خبر خوش دیگری برای اپلیکیشن های پخش ویدئو در فیس‌بوک

سه شنبه 9 خرداد 1391

اگر شما هم از امکان جدیدی که ماه گذشته، فیسبوک ارائه کرد و عنوان مقالات پر بازدید را به خود گرفت، استفاده کرده باشید، مزه کم نیاوردن از رفقا را چشیده‌اید! و حالا یک ابزار دیگر برای ...

فیسبوک و اشتراک ویدیو ماه گذشته فیس‌بوک امکانی به نام trending articles را معرفی کرد. این امکان به کاربران اجازه‌ی می‌داد که مقالات پر بازدید را ببینند و مطالعه کنند. در واقع با این امکان شما می‌توانید مقالات خبری که دوستان شما مطالعه کرده بودند و شما از خواندن آن باز مانده بودید را به دست آورید!

و حالا به نظر می‌رسد که ویدئوها نیز چنین امکانی را دارند و باید منتظر دیدن “trending videos” و یا همان فایل‌های ویدئویی پر بازدید، آن هم در فید خبری فیسبوک باشیم.

از این پس هر آنچه دوستانتان با استفاده از اپلیکیشن های ویدیویی متصل به فیس‌بوک مشاهده می‌کنند، یک اسلاید شو از ویدئو های نمایش داده شده به آن‌ها، در نیوز فید شما هم ظاهر خواهد شد!  (از این به بعد مراقب باشین کجا میرین و چی رو نگاه می‌کنین! ممکنه ...)

از این پس هر آنچه دوستانتان با استفاده از اپلیکیشن های ویدیویی متصل به فیس‌بوک مشاهده می‌کنند، یک اسلاید شو از ویدئو های نمایش داده شده به آن‌ها، در نیوز فید شما هم ظاهر خواهد شد!

این قابلیت، یکی دیگر از راهکارهای فیس‌بوک در نمایش محتوا است، که با بهره‌گیری از پتانسیل فید خبری و ریل تایم بودن طبیعت آن، به اجرا در آمده است.

برخی کاربران از به نمایش درآمدن مقالات خبری پر بازدید، رضایت زیادی نداشته‌اند؛ حال باید دید که به نمایش در آمدن فایل‌های ویدئویی پر بازدید، چه بازخوردی را از سوی کاربران خواهد داشت. اما در عین حال باید این را هم مد نظر قرار دهیم که این خبر، خبر خوشی برای اپلیکیشن هایی همچون Viddy  و Socialcam است. چرا که محتوای آن‌ها بیش از آنچه که تصور می‌کردند به معرض نمایش گذاشته می‌شود!

حال که فیسبوک امکان مقالات پر بازدید و ویدیوهای پر بازدید را فعال کرده، بعید نیست در آینده نزد یک، همین کار را برای انواع دیتای دیگر مثل موزیک، عکس و... هم انجام دهد.

به نظر شما  فیسبوک در اقدام بعدی‌اش ، برای کدام اقلام دیتایی، نقشه کشیده است؟

 


دری الانف
 
تعداد مقالات 11 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت