ده خواسته ی اصلی مشتریان از فروشگاه های اینترنتی

دوشنبه 7 بهمن 1392

برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق، لازم است خود را به جای مشتری ها بگذارید و از دید آنها به روند خرید نگاه کنید. به همین خاطر در این مقاله تلاش می کنیم تا ده نکته ی اساسی برای موفقیت بیشتر ...
برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق، لازم است خود را به جای مشتری ها بگذارید و از دید آنها به روند خرید نگاه کنید. من همیشه تاکید می کنم که خریداران اینترنتی حوصله و دقت کافی ندارند و شما برای جلب نظر آنها تنها چند ثانیه فرصت دارید. به همین خاطر در این مقاله تلاش می کنیم تا ده نکته ی اساسی که هر مشتری به دنبال آنهاست را با هم مرور کنیم تا هر مشتری جدید را به مشتری دائمی فروشگاه اینترنتی خود تبدیل کنیم. 


یک وبسایت با سرعت لود بالا

یکی از اولین مواردی که هنگام شروع کار فروشگاه اینترنتی با آن درگیر می شوید طراحی وبسایت با سرعت بارگزاری بالا می باشد. تحقیقات نشان داده است که سرعت بالا یکی از انتظارات اصلی مشتریان است و به طور میانگین هر مشتری برای لود هر صفحه تنها سه ثانیه صبر می کند. برای افزایش سرعت یک سایت موارد زیادی باید در نظر گرفته شود از جمله حجم عکس ها و  ویدیوهای استفاده شده در سایت و یا سرویس دهنده ی خدمات هاست. پس استفاده از یک سرویس دهنده ی خدمات هاست مطمئن اهمیت بالایی دارد.


کلید اساسی برای موفقیت، در نظر گرفتن همه ی موارد لازم برای کمک به یک مشتری بدون حوصله است تا یک تجربه ی خرید آسان را تجربه کند

 

استفاده از گزینه های پرداخت مطمئن

اعتماد سازی یک نکته ی اساسی برای تبدیل یک بازدیدکننده به مشتری می باشد. یک راه موثر برای اعتمادسازی، استفاده از گزینه ی پرداخت ایمن در فروشگاه اینترنتی تان می باشد. با وجود گسترش دنیای تجارت اینترنتی، مشتری ها برای در اختیار قرار دادن اطلاعات بانکی خود نزد فروشندگان اینترنتی تردید دارند. پس با استفاده از گزینه ی پرداخت ایمن ، تردید مشتریان را از بین ببرید.


لینک شبکه های اجتماعی

خریداران اینترنتی استفاده ی مداومی از شبکه های اجتماعی دارند و می خواهند مطمئن باشند که شما نیز همین طور هستید. آنها با کلیک روی اکانت شما می خواهند ببینند که صفحه شما چند نفر عضو دارد،  هرچند وقت یک بار صفحه ی خود را به روز می کنید و قدرت خود را در بازار چه طور نشان می دهید. طراحی سایت را طوری انجام دهید که مشتری های شما بتوانند به راحتی به شبکه های اجتماعی شما دسترسی داشته باشند. در ضمن می توانید آنها را به روش های مختلف از جمله تخفیف های ویژه، تشویق به پیوستن به شبکه ی اجتماعی خود کنید، در ضمن می توانید به آنها امکان به اشتراک گذاری محصولات و خدمات را بدهید تا دوستان آنها نیز با برند شما آشنا شوند. 


لوگوی واضح

یک راه موثر برای جلب توجه یک مشتری، استفاده از یک لوگوی واضح برای سایت است. استفاده از لوگو، بنر و توضیحات در سایت باید به نحوی باشد که هر مشتری بتواند به سرعت در مورد اینکه فروشگاه اینترنتی شما و محصولات آن همان چیز مورد انتظار آنهاست یا نه، به سرعت تصمیم بگیرند. مثلا این فروشگاه اینترنتی، این مورد را به خوبی رعایت کرده است


 
ارسال رایگان و تخفیف های ویژه

خریداران اینترنتی، همیشه به دنبال تخفیف های ویزه هستند.  ویژگی هایی نظیر ارسال رایگان به سرعت چشم خریداران را می گیرد.  با استفاده از خدمات ویژه در فروشگاه اینترنتی خود می توانید فروش بیشتر خود را تضمین کرده و موفقیت های بیشتری را کسب کنید. طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که بازدیدکنندگان سایت بتوانند به راحتی خدمات و تخفیف های ویژه ی فروشگاه اینترنتی شما را مشاهده کنند. فروشگاه زیر، نمونه ی واضح این قضیه می باشد.

 


قانون برگشت محصول

یک مشتری قبل از خرید به این مورد توجه زیادی می کند که : آیا می توانم در صورت عدم رضایت، محصول خریداری شده را بازگردانم؟ چون اطمینان 100 درصد به اینکه یک مشتری حتما از تجربه ی خرید اینترنتی خود راضی خواهد بود سخت است، باید درک صحیحی از دستورالعمل بازگشت محصول داشت. کاری کنید که مشتریان به راحتی بتوانند به این دستورالعمل دسترسی داشته باشند. یک مکان ایده آل ، بخش فوتر (پایین) سایت است که در صفحه ی سایت به راحتی قابل دسترسی است. دستورالعمل شما باید واضح و مشخص باشد و برای مشتری ها شک و شبهه ای را باقی نگذارد.  


پروسه ی خرید آسان

کلید اساسی برای موفقیت، در نظر گرفتن همه ی موارد لازم برای کمک به یک مشتری بدون حوصله است تا یک تجربه ی خرید آسان را تجربه کند . با وجود اینکه شما می خواهید یک روند سریع و ساده را ارائه کنید اما باید در عین حال خدمات ویژه ی خود نظیر تخفیف ها ، خریدهای ویژه و ... را نیز به آنها معرفی کنید. نکته ی اساسی این است که مشتری های شما روحیات متفاوتی دارند، پس باید همه ی سلیقه ها را در این روند در نظر بگیرید.


توضیحات باکیفیت از محصولات

استفاده از تصاویر و توضیحات جذاب برای محصولات، نکته ای اساسی برای فروش بیشتر می باشد. در دنیای تجارت اینترنتی کسی نیست که شما را برای خرید ترغیب کند و به همین علت توضیحات و مطالب صفحات فروشگاه اینترنتی شما باید ترغیب کننده باشند. مشتریان به دنیال کلیدواژه های خاص هستند پس این وظیفه ی شماست که مطالب خود را به نحوی بنویسید که مشتریان متفاوت با سلیقه های مختلف را جذب کند. در ضمن برای ترغیب مشتریان اینترنتی استفاده از عکس های واضح ضروری است.


 پشتیبانی مشتریان

یک راه موثر دیگر برای جذب مشتریان، ارائه ی یک پشتیبانی بدون نقص می باشد. بازدیدکننده ها عموما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موارد زیر هستند :

اطلاعات تماس
پشتیبانی زنده
شبکه های اجتماعی
صفحه ی درباره ی ما

 
شما باید به مشتریان خود به اندازه ی یک فروشگاه فیزیکی خدمات پشتیبانی ارائه کنید، این کار باعث می شود که اعتماد مشتریان به شما بیشتر شده و در نتیجه فروش و سود بیشتری را تجربه کنید. مشتری که به یک فروشگاه اینترنتی اطمینان داشته باشد، به احتمال زیاد برای خریدهای آینده ی خود به آن فروشگاه باز خواهد گشت. 
 
 
توضیحات باکیفیت از محصولات

استفاده از تصاویر و توضیحات جذاب برای محصولات، نکته ای اساسی برای فروش بیشتر می باشد. در دنیای تجارت اینترنتی کسی نیست که شما را برای خرید ترغیب کند و به همین علت توضیحات و مطالب صفحات فروشگاه اینترنتی شما باید ترغیب کننده باشند. مشتریان به دنیال کلیدواژه های خاص هستند پس این وظیفه ی شماست که مطالب خود را به نحوی بنویسید که مشتریان متفاوت با سلیقه های مختلف را جذب کند. در ضمن برای ترغیب مشتریان اینترنتی استفاده از عکس های واضح ضروری است


استفاده از نظر و مطالب کاربران

بعضی مواقع بهترین شیوه برای بازاریابی استفاده از شیوه ی موثر تبلیغات دهان به دهان است. برای تبدیل بازدیدکننده های سایت فروشگاهی به مشتری، گفته های شما به تنهایی کافی نیست. خریداران اینترنتی به شدت تحت تاثیر نظر سایر خریدارانی هستند که تجربه ی خرید یک محصول را داشته اند. استفاده از این شیوه می تواند تا حد زیادی به تولید محتوای باکیفیت و بهبود سئوی سایت شما نیز کمک کند. با استفاده از ابزارهای متنوع فروشگاه اینترنتی داده ورزان قادر خواهید بود تا بازدیدکننده های سایت را به مشتری های دائمی خود تبدیل کنید. همین امروز به خانواده ی فروشگاه اینترنتی داده ورزان بپیوندید 
 
 


ناتالی بیژل
 
تعداد مقالات 11 عدد
کسری خسروی
 
تعداد مقالات 43 عدد
       
کپی رایت