تشویق کاربران برای به اشتراک گذاری مطالب در فیسبوک

چهارشنبه 28 اسفند 1392

شبکه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای جذب کاربران جدید هستند، پس استفاده ی صحیح از این ابزارها برای موفقیت ضروری است، با این مقاله همراه باشید تا شیوه ی صحیح استفاده از آنها را به شما آموزش دهیم ...
در نحوه ی استفاده از عکس و ویدیوهای خود تجدید نظر کنید
 
ارزش یک عکس از هزار جمله هم بیشتر است. ممکن است یک عکس تنها چیزی باشد که برای شهرت در دنیای اینترنت به آن نیاز داشته باشید. عکس ها و ویدیوهای زیادی را منتشر کنید، و مطمئن شوید که همه ی آنها خاص هستند. همه ی صاحبان فروشگاه باید یک آلبوم کامل از عکس محصولات خود داشته باشند و هر عکس باید شامل لینک محصول مرتبط باشد تا کاربران را به طور مستقیم به صفحه ی محصول هدایت کند. اما اگر بتوانید در صفحه ی فیسبوک تان عکس هایی از اتفاقات پشت صحنه ی شرکت و تولید محصول قرار دهید، در جلب نظر مشتریان موفق تر خواهید بود.

از عکس کاربران خود در حالیکه از محصولات شما استفاده می کنند آلبومی تهیه کنید. به وسیله ی یک پست در فیسبوک، توییتر و یا وبلاگ تان مسابقه ای را برگزار کنید و از کاربران بخواهید عکس های شان را برای شما ارسال کنند.
 
یوتیوب هم در زمینه ی ویدیو تنها انتخاب شما نیست. سعی کنید ویدیوهای موجود در کانال یوتیوب تان را در صفحه ی فیسبوک نیز قرار دهید. مردم روز به روز بیشتر از فیسبوک برای خرید استفاده می کنند، پس ویدیوهای محصولات را تنها در صفحه ی وبسایت تان قرار ندهید، آنها را در صفحه ی فیسبوک، وبلاگ و توییتر فروشگاه اینترنتی هم منتشر کنید.


 

ارزش یک عکس از هزار جمله هم بیشتر است. ممکن است یک عکس تنها چیزی باشد که برای شهرت در دنیای اینترنت به آن نیاز داشته باشید. عکس ها و ویدیوهای زیادی را منتشر کنید، و مطمئن شوید که همه ی آنها خاص هستند

مطالب خود را با توجه به وقایع مهم منتشر کنید
 
در استفاده از فیسبوک بحث زمان اهمیت دارد، هیچ کس نمی خواهد مطالب دیروز را امروز بخواند. ممکن است مطالبی که با توجه به وقایع امروز منتشر شده باشند در بحث لایک و شیر موفق عمل کنند اما این موفقیت دائمی نیست و نمی توان روی آن برای چند ماه آینده حسابی باز کرد. بنابراین بهتر است پست های خود را به صورت ترکیبی از پست های باکیفیت و پست های مرتبط با وقایع مهم منتشر کنید تا بیشترین شانس را برای موفقیت درازمدت داشته باشید. 


 
با مشتریان خود رابطه ی نزدیک تری را برقرار کنید
 
پست های فیسبوک که فقط مطالب را منتشر می کنند درست همانند آر اس اس هستند – در آن به خاطر محتوایش ثبت نام می کنید اما آیا واقعا ارتباط نزدیکی را با آن برقرار می کنید؟ اینکه پست های شما کوتاه باشند و به طور مداوم به اشتراک گذاشته شوند هیچ اشکالی ندارد اما مطمئن شوید که پست های شما شامل نظرها، پیشنهادها و نقل قول ها هم باشند. شما باید با دنبال کننده های صفحه ی خود درست همانند دوستان تان در فیسبوک رفتار کنید – با آنها راحت باشید. به آنها نزدیک تر شوید، از آنها تعریف کنید، در مورد مشکلات خود هم صحبت کنید و سعی کنید خودتان باشید.مسابقه، هدیه و نظرسنجی
 
چه کسی هدیه و اشانتیون را دوست ندارد ؟ یکی از بهترین راه ها برای تشویق کاربران برای به اشتراک گذاری پست ها ، برگزاری مسابقه است. سوال های شما می توانند اینطور باشند :  "از نظر شما محبوب ترین کفش در بین همه ی کفش های ما کدام است؟" ما یک جواب را به طور تصادفی انتخاب کرده و یک جفت از آن کفش را برای برنده ارسال می کنیم. در صورتی که از این شیوه، نتیجه ی مثبتی گرفتید می توانید مسابقه را سخت تر کنید. نظرسنجی هم یک راه فوق العاده برای تشویق کاربران است. یک موضوع جالب را انتخاب کنید و از کاربران تان بخواهید نظر خودشان را با شما در میان بگذارند.  


محصولات خود را در فیسبوک هم به فروش برسانید
 
به طور سنتی صاحبان فروشگاه اینترنتی از فیسبوک برای تبلیغ و هدایت کاربران به صفحه ی فروشگاه استفاده می کردند اما امروزه استفاده ی کاربران از فیسبوک برای خرید در حال افزایش است. با استفاده از نرم افزارهایی موجود در نرم افزارهای فروشگاهی نظیر فروشگاه اینترنتی داده ورزان می توانید محصولات خود را مستقیما از طریق فیسبوک به فروش برسانید. 


 
 


کسری خسروی
 
تعداد مقالات 43 عدد
       
کپی رایت