هکر LinkedIn به eHarmony هم رحم نکرد

شنبه 20 خرداد 1391

با رشد شبکه‌های اجتماعی، این وب سایت‌ها به جولانگاهی برای هکرها و فعالیت‌های خرابکارنه آنها مبدل شده است. همان هکری که قبلاً لینکداین را هک کرده بود، حالا نقشه طراحی شده اش را روی قربانی دوم اجرا کرد

 هک سایت eHarmony  هکر روسی که قبلاً  6.5 میلیون پسورد در وب سایت LinkedIn را هک کرده بود، هم اکنون در اقدامی مشابه 1.5 میلیون پسورد از وب سایت دوست یابی eHarmony را هم هک کرده است.

eHarmony در اطلاعیه گفته است که : "پس از دریافت گزارشاتی در رابطه با دزدیده شدن پسورد کاربران در وب سایت ما، مشخص شد که بخش کوچکی از کاربران در این حمله مورد هدف قرار گرفته‌اند. ما ناچار شدیم اطلاعات کاربری این افراد را به طور کامل ریست کنیم"

فعلا‌ً اولین اقدام امنیتی این وب سایت، ریست کردن کلمات عبور این کاربران بوده است. کاربرانی که مورد هجوم قرار گرفته‌اند، از طریق یک ایمیل اطلاع رسانی از eHarmony ، چگونگی تغییر پسورد خود را خواهند آموخت. به همراه این ایمیل، نکاتی در رابطه با ویژگی‌های یک کلمه‌ی عبور مناسب نیز برای این کاربران ارسال می‌شود. نکاتی همچون تغییر کلمه عبور به طور ماهانه و استفاده از کلمات عبور متعدد برای وب سایت‌های مختلف، از جمله موارد مهمی است که در این نامه به آن‌ها اشاره شده است.eHarmony اعلام کرده که سایر اطلاعات لازم در رابطه با این موضوع را متعاقباً به کاربران خود اطلاع می‌دهد.

بخش کوچکی از کاربران وب سایت ما در این حمله مورد هدف قرار گرفته‌اند. ما ناچار شدیم اطلاعات کاربری این افراد را به طور کامل ریست کنیم

با این وجودeHarmony  برای کاهش نگرانی کابران خود، از امنیت بالای وب سایتش دفاع کرده و اضافه می‌کند که : "ما از سیستم پیشرفته‌ای در رمز گذاری داده‌ها استفاده می‌کنیم تا اطلاعات شخصی کاربران محفوظ بماند. شبکه‌ی ما توسط دیوارهای آتش، ‌اس اس ال ها و روش‌های امنیتی پیچیده ای حمایت می‌شود." حالا یک نفر نیست بپرسد اگر این همه امنیت دارد پس چطور هک شده است؟!

بر اساس گزارش Ars Technica  ، هکر مورد اشاره، اطلاعات مربوط به اکانت‌های کشف رمز شده را بر روی اینترنت قرار داده است. این هکر قبلاً هم موفق شده بود 6 میلیون 458 هزار و 20 کلمه‌ی عبور از وب سایت LinkedIn را کشف کرده و برای اثبات ادعای خود آن‌ها را در اینترنت منتشر کرده بود! البته نام کاربری این کلمات عبور توسط او ذکر نشده بود. LinkedIn هم قبلاً‌ در این مورد از کاربران خود به دلیل بروز این مشکل عذر خواهی کرده بود.

خدا به داد قربانی بعدی برسه!

 


سامانتا مورفی
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: