باز هم ارتباط بیشتر و بیشتر در گوگل پلاس و جی‌میل

شنبه 23 ارديبهشت 1391

گوگل در راستای یکپارچه سازی محصولات خود، این بار به سراغ ارتباط بین وب سایت گوگل پلاس و جی‌میل رفته است. ثمره این پیوند چه خواهد بود؟ طراحی جدید گوگل چه هدفی را دنبال می‌کند؟

گوگل پلاس و جیمیلاین هفته گوگل، فرصت بیشتری برای ارتباطات جی‌میلی اختصاص داده است؛ به طوری که کاربران، بیشتر و بهتر می‌توانند تجربیات شبکه‌های اجتماعی خود را از طریق ایمیل‌های notification در inbox خود داشته باشند.

هم اکنون اگر کاربری ایمیل اطلاع رسانی از گوگل پلاس در  inboxجیمیل خود دریافت کند، به سادگی می‌تواند همچنان که در گوگل پلاس با آن رفتار می‌کرد، در gmail نیز از آن بهره برداری کند. از این پس، اگر کسی در رابطه با پست درج شده‌ی شما در گوگل پلاس، نظری بدهد، شما می‌توانید کامنت‌ها و نظرات ارایه شده را مستقیماً از طریق ایمیل خود مورد بررسی قرار دهید، در صورت تمایل کامنتی اضافه کنید و به صورت Real-time نتایج کار خود را، در inboxتان ببینید.

قابلیت پاسخگویی برای موبایل، در ایمیل‌های POP و IMAP نیز به وجود آمده است. تا قبل از این، ایمیل‌های اطلاع رسانی گوگل پلاس، کاربران این وب سایت را برای مطالعه‌ی اخبار و اطلاعات واصله به گوگل پلاس هدایت می‌کردند.

اگر کسی در رابطه با پست درج شده‌ی شما در گوگل پلاس، نظری بدهد، می‌توانید کامنت‌ها و نظرات را مستقیماً از طریق ایمیل خود مورد بررسی قرار دهید، در صورت تمایل کامنتی اضافه کنید و به صورت Real-time نتایج را ببینید

«ما همیشه در تلاشیم که تجربه‌ای ساده‌تر و طبیعی‌تر برای کاربران خود ایجاد کنیم. با گامی که امروز در این راه برداشتیم، یک قدم به این هدف نزدیک‌تر شده‌ایم. » این مطلب را Zohair Hyder یکی از مهندسین نرم افزار گوگل عنوان کرده است. 

به نظر می‌رسد استراتژی بلند مدت گوگل، بر مبنای استفاده همه جانبه کاربران از تمامی محصولات این شرکت، قرار گرفته است. مدل جدید ایمیل‌های اطلاع رسانی از گوگل پلاس به گفته‌ی مسئولان مربوطه، تا هفته‌ی آینده در inbox شما قابل مشاهده خواهند بود.

 
 


جن ون گراو
 
تعداد مقالات 2 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت