شش پندار اشتباه درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی

شنبه 18 خرداد 1392

چرا با وجود فعالیت زیاد شرکت شما در فیس بوک، توییتر، لینکدین، یوتیوب و دیگر شبکه های اجتماعی، نتیجه ای را که باید و شاید، به دست نمی آورید؟ در این مقاله کوشیده ایم به این سوال پاسخ مناسبی بدهیم.
 در پنج سال گذشته، شبکه های اجتماعی به بخش مهمی از استراتژی های شرکت ها در حوزه بازاریابی و تبلیغات تبدیل شده اند.
 
با این حال هنوز برخی تصورات غلط، بر نحوه استفاده از این شبکه ها سایه افکنده است و همین امر باعث شده راندمان این تلاش ها کمتر از حد قابل قبول خود باشد و لذا فروش چندانی برای شرکت ها رقم نخورد.
 
در ادامه به شش پندار غلط درباره شبکه های اجتماعی اشاره می شود:
 
1. اگر موضوعی به طور ویروسی پخش نشود، پس ارزش کار کردن ندارد
 
هنگامی که مردم به نمونه های موفقی از حضور شرکت ها در شبکه های اجتماعی نگاه می کنند، اغلب به یاد کمپین تبلیغاتی Old Spice و یا تبلیغات شرکت Blendtec و برنامه معروف آن به نام Will It Blend می افتند.
 
این درست است که معمولاً کمپین تبلیغاتی شرکت های معظم بسیار موفق عمل می کند و این کمپانی ها، میلیون ها بازدیدکننده دارند.
 
با این حال نباید فراموش کرد که بازاریابی شبکه های اجتماعی - یعنی مجموعه فعالیت هایی که برای افزایش بازدید سایت از طریق سایت های شبکه های اجتماعی صورت می گیرد – عملکردی است که بر محور زمان رو به جلو حرکت می کند و ناگهانی و به اصطلاح یک شبه نمی تواند به موفقیت برسد.
 
اصل این شیوه بازاریابی عبارت است از خلق ارزش در طول زمان.
 
بهترین کمپین های تبلیغی ویژگی های مشترکی دارند: جذاب و منحصر به فرد هستند، و محتواهایی را منتشر و پخش می کنند که قابل توجه بوده و معمولاً کاربران در به اشتراک گذاری آنها درنگ نمی کنند.
 

در فیس بوک، ارسال بیش از یک پست در روز، «خیلی زیاد» محسوب می شود. بر اساس الگوریتم EdgeRank فیس بوک (که به پست های پربیننده شرکت ها امتیاز می دهد)، ارسال پی در پی مطالب امکان دیده شدن متن را پایین می آورد.

این کار به مرور انجام می شود.
 
2. مشتریان من افرادی بزرگسال هستند و لذا شبکه های اجتماعی نمی تواند کاری برای شرکت من انجام دهد
 
این تصور درست نیست چرا که 50 درصد از کاربران پنجاه ساله به بالای اینترنت، از فیس بوک استفاده می کنند.
 
مشتری های فعلی و آتی شما بی صبرانه در فیس بوک، توییتر، لینکدین، پینترست، اینستاگرام و... منتظرند تا شما به سراغ آنها بروید.
 
3. گوگل پلاس وقت تلف کردن است
 
به نظر من گوگل پلاس را نباید صرفاً یک شبکه اجتماعی به شمار آورد.
 
در واقع گوگل پلاس یک لایه اجتماعی برای دیگر سرویس های برتر گوگل – نظیر جستجوگر، جیمیل و یوتیوب - محسوب می شود و به همین دلیل از ارزش و قدرت فوق العاده ای برخوردار است.
 
وقتی کاربری از گوگل برای جستجو استفاده می کند، پاسخ های گوگل می تواند حاوی تاییدهای +1 باشد که توسط کاربران جیمیل ایجاد شده است.
 
این گونه پاسخ ها معمولاً بیشتر از سایر جواب های گوگل کلیک می خورد.
 
حال در نظر بگیرید که شرکت شما دارای پروفایلی در گوگل پلاس است و از یک اکوسیستم از مشتریان که به تولیدات شما +1 می دهند، برخوردار می باشد.
 
این امر باعث می شود که اولاً شما چشم جستجوگرها را به خود بیشتر جلب کنید و ثانیاً تعداد کاربرانی که به سایت شما ارجاع داده می شوند، افزایش یابد.
 
4. توییتر فقط به درد سلبریتی ها و برندهای مشهور می خورد
 
به طور قطع اشتون کوچر هواداران زیادی دارد ولی توییتر می تواند برای کسب و کارهای کوچک و محلی نیز کاملاً مفید باشد؛ کسب و کارهایی که هواداران اندک ولی کاملاً هدفمندی دارند.
 
این گونه تجارت ها برای این که بتوانند به نحو احسن از توییتر استفاده کنند، باید حداقل سه نکته را رعایت نمایند: پیام های خود را به موقع منتشر کنند، پیام هایی را که با مشتریان مرتبط است منتشر سازند و از تبلیغاتی نمودن کامل پیام ها خودداری ورزند.
 
5. تبلیغات فیس بوک فقط «لایک» به همراه دارد نه «مشتری»
 
چند سال پیش چند تبلیغات چی بزرگ - بدون این که از ارزش واقعی «لایک» یا «هوادار» در فیس بوک و یا از شرایط بازگشت سرمایه اطلاعات خاصی داشته باشند - برای افزایش هواداران خود در این شبکه، به صرف هزینه های کلان تبلیغاتی روی آوردند.
 
با این حال اگر تبلیغات در فیس بوک به شیوه ای درست، هدفمند و اصولی انجام شود، می تواند به افزایش حضور برند در فضای آنلاین منجر شده و به دنبال آن تعداد هواداران و مشتری های شرکت را افزایش دهد.
 
تجربه می گوید که این امر به نوبه خود تعامل بیشتر مشتری های فعلی و افزایش احتمال جذب مشتری های جدید را به دنبال دارد.
 
6. هر چه بیشتر در فیس بوک مطلب بنویسید، کمپین تبلیغاتی شما بهتر عمل می کند
 
خیر، چنین نیست. ارسال بیش از یک پست در روز، «خیلی زیاد» محسوب می شود.
 
انتشار پست های فراوان ممکن است به کاهش میانگین تعداد لایک ها، کامنت ها و به اشتراک گذاری ها بیانجامد.
 
بر اساس الگوریتم EdgeRank فیس بوک (که به پست های پربیننده شرکت ها امتیاز می دهد)، ارسال پی در پی مطالب امکان دیده شدن متن را پایین می آورد.
 
برای این که فعالیت های تبلیغی شما در فیس بوک مثمرثمر واقع شود، باید مطالب منحصر به فرد، جذاب و جالب توجه ای تولید نمایید.
 
ضمناً همیشه از تصاویر و لینک ها در مطالب خود استفاده کنید چرا که معمولاً چنین مطالبی بیشتر از متون خشک و خالی نظر کاربران را به خود جذب می کند.
 


میشل ماثنر
 
تعداد مقالات 1 عدد
مهدی ربیعی
 
تعداد مقالات 78 عدد
       
کپی رایت