نحوه ی منتقل کردن فروشگاه فیزیکی تان به دنیای تجارت اینترنتی

سه شنبه 13 اسفند 1392

تجارت اینترنتی به سرعت در حال رشد است و به همین خاطر صاحبان فروشگاه های فیزیکی نمی توانند قدرت زیاد آن برای فروش بیشتر را نادیده بگیرند. بدون در نظر گرفتن ابعاد و اندازه ی تجارت کنونی تان ...
زمان تغییر فرارسیده است ... 

تجارت اینترنتی به سرعت در حال رشد است و به همین خاطر صاحبان فروشگاه های فیزیکی نمی توانند قدرت زیاد آن برای فروش بیشتر را نادیده بگیرند. بدون در نظر گرفتن ابعاد و اندازه ی تجارت کنونی تان، طراحی فروشگاه اینترنتی تان در دنیای مجازی باعث می شود که محصولاتتان در معرض دید میلیون ها مشتری جدید قرار بگیرند. علاوه بر این می توانید در هر لحظه از روز انتظار فروش محصولات تان را داشته باشید و این قدرتی است که حتی بهترین مناطق تجاری دنیا هم نمی توانند به شما بدهند.
پس مطمئن باشید زمان انتقال فروشگاه فیزیکی تان به فروشگاه اینترنتی در دنیای مجازی فرا رسیده است. با این مقاله همراه باشید تا شیوه ی صحیح این کار را به شما آموزش دهیم. 


برای محصولات خود از توضیحات و تصاویر مناسبی استفاده کنید

اولین گام برای انتقال فروشگاه مجازی به دنیای اینترنتی نوشتن توضیحات دقیق برای محصولات و استفاده از تصاویر فوق العاده برای جذب مشتریان جدید می باشد. این کار می تواند با توجه به تعداد محصولات فروشگاه اینترنتی تان، کاری زمان بر باشد اما نکته ی مهم این است که اگر برای بار اول به درستی انجام شود در آینده در زمان و هزینه های شما صرفه جویی می شود. به این نکته توجه داشته باشید که توضیح محصولات و تصاویر آنها می توانند به عنوان ابزارهای مهم بازاریابی  مورد استفاده قرار گیرند و باعث افزایش فروش و ترافیک سایت شما شوند.


بدون در نظر گرفتن ابعاد و اندازه ی تجارت کنونی تان، طراحی فروشگاه اینترنتی تان در دنیای مجازی باعث می شود که محصولاتتان در معرض دید میلیون ها مشتری جدید قرار بگیرند. علاوه بر این می توانید در هر لحظه از روز انتظار فروش محصولات تان را داشته باشید و این قدرتی است که حتی بهترین مناطق تجاری دنیا هم نمی توانند به شما بدهند.

لیست محصولات فروشگاه فیزیکی را با فروشگاه اینترنتی هماهنگ کنید

بعد از ایجاد فروشگاه اینترنتی، اطمینان حاصل کنید که لیست همه ی محصولات فروشگاه فیزیکی شما در وب سایت فروشگاه اینترنتی تان قرار گرفته است. فروشگاه اینترنتی داده ورزان به عنوان یک نرم افزار فروشگاهی قدرتمند ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا کار هماهنگ سازی را برای شما ساده تر کند. مدیریت اطلاعات محصولات و مشتریان نیز یکی از موارد مهمی است که باید در نظر داشته باشید. پس بهتر است یک ارتباط قوی بین فروشگاه فیزیکی و اینترنتی تان برقرار کنید. پیشنهاد ما استفاده از یک سیستم "سی آر ام" یا "سیستم مدیریت ارتباط با مشتری" قوی برای مدیریت این اطلاعات است. 


مدیریت سفارش ها

کمبود محصولات یکی از موقعیت هایی است که هیچ صاحب فروشگاهی دوست ندارد در آن قرار بگیرد. با ارائه ی همزمان خدمات فیزیکی و اینترنتی یک تجربه ی بی نظیر را به مشتریان خود ارائه می کنید به طوریکه اگر یک محصول در فروشگاه فیزیکی موجود نباشد، مشتری قادر خواهد بود که محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهد و بالعکس.

به مشتریان خود این امکان را بدهید که محصولات خریداری شده را شخصا از فروشگاه فیزیکی تحویل بگیرند. این می تواند یک گزینه ی ایده ال برای مشتریان محلی باشد چون این قضیه باعث می شود که نیازی به پرداخت هزینه ی ارسال نداشته باشند. نکته ی دیگری که باید در ذهن داشته باشید نحوه ی بسته بندی محصولات است. مشتری ها به جزئی ترین نکات توجه می کنند پس به بسته بندی محصولات توجه ویژه ای داشته باشید چون نحوه ی بسته بندی معرف برند شما نیز می باشد. برای ارسال سریع و بی دردسر سفارشات از سرویس ویژه ی پست استفاده کنید و با این روش اعتماد مشتریان نسبت به برندتان را افزایش دهید.


با به کار بردن شیوه ی مناسب بازاریابی، ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید

یکی از تفاوت های اصلی بین فروشگاه فیزیکی و فروشگاه اینترنتی کمبود حضور فیزیکی افراد در فروشگاه است که اصلا در دنیای مجازی وجود ندارد. به همین علت باید با استفاده از شیوه های موثر بازاریابی افراد بیشتری را به سایت خود بیاورید. چند ایده ی کاربردی برای بازاریابی موثرتر :

از فروشگاه فیزیکی خود به شیوه ای موثر برای بازاریابی استفاده کنید و به مشتری های خود این اطمینان را بدهید که عملکرد فروشگاه اینترنتی شما به خوبی عملکرد فروشگاه فیزیکیتان است و اینکه برای خرید لازم نیست از خانه خارج شوند.

برای تشویق بیشتر مشتریان برای خرید اینترنتی بهتر است از پیشنهاد و تخفیف های ویژه استفاده کنید.

با استفاده ی موثر از خبرنامه های اینترنتی، ارتباط مناسبی را با مشتریان قدیمی خود برقرار کنید و به این ترتیب فروش خود را افزایش دهید
 

 


ناتالی بیژل
 
تعداد مقالات 11 عدد
کسری خسروی
 
تعداد مقالات 43 عدد
       
کپی رایت