فروش رفتنBuddy Media چه تأثیری بربازاریابی شبکه های اجتماعی دارد؟

یکشنبه 28 خرداد 1391

بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی روز به روز پر رنگ تر می شود! شرکت های بزرگ فناوری برای بهره برداری بیشتر از این بستر نوظهور دست و سر ی شکنند. خریدهای بزرگ میلیاردی ، شاهدی بر این مدعاست...

بادی مدیاSalesforce.com ، در گیر و دار خرید شرکتی فعال در حوزه ی بازاریابی رسانه های اجتماعی ، با نام Buddy Media است به به مبلغی در حدود 800 میلیون دلار!

Buddy Media ، سایتی است که به برندها کمک می کند تا درآمد زایی و بازاریابی اجتماعی خود ، در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک ، گوگل پلاس و توییتر را ، مدیریت کنند. این شرکت به بازاریابان امکان می دهد تا به آنالیز محتوا پرداخته و براساس نیاز خود ، از پلت فرم های متفاوت شبکه های اجتماعی ، دراین زمینه استفاده کنند.

 

انجام این معامله ، می تواند به افزایش اعتبار بازاریابی در حوزه ی شبکه های اجتماعی کمک کند. اگر چه این بخش از دنیای آنلاین ، هنوز به تکامل نرسیده ، اما رشد سریعی دارد. شرکت های نوپای زیادی در این حوزه وارد شده اند که از آن جمله می توان به Wildfire Interactive ، Hearsay Social ، Lithium و Vitrue اشاره نمود. مورد آخری توسط Oracle به مبلغ 300 میلیون دلار خریداری شده است! سال گذشته نیز Salesforce ، خرید دیگری در این زمینه داشته است. رادیان سیکس آنهم به مبلغ 326 میلیون دلار !

به نظر می رسد بزرگانی که در این راه قدم گذاشته اند ، کماکان مایلند قدرت بیشتری کسب کنند. شرکت های بزرگ به عنوان مشتریان بزرگی تلقی می شوند که تبلیغات و بازاریابی در حوزه ی آنلاین را فرصتی مغتنم می دانند. از این رو گسترش بیشتر سرمایه گذاری در این بخش درآینده هم قابل انتظار است.

گزینه های دیگری هم در این زمینه خریداری شده اند. اما Buddy Media بزرگترین آن ها به شمار می رود. بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی که که هنوز صاحبان ثروت و شرکت های بزرگ ، ابهامات و ردیدهای زیادی در مورد بکارگیری آن دارند ، با انجام معاملاتی از این دست ، اعتبار بیشتری خواهد یافت و موثر بودنش را به اثبات می رساند. کمپانی بزرگ جنرال موتورز ، تبلیغات خود در فیس بوک را کاهش داده ، اما GM و نمونه های اندک دیگر ، استثنائاتی هستند که با رقم خوردن معاملاتی همچون Buddy Media و پرداخت های کلانی که دراین حوزه می شود به فراموشی سپرده می شوند. با در نظر گرفتن پتانسیل و آینده ای که از این صنعت انتظار می رود ، به نظر می رسد Salesforce ، خرید خوبی انجام داده است!

 
 


کیت فریمن
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: