طراحی یک لوگوی زیبا برای فروشگاه اینترنتی تان

یکشنبه 13 بهمن 1392

در این مقاله علت داشتن یک لوگوی قوی و زیبا برای فروشگاه اینترنتی تان را با هم بررسی می کنیم. همچنین به شما آموزش می دهیم که چه طور می توانید یک لوگوی زیبا و فراموش نشدنی را برای فروشگاه تان بسازید...
لوگو تصویر خاصی است که از آن برای شناخت شرکت های مختلف استفاده می کنیم. در هر شرکتی ، از جمله شرکت های اینترنتی، یک لوگوی ی خوب می تواند باعث رشد یک شرکت شود. یک لوگوی زیبا ذهنیت خوبی را به مشتری ارائه می کند اما برعکس آن،  یک لوگوی ضعیف به زودی فراموش می شود و تنها هزینه ی اضافی دربر خواهد داشت.


چرا به یک لوگوی زیبا برای فروشگاهم نیاز دارم؟

لوگوی شما، معرف بصری شماست. پس باید با مشخصات و ارزشهای فروشگاه اینترنتی تان هماهنگ باشد. یک لوگو برای این طراحی می شود که مشتریان، شما و فروشگاه تان را به سرعت به خاطر بیاورند. در این صورت آنها اسم فروشگاه اینترنتی شما را به ذهن می سپارند، در این حالت است که می توانید خود را از سایر فروشگاه ها متمایز سازید. لوگوی شما یک ابزار فوق العاده برای بازاریابی است. این لوگو نه تنها در وبسایت شما استفاده می شود بلکه در سایر شبکه های ارتباطی شما نظیر ایمیل و .. نیز کاربرد دارد. 


یک لوگوی زیبا ذهنیت خوبی را به مشتری ارائه می کند اما برعکس آن، یک لوگوی ضعیف به زودی فراموش می شود و تنها هزینه ی اضافی دربر خواهد داشت

 

چه طور می توانم یک لوگوی فراموش نشدنی را طراحی کنم؟

ساخت یک لوگوی فراموش نشدنی کار سختی است و به برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد. پیشنهاد ما :


ارزش های حقیقی شرکت خود را در نظر بگیرید

 قبل از هر چیزی، لوگوی شما پنجره ای به دنیای برند شما است. لوگو معرف شماست و باید با ارزشهای شرکت شما هماهنگ باشد. اگر قصد فروش محصولات بهداشتی را دارید نباید از یک لوگوی مرتبط با تولیدات صنعتی استفاده کنید. 


ساده فکر کنید 

شما نیازی به ساخت لوگوی پیچیده ای ندارید، سادگی همیشه حرف اول را می زند. یک طراحی گرافیکی ساده و تمیز برای به خاطر سپردن هم، آسان تر است، پس نباید وقت زیادی صرف آن شود. از رنگ های زیادی استفاده نکنید – از رنگ هایی استفاده کنید که با تجارت شما هماهنگ باشند.

به عنوان مثال، کفش فاگو برای طراحی لوگوی خود از یک درخت ساده استفاده کرده که با ارزشهای بنیادی شرکت نیز هماهنگ می باشد.


شعار اصلی فروشگاه اینترنتی تان را مشخص کنید 

شعار فروشگاه، درست همانند امضای شماست، و در آن باید ارزش ها و اهداف اصلی شرکت منعکس شود. معمولا این شعار پایین لوگو قرار می گیرد. شاید باور نکنید اما همین جمله ی کوچک، قدرت بسیار زیادی برای جذب مشتریان دارد. این شعار به کاربران نشان می دهد که شما در مورد کسب و کارتان چه طور فکر می کنید و ارزش های شما را مشخص می کند.

 
اهمیت استفاده از لوگو بر هیچ کس پوشیده نیست. کاربران اینترنتی می توانند به کمک آن راحت تر شما را بشناسند و دنبال کنند. معمولا لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان در ارتباط با تجارت شما مشاهده می کنند. به همین خاطر یک لوگو باید اعتماد آنها را جلب کند و آنها را برای نزدیک تر شدن به برند و محصولات شما ترغیب کند. 
 

 


کسری خسروی
 
تعداد مقالات 43 عدد
       
کپی رایت