی قرار خواهد گرفت. مخاطبان خود را به خوبی بشناسید تا از گرفتار شدن در دام ساده انگاری، رهایی یابید. شاید شما هم بر این باورید که طرح اجرایی شما بایستی به حدی از سهولت کاربری برخوردار باشد تا همه بتوانند به راحتی از آن بهره برداری کنند. برخی سادگی کاربری طرح را منوط به قابلیت بهره برداری از آن، توسط مادر خود ارزیابی می‌کنند. در حالی که بهتر است در زمان طراحی، به طور دقیق به نیازهای کاربران بیندیشید و طرح را مبتنی بر حل مسائل آنان پیاده سازی کنید و نه با در نظر گرفتن توانایی کم کاربر در استفاده از آن.

 

9 – فن نوشتن را بیاموزید

نیمی از طراحی، بواسطه هنر ارتباطات، قابلیت ارائه می‌یابد. طراحانی که قادر به نوشتن نباشند، نمی‌توانند از کیفیت کار خود دفاع کنند و کاری که قابلیت دفاع نداشته باشد، مانایی چندانی نخواهد داشت.

گاهی می‌شنویم که یک طرح خوب، خود توانایی جذب مخاطب را داراست و نیازی به دیگر عوامل در موفقیت یک طرح وجود ندارد. شاید بتوان گفت؛ این سخن، شاخ دار ترین دروغی است که می‌توان در این حوزه بر زبان جاری کرد. طرحی که دارای شاکله ارتباطی مناسبی نبوده و توانایی بیان اهداف و استراتژی‌های خود را نداشته باشد، قدرت ماندن در صحنه بزرگ رقابت را نیز نخواهد داشت.

10 – مجادلات مصالحت آمیز

اما قدم آخر، ارائه طرح به مشتریان است. در این مرحله شما در جبهه دفاع از پروژه خوب خود قرار خواهید داشت. سؤال‌ها و انتقادهای احتمالی کاربران در مورد پروژه شما، اغلب از سر عناد و بدخواهی نیست. شاید مشکلاتی از قبیل نامفهوم بودن بخش‌هایی از کار، علاقه به تسلط بیشتر بر ماجرا و سیر تحولات طراحی باشد. تنها چیزی که لازم است در این زمان انجام دهید، حفظ اعتماد به نفس در ارتباط و دفاعی منطقی از کار خود است. دلایل خود در استفاده از ابزارها و روش‌های مورد سؤال آنان را به روشنی بیان کنید. از بحث با مشتریان نترسید. شکست و پیروزی در کنار هم معنا می‌یابند. اما اعتباری که شما در شغل خود کسب می‌کنید، تا حدود زیادی به برخوردهای صحیح و حساب شده شما با کاربران دارد.

 


مایک مونتیریو
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: