گوگل امکان حاشیه نویسی دوستان را ، برای دکمه plus1 را اضافه کرد

چهارشنبه 23 فروردين 1391

گوگل برای رقابت با فیس بوک ، سعی می کند در کنار ارائه قابلیت های منحصر به فرد خود ، تمام آنچه فیس بوک دارد را نیز شبیه سازی کند...

google+

گوگل تلاش می کند دکمه 1+ خود را اجتماعی تر کند. به همین منظور امکان جدیدی با عنوان حاشیه نویشی دوستان ، به این دکمه اضافه کرده است.

شاید شما هم در حین وبگردی ، متوجه این شده باشید که اگر اشاره گر ماوس را بر روی دکمه 1+ ، کمی نگه دارید و منتظر بمانید ، لیست کوچکی که حاوی چهره و نام دوستانتان است را مشاهده می کنید

یکی از توسعه دهندگان در گوگل ، در خصوص این موضوع گفته است که این تغییرات اواخر هفته گذشته انجام شده و در حال حاضر برای کاربران شبکه اجتماعی گوگل پلاس ، قابل مشاهده و استفاده است. بروز رسانی 1+ به سادگی و با اضافه کردن کد کوتاهی ، قابل انجام است. پس از انجام آپدیت ، حاشیه نویسی در کنار این دکمه ، نمایش داده خواهد شد.

حاشیه نویسی جدید وقتی ظاهر می شود که شما بر روی دکمه 1+ چند لحظه ای موس خود را نگه دارید ، در این صورت شما با لیستی مواجه می شوید که نام و چهره دوستانتان در گوگل پلاس را ، به شما ارائه می دهد. این خصوصیت بیشتر شبیه زمانی هست که شما دکمه Like فیس بوک را استفاده می کنید. 1+ هم نشان می دهد چه تعداد از افراد و کدام دوستان شما این مطلب را پسندیده اند و به آن امتیاز داده اند.

اگر چه این تغییر کوچکی است اما به احتمال زیاد ، گوگلی ها ، دکمه 1+ پیشرفته تری را در آینده ارائه خواهند کرد. به هر حال غول جستجو گر حالا حالاها ، نیاز به فعالیت و کار بیشتری دارد تا بتواند با Like فیس بوک رقابت کند و 1+ خود را به استانداردی برای میلیون ها وب سایت در دنیا تبدیل کند.

 


حمیدرضا سلیمیان
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت