چگونه می‌توان کلمات عبور خود را در کروم مدیریت کرد؟

پنجشنبه 11 خرداد 1391

کروم مثل دیگر مرورگرها، هنگام لاگین کاربر، می‌تواند پسوردش را به خاطر بسپارد و در مراجعات بعدی آن را در باکس مربوطه باز نشانی کند. اما پسورد منیجر کروم امتیازی است که در کمتر مرورگری دیده شده است...

مدیریت پسوردهمه شما با ویژگی به یاد سپاری پسوردها در گوگل کروم آشنا هستید. زمانی که در یک وب سایت، به اکانت خود لاگین می‌کنید، کروم از شما اجازه می‌گیرد که اطلاعات این لاگین را به خاطر بسپارد. در صورتی که با این کار موافقت کنید، در مراجعات بعدی به پنلتان در این وب سایت، نیازی به وارد کردن پسورد ندارید؛ کروم به طور اتوماتیک این کار را برای شما انجام می‌دهد.

پسوردهای ذخیره شده تا زمانی که حافظه مرورگر را Clear نکرده‌اید، باقی می‌مانند. اما اگر روزی تصمیم گرفتید که کلمه‌ی عبور خود بر روی یک وب سایت خاص را از حافظه کروم حذف کنید چه خواهید کرد؟ حافظه کروم را کاملاً تخلیه می‌کنید؟ پس بقیه اکانت‌های ذخیره شده چه می‌شود؟ مجبورید همه را از دست بدهید؟

نه این طور نیست! باید گفت که به سادگی در چهار مرحله قادر به انجام این کار خواهید بود :

1. مرورگر کروم خود را باز کرده و بر روی آیکن آچار که در گوشه‌ی راست بالا، راست نوار آدرس قرار گرفته، کلیک کنید.

مدیریت پسورد

2. از منوی باز شده گزینه‌یsettings  را انتخاب کنید.

مدیریت پسورد

3. درصفحه باز شده، از فریم سمت راست، Personal Stuff را انتخاب کنید و پس از آن کلید Manage saved passwords را پیدا کرده و کلیک کنید.

مدیریت پسورد

4. حالا اکانت‌های ذخیره شده بر روی سایت‌های مختلف، پیش روی شماست. می توانید به دلخواه هر کدام را که می‌خواهید با کیلک کردن بر روی علامت ضربدر مقابل آن، حذف کنید.

همچنین با انتخاب یکی از وب سایت‌ها از درون لیست و کلیک بر روی گزینه‌ی show می‌توانید قبل از حذف کردن یک کلمه‌ی عبور آن را دیده یا تغییر دهید.

 


دن هاولی
 
تعداد مقالات 1 عدد
زینب السادات طیبی
 
تعداد مقالات 13 عدد
       
کپی رایت