صنعت وب تحت تأثیر کشمکش‌های اقتصادی

شنبه 6 اسفند 1390

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که سال 2012، سالی دشوارتر از قبل برای طراحان وب سایت خواهد بود. در ادامه خواهید دید که طراحان وب سایت چه راه کارهایی برای گرفتن پروژه های جدید وب، انجام می دهند.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت Heart Internet و Design Shack، طراحان وب در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، در یافتن پروژه‌ در بریتانیا با مشکل مواجه شده‌اند.

این نتایج بر اساس نظرسنجی و پرسش از 500 طراح و سیر اتفاقات رخ داده برای آنان در سال جاری و سال گذشته طی مدت مشابه صورت گرفته است. نظر 80% آنان بر عدم دست‌یابی به توافقات لازم در سال جاری نسبت به سال قبل بوده است.

علاوه بر این افزایش رقابت در میان طراحان و توسعه دهندگان نیز، باعث کاهش قیمت‌ها شده است. Heart Internet، پیشنهاد داد که برای توسعه دهندگان و طراحان وب ، تبلیغات درون وب سایت، استفاده از وبلاگ نویسی های افراد میهمان و ایجاد وب سایت‌هایی برای کاربرانی که مایل به پرداخت بیشتر هستند، ترغیب نموده است. این تحقیق می‌افزاید که در حدود 1/5 طراحان وب مستقل در وب سایت‌های خود از خدمات تبلیغاتی استفاده می‌کنند. مدیر Heart Internet، Jonathan Brealey معتقد است، کسب و کارهای بزرگ امروزه در پی کم کردن بودجه‌های اضافه بر سازمان بوده. آنان معمولاً بودجه‌ی طراحی وب سایت‌های جدید را در این حوزه قلم داد کرده و سریعاً از لیست اقلام هزینه‌ای خود حذف می‌کنند؛ و این به این معناست که طراحان وب دوران سختی را در پیش رو خواهند داشت و مجبور هستند تا با افزایش مهارت‌های خود، و ارائه خدمات بیشتر به مشتریان در این رقابت موفق شوند.

 


صفیه خاشعی
 
تعداد مقالات 4 عدد
       
کپی رایت