ترافیک در وب و افزایش فروش

پنجشنبه 6 بهمن 1390

عواملی که در عملکرد یک وب سایت و تأثیرهای آن بر درآمد زایی موثرند؛ از کار افتادگی، ناهماهنگی، اُفت سرعت، طراحی نامناسب و...هستند که همگی می‌توانند فاکتورهایی تأثیر گذار در تجربه کاربر شناخته شوند.

دیوید فلاور در رابطه با جلوگیری از زیان‌های دنباله دار وب‌سایت و راه‌های برون رفت از آن، به ارائه توضیحات مهمی پرداخته است.

امروزه آن دسته از مشتریان که برای خرید به کانال‌های متفاوت رجوع کرده و ابزارهای مختلفی همچون اینترنت، موبایل و یا اپلیکیشن ها را در کنار هم به کار می‌گیرند، مورد توجه مشاغل قرار گرفته‌اند. صاحبان کسب و کارها بر آن شده‌اند تا با بهینه سازی کانال‌های مختلف خرید، نرخ دستیابی به نتایج بهتر در فروش را افزایش دهند.

ایجاد تجربیات بهتر برای مشتریان، هر روز با مشکلاتی جدید روبرو می‌شود و انتظارات مشتریان به طور لحظه به لحظه در حال افزایش است. مشتریان متوسط وب‌سایت‌های امروز نمی‌توانند برای باز شدن یک وب‌سایت، بیش از 2 تا 3 ثانیه تأمل کنند. این در حالی ست که این آمار در سال 2006 برابر 4 ثانیه بود. امروز بعد از 3 ثانیه و باز نشدن وب‌سایت شما، بیش از 40% بازدیدکنندگان شما را ترک خواهند کرد.

در گزارشی که توسط گومز و شرکت Compuware تهیه شده است، می‌توان دریافت که عملکرد یک وب‌سایت در ایجاد وفاداری کاربران به آن، تأثیر زیادی دارد. در این گزارش با تحلیل وضعیت بیش از 150 وب‌سایت و 150 میلیون بازدیدکننده، دیده شد که با افزایش زمان پاسخگویی وب سایت از 3 تا 10 ثانیه، درصد ترک بازدیدکنندگان تا 30% افزایش می‌یابد.

مشکلاتی که در یک وب‌سایت پدید می‌آیند، به دلایل مختلفی رخ می‌دهند. اما درسی که از این مشکلات گرفته می‌شود، بسیار ساده است؛ این مشکلات IT می‌تواند؛ درآمد، میزان رضایت مشتری و اعتبار برند شما را کاهش دهد. (در صورت عدم شناسایی مشکلات، بررسی و یافتن راه‌های برون رفت)

عملکرد وب‌سایت چیست و چرا حائز اهمیت است؟

منظور از عملکرد وب و یا موبایل؛ میزان توانایی فنی عناصر وب پایه در صفحات وب، موبایل و اپلیکیشن های اختصاصی است. این توانایی باعث انجام فرایندهای مورد نظر در سرعتی متناسب با انتظارات کاربران در زمان‌های اوج ترافیک در تمام طول روز خواهد شد.

برای داشتن شناختی کامل‌تر نسبت به توانایی‌های مجازی وب، می‌توان به مثال‌هایی از دنیای فیزیکی اشاره کرد. به طور مثال آیا مشتریان شما در یک فروشگاه، می‌پذیرند که در زمان باز بودن فروشگاه، فروشی صورت نگیرد و یا برای دریافت خدماتی ساده در صف‌های طولانی بایستند؟ یا بسته شدن یک دپارتمان به طور ناگهانی، امری قابل قبول برای آنان خواهد بود؟

پاسخ تمامی سؤال‌های بالا «منفی» است.

و این دقیقاً همان موردی است که در زمان انتظار کاربران برای پاسخگویی وب‌سایت رخ می‌دهد. ارتباط میان تعداد بارگذاری‌های موفق یک صفحه با میزان درآمد آن وب‌سایت، ارتباطی انکارناپذیر است. پس مشتریان را منتظر گذاشته و شاهد کاهش میزان فروش خود باشید و یا در مقابل، با افزایش سرعت پاسخگویی وب‌سایت، خواهید دید که درآمد نیز روندی صعودی در پیش می‌گیرد. بنابر نتایج تحقیقات Compuware، وب‌سایت‌هایی که دارای زمان پاسخگویی در حدود 8 ثانیه هستند، می‌توانند با کاهش آن به 2 ثانیه، نرخ تسعیر خود را تا 74% افزایش دهند.

هم در فضای آنلاین و هم در فضای فیزیکی کسب و کارها، کیفیت کار کامپیوترها، می‌تواند به عنوان عاملی موثر در رونق درآمدها تلقی شود. به طور کلی می‌توان گفت؛ عملکرد، نقشی پایه ای در ایجاد تجربیات مطلوب برای کاربران آنلاین ایفا می‌کند.

کاربران ناشکیبا هستند

حتی تغییرات ناچیز می‌تواند منجر به تأثیرهای عمده در مشاغل شود. برای مثال؛ آیا میزان دسترسی بازدیدکنندگان و مشتریان پتانسیل به وب‌سایت شما، رضایت بخش و کافی ست؟ بر اساس نتایج پژوهش‌های انجام شده توسط گروه تحقیقاتی Aberdeen، میانگین دسترسی صنعت وب در سال 2008 در حدود 97.8% بوده است. به نظر راضی کننده است؟ خیر. چرا که 2% نبود دسترسی به معنای تعطیلی 8 روز کاری در سال خواهد بود. برای کسب و کاری که در روز 100000 یورو درآمد دارد. این رقم کسری، معادل 800000 یورو در سال است.

مشتریان را از وب‌سایت خود نرانید

    کسب و کارهای بزرگ وب دریافته‌اند که زمان پاسخگویی و در دسترس بودن وب‌سایت، تأثیری محسوس بر نتایج مالی کسب و کار دارد. این کمپانی‌های بزرگ، قبل از پیش آمد نتایج، عملکرد خود را سنجیده و از دیدگاه کاربران نهایی خود به کار می‌نگرند تا قبل از وقوع مشکلات و گزارش از طرف کاربران، خود به آن‌ها پی برده و راهکارهای لازم را طراحی کنند. در زیر به تعدادی از مواردی که این شرکت‌ها به طور دائم و مستمر پیگیری می‌کنند، اشاره شده است:
  • تعیین تأثیر پذیری کسب و کار از عملکرد وب
  • حل و فصل مشکلات قبل از کشف آن‌ها توسط کاربران
  • سنجش کیفیت تجربه ای که برای کاربران پدید می‌آید
  • محک فعالیت‌های رقبا و الگوگیری از آنان (بنچ مارکینگ)

پیچیدگی و رشد روز افزون وب، رشد انفجاری موبایل و انتظارات بیش از حد کاربران نهایی، حوزه IT و کارکنان آن را ملزم به پایداری بر پیشرفت بدون وقفه، واداشته و حرکت سریع و روبه جلوی این صنعت را تبدیل به امری اجتناب ناپذیر نموده است.

 


امیرحسین آجودانیان
 
تعداد مقالات 5 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت