ده گام اساسی بعد از شروع کار فروشگاه اینترنتی

چهارشنبه 16 بهمن 1392

با استفاده از این ده توصیه می توانید شروع موفقی را با فروشگاه اینترنتی داده ورزان تجربه کنید پس با ما همراه باشید تا رازهای پشت پرده ی یک شروع موفق را با هم بررسی کنیم ...
به خانواده ی فروشگاه اینترنتی داده ورزان خوش آمدید، پس از اینکه نرم افزار فروشگاه اینترنتی با موفقیت برای شما طراحی و راه اندازی گردید، آماده هستید تا امکانات متنوع آن را بررسی کنید. با استفاده از این ده توصیه می توانید شروع موفقی را با فروشگاه اینترنتی داده ورزان تجربه کنید پس با ما همراه باشید تا رازهای پشت پرده ی یک شروع موفق را با هم بررسی کنیم.


Maintenance Mode را فعال کنید 

با استفاده از این تنظیمات می توانید با خیال آسوده تنظیمات فروشگاه خودتان را تغییر دهید و تا زمانی که به کیفیت لازم نرسیده اید چیزی را به مشتریان خود نشان ندهید. در صورت تغییر تنظیمات، تنظیمات سایت شما در موتورهای جستجو نشان داده نمی شوند و مشتریان شما تا زمانی که خودتان این بخش را غیرفعال نکنید قادر به دیدن تغییرات نیستند.


معمولا افراد از جلد یک کتاب درباره ی محتوای آن قضاوت می کنند : از لوگو و تم مناسب استفاده کنید

خرید اینترنتی یک تجربه ی بصری می باشد، پس بهتر است از وب سایت فروشگاهی ای استفاده کنید که از نظر ظاهر زیبا به نظر بیاید. در ابتدا بهتر است از لوگوی مناسبی که به خوبی معرف برند شما باشد، در طراحی سایت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که لوگوی شما، معرف برند شما در صفحه ی اصلی سایت، ایمیل های ارسالی و ... خواهد بود.


شاید یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، طراحی پوسته یا تمی است که به خوبی نشانگر برند شما باشد. موقع انتخاب تمپلت این را در نظر داشته باشید که صدای شما هم باید زیبا باشد و هم کاربرپسند. تا جایی که برایتان امکان دارد با مشتریان بیشتری در ارتباط باشید! برای اینکار باید فروشگاه اینترنتی خود را طوری طراحی کنید که به خوبی در تلفن های هوشمند و تبلت ها نمایش داده شود. برای این کار دو انتخاب دارید : یا طراحی گرافیکی مخصوص موبایل و یا طراحی همان دیزاین سایت به شکل پاسخگو (Responsive) که با هر سایز و اندازه ی صفحه ای هماهنگ باشد. 


به سایت خود همانند یک کاربر نگاه کنید و صفحات مختلف آن را با دقت بررسی کنید، محصولی را خریداری کنید و تا جایی که برایتان امکان دارد یک خرید اینترنتی را برای خود شبیه سازی کنید.

قراردادی بین شما و مشتریانتان : مشخص کردن شرایط و قوانین

مشخص کردن دقیق شرایط و قوانین فروشگاه اینترنتی شما یک کار ضروری است. این قوانین باید برای حفاظت از تجارت شما وضع شوند و باید تمام موارد مرتبط با سفارشات، ارسالی ها، پرداخت و ... را در برداشته باشند. مشتریان شما باید تایید کنند که از تمام شرایط و قوانین اطلاع دارند. 


ارتباط انسانی : استفاده از صفحه ی "درباره ی ما" و "تماس با ما"

بیشتر فروشگاه ها از تعداد بازدید صفحه ی "درباره ی ما" در فروشگاه اینترنتی شان خبر ندارند. شما با مشتریان خود غریبه هستید، پس این صفحه باعث می شود که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید و اعتبار فروشگاه خود را افزایش دهید. از صفحه ی "درباره ما" برای معرفی محصولات و خدمات فروشگاه خود استفاده کنید. یک ابزار مهم برای هر فروشگاه اینترنتی صفحه ی "تماس با ما" است که به عنوان پل ارتباطی بین شما و مشتریان عمل می کند. از این صفحه برای ارتباط بهتر با مشتریان استفاده کنید و با ارائه ی راه های ارتباطی مختلف نظیر تلفن تماس، ایمیل و شبکه های اجتماعی، به فروشگاه اینترنتی خود اعتبار ببخشید. 


دسته بندی دقیق محصولات 

طبقه بندی دقیق محصولات نقش مهمی در موفقیت فروشگاه اینترنتی شما ایفا می کند. زمانی را برای این کار در نظر بگیرید و ساختار کلی فروشگاه را برای خود تعیین کنید. تا جایی که ممکن است از ساخت زیر دسته ها اجتناب کنید چون مشتری ها باید زمان بیشتری را برای جستجوی محصول مورد نظرشان صرف کنند.  اما اگر تعداد محصولات شما خیلی زیاد است سعی کنید با استفاده از منوهای سایت، تجربه ی جستجوی ساده را به مشتریان خود هدیه کنید.


محصولات را به فروشگاه اینترنتی تان اضافه کنید 

هسته ی اصلی یک فروشگاه اینترنتی، محصولات آن می باشد، پس شیوه ی نمایش آنها تعیین کننده ی اصلی موفقیت فروشگاه شما می باشد.  استفاده از جزئیات محصول و عکس های باکیفیت از آنها ضرورت دارد و مشوق مشتریان برای خرید بیشتر خواهد بود. توضیحات محصول شما به شرطی که به شیوه ی اصولی نوشته شود، می تواند بازدید بیشتری را برای فروشگاه شما به همراه داشته باشد. روی هر محصول، به قدری وقت بگذارید، گویی پرفروش ترین محصول شما خواهد بود.


ارسال محصولات 

حالا نوبت این است که راه مناسبی را برای ارسال محصولات بیابید. تنظیمات فروشگاه اینترنتی خود را طوری انجام دهید که به طور خودکار هزینه ی ارسال را با توجه به وزن و تعداد محصول محاسبه کند.  در ضمن می توانید خدمات ویژه ای نظیر ارسال رایگان برای خریدهای بالای 100 هزار تومان به مشتریان ارائه کنید.


استفاده از ابزارهای مناسب برای فروشگاه اینترنتی تان 

خرید اینترنتی چیزی فراتر از خرید از خانه است. هنگامی که نرم افزار فروشگاه اینترنتی تان راه اندازی شد، امکان استفاده از ابزارهای متنوعی را خواهید داشت. اینها ابزارهایی هستند که فروشگاه اینترنتی شما را از سایر فروشگاه ها متمایز می کنند. به طور مثال با استفاده از ابزارهایی نظیر اسلایدشو هوشمند، محصولات پیشنهادی، به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و ... خود را به عنوان فردی خلاق معرفی کنید و به فروشگاه اینترنتی تان اعتبار ببخشید. نرم افزار فروشگاهی داده ورزان طیف وسیعی از ابزارهای کاربردی را در اختیار شما قرار
می دهد و طراحی فروشگاه اینترنتی موفق را برای شما ساده تر می کند ... 


بررسی نهایی 

شما همه ی مراحل لازم را پشت سر گذاشته اید، الان وقت این است که مطمئن شوید همه چیز به خوبی کار می کند. به سایت خود همانند یک کاربر نگاه کنید و صفحات مختلف آن را با دقت بررسی کنید، محصولی را خریداری کنید و تا جایی که برایتان امکان دارد یک خرید اینترنتی را برای خود شبیه سازی کنید.

تبریک می گوییم ! شما الان آماده ی نشان دادن سایت اینترنتی به عموم مشتریان هستید و می توانید فروش محصولات تان را آغاز کنید. به خاطر داشته باشید که این تنها شروع راه برای مدیریت فروشگاه اینترنتی تان است، شما باید فروشگاه خود را هر روز با محصولات جدید به روز رسانی کنید و با شیوه های مختلف با مشتریان خود در ارتباط باشید. تنها در این صورت است که می توانید به موفقیت دست یابید. 

 


ناتالی بیژل
 
تعداد مقالات 11 عدد
کسری خسروی
 
تعداد مقالات 43 عدد
       
کپی رایت