فیس بوک، Instagram را به قیمت یک میلیارد دلار خرید

شنبه 26 فروردين 1391

Instagram ، سرویس رایگان اشتراک گذاری تصویر، توسط فیس‌بوک به طور کامل خریداری شد. هنوز مشخص نیست که این غول شبکه‌های اجتماعی قرار است چه بلایی بر سر این برنامه دوست داشتنی بیاورد...

فیس بوک بنا دارد با خریدی یک میلیون دلاری، سرویس به اشتراک گذاری Instagram را به طور کامل خریداری نماید. این بزرگ‌ترین خریدی است که تاکنون یک شبکه اجتماعی داشته است. Instagram به کاربران اجازه می‌دهد تا بر روی تصاویر فیلترهای لازم را انجام داده و آیتم‌های مورد علاقه خود را اعمال کنند؛ و سپس آن‌ها را با دوستان و دیگر افراد شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.

فیلترهای بسیار متفاوتی توسط این نرم افزار وجود دارد که برخی از آن‌ها، پس از به اجرا درآمدن بر روی تصویر، به گونه‌ای آن را تغییر می‌دهند که انگار در چهل سال قبل گرفته شده است. Facebook فکر می‌کند که این موضوع می‌تواند به عنوان نقطه عطفی مهم برای او، محسوب شود. چرا که این اولین بار است که Facebook اقدام به خرید یک محصول یا یک شرکت با تعداد کاربران بسیار زیاد کرده است.

فیس‌بوک بهای Instagram را به صورت نقدی پرداخت کرده و مایل است ده نفر از کارمندان آن را نیز استخدام کند.

البته Mark Zuckerberg مدیر عامل Facebook در صفحه فیس‌بوک خود این گونه می‌نویسد : «ما برنامه‌ای برای کارهایی از این دست در آینده نداریم. برنامه Facebook برای Instagram این است که آن را به سبک قبلی و به صورت مستقل مورد استفاده قرار دهد.».

شاید بتوان گفت این موضوع نشان دهنده تغییر رویه Facebook در خرید اپلیکیشن ها و سپس ترکیب آن‌ها با وب سایت خود است؛ چرا که فیس‌بوک، در گذشته پس از خرید محصولات، نیروی انسانی آن را نیز کنار گذاشته و مهندسین و توسعه دهندگان جدید برای آن استخدام نموده است.

زوکربرگ اضافه کرده : «به اعتقاد ما Instagram به شبکه‌ای گسترده‌تر از Facebook متصل است و این موضوع، بخشی از اهمیت قابل توجه آن است.» Zuckerberg این قابلیت را فرصتی برای ایجاد ارتباط با دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌داند. کاربران در آینده می‌توانند تصاویر جدیدی را در این شبکه با دیگر دوستان و کاربران این شبکه به اشتراک بگذارند بدون اینکه حتی نیاز باشد در پروفایل فیس‌بوک خود، آن تصویر را به اشتراک گذاشته باشند.

فیس‌بوک بهای Instagram را به صورت نقدی پرداخت کرده و مایل است ده نفر از کارمندان آن را نیز استخدام کند. آن طور که انتظار می‌رود این معامله بایستی تا پایان ماه ژوئن 2012 به انجام برسد. خریداری Instagram برای فیس‌بوک یک پیروزی بزرگ است؛ قابلیتی که به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر گرفته شده با موبایل‌های خود را در هر لحظه‌ای که مایل باشند با دیگران به اشتراک بگذارند.

 


مهرداد خاکپور
 
تعداد مقالات 17 عدد
       
کپی رایت