Google فضای Gmail را به ده گیگابایت ارتقا می‌دهد

شنبه 9 ارديبهشت 1391

رقابت بر سر افزایش فضای رایگان همچنان ادامه دارد. گوگل که همین چند روز پیش با ارائه فضای 5 برابر در مقابل دراپ باکس درخشیده است هم اکنون با ارائه 10 گیگابایت فضای رایگان دیگر یکه تاز این عرصه است...

گوگل و جی میلپس از اعلام گوگل مبنی بر ورود Google Drive با 5 گیگابایت فضا برای کاربران، این گونه اعلام شد که‌ تیم Gmail نیز به فکر افتاده و 33 درصد فضای بیشتر به کاربران خود ارائه خواهد داد. به طوری که این فضا از 7.5 گیگابایت به 10 گیگابایت خواهد رسید.

در اطلاعیه گوگل مبنی بر افزایش فضای Gmail این گونه آماده است که "امروز ما خوشحالیم که اعلام کنیم فضای رایگان هر کاربر Gmail از 7.5 گیگابایت به 10 گیگابایت افزایش خواهد یافت و این اتفاق دقیقاً مقارن با زمان ورود Google Drive به بازار، رخ می‌دهد. امیدواریم تمامی کاربران از این هدیه ناچیز بهره ببرند."

این طور که به نظر می‌رسد هم اکنون هر کاربر گوگل، 15 گیگابایت فضای رایگان در اختیار دارد و این خود یک امتیاز قابل ذکر برای این شرکت بزرگ است. به نظر می‌رسد هزینه‌های حاشیه‌ای اعطای فضای cloud به کاربران به سمت صفر میل می‌کند؛ چرا که در غیر این صورت اعطای فضایی در این حجم به این تعداد از کاربران دنیای آنلاین هزینه‌ی زیادی در بر خواهد داشت.

این طور که به نظر می‌رسد هم اکنون هر کاربر گوگل 15 گیگابایت فضای رایگان در اختیار دارد و این خود یک امتیاز قابل ذکر برای این شرکت بزرگ است

در نظر داشته باشید که در حال حاضر SkyDrive از مایکروسافت نیز به ارائه‌ی 7 گیگابایت رایگان می‌پردازد. با اضافه کردن این حجم از فضا به 15 گیگابایتی که از گوگل دریافت می‌کنیم، 22 گیگابایت رایگان در اختیار خواهیم داشت که در مقیاس وب فضایی بسیار بزرگ محسوب می‌شود. با این وجود آیا کاربران دیگر نیاز به جستجو برای فضای رایگان دارند؟

در حالی که رقابت شدیدی بین شرکت‌های بزرگ و مورد اطمینان گوگل، مایکروسافت و دیگر رقبا پدید آمده است؛ به غیر از dropBox، SkyDrive و Google Drive، حقیقتی دیگر به نام فضای ذخیره سازی ایمیل‌ها در وب وجود دارد؛ اگر به این گفته اطمینان ندارید می‌توانید فایلی را به ایمیل خود ارسال کنید. ایمیل شما این فایل را تا همیشه به رایتان نگهداری خواهد کرد.

 


الکس ویلهلم
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: