چه طور برای فروشگاهم وبلاگ نویسی کنم ؟

دوشنبه 14 بهمن 1392

وبلاگ یک ابزار قدرتمند برای نزدیک تر شدن به مشتریان می باشد. با استفاده از پست های وبلاگ می توانید محصولات جدید، تخفیف های ویژه و ... را به آنها معرفی کنید و ...
اینکه به مشتریانتان این حس را بدهید که با یک انسان حقیقی طرف هستند، بدون شک موثرترین شیوه در موفقیت شما خواهد بود. به همین علت است که قراردادن شماره تماس و ایمیلتان در وبسایت ضروری است. برای ارتباط بهتر با مشتریان می توانید به شیوه ای موثر وبلاگ نویسی کنید. وبلاگ ها به راحتی مدیریت می شوند. پس با وبلاگ نویسی می توانید ابعاد دیگری از کسب و کارتان را در زمانی کوتاه به مشتریان نشان دهید. با استفاده از پست های وبلاگ می توانید محصولات جدید، تخفیف های ویژه و ... را به آنها معرفی کنید. حتی می توانید پا را فراتر گذاشته و ایده ها و تمایلات تجاری خود را با آنها در میان گذارید و ارتباط نزدیک تری را برقرار کنید. با داشتن یک وبلاگ هیچ محدودیتی را احساس نخواهید کرد و می توانید در ارتباط با هر موضوعی با مشتریان صحبت کنید. 


بیایید با هم 5 گام اساسی برای داشتن وبلاگی موفق را مرور کنیم :
 

ارتباط مستقیم مشتریان با اشخاص حقیقی را میسر سازید : فروشگاه اینترنتی ابزار مناسبی برای ارتباط با طیف وسیع مشتریان شما نخواهد بود. استفاده از یک وبلاگ حسی را به مشتریان می دهد که گویی با اشخاص حقیقی رودررو هستند.


رتبه وبلاگتان را در موتورهای جستجو و به ویژه گوگل بالا ببرید : با نوشتن پست ها و مقالات جدید در وبلاگتان می توانید کاری کنید که موتورهای جستجو سایت شما را بهتر بشناسند. در ضمن با به کار بردن و تکرار کلیدواژه های مشخص در پست هایتان می توانید رنکینگ و بازدید و در نهایت فروش خود را بالا ببرید.

 
برند با ارزشی را خلق کنید : با خلق یک برند با ارزش می توانید اعتبار خود را در بین مشتریان بالا ببرید. به آنها نشان دهید که عاشق کار خود هستید. کافی است نشان دهید که چطور برای معرفی و بیان محصولات و خدمات خود هیجان زده هستید و برای این کار، مشتقانه اخبار و رویدادهای اخیر بازار را دنبال کنید.  


با وبلاگ نویسی می توانید ابعاد دیگری از کسب و کارتان را در زمانی کوتاه به مشتریان نشان دهید. با داشتن یک وبلاگ هیچ محدودیتی را احساس نخواهید کرد و می توانید در ارتباط با هر موضوعی با مشتریان صحبت کنید

درصد رضایت مشتریان را بالا ببرید : سعی کنید با ارائه آموزهایی مفید، به مشتریان خود راه هایی را بیاموزید که که بتوانند از محصولات شما به شیوه ای بهتری استفاده نمایند. در این صورت، مشتریان احساس اطمینان بیشتری می کنند و احتمال خریدشان از فروشگاه اینترنتی شما افزایش می یابد.
 

کاری کنید که ارتباط مشتریان با شما دو طرفه شود : خواننده های وبلاگ شما می توانند به راحتی و از طریق قرار دادن نظرشان یا اصطلاحا کامنت در وبلاگ، با شما ارتباط برقرار کنند. این یکی از بهترین شیوه ها برای دریافت نظر مشتریان می باشد، پس سعی کنید از آن به خوبی بهره ببرید.


اما مراقب باشید : وبلاگ نویسی زمان زیادی را می طلبد. پس از منابع مورد نیازتان برای نوشتن و به روز کردن وبلاگ غافل نشوید. هیچ چیز بدتر از یک وبلاگ خالی و یا وبلاگی با مطالب قدیمی نیست. حتی اینکار نتایج منفی را نیز برای شما در بر دارد چون مشتریان گمان می کنند که شما بیشتر از اطلاع رسانی به مشتریانتان، به فروش خود اهمیت می دهید.
 

 


ساندرین تیبت
 
تعداد مقالات 1 عدد
کسری خسروی
 
تعداد مقالات 43 عدد
       
کپی رایت