رشد سریع سوء استفاده از رسانه های اجتماعی

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391

داشتن یک شبکه اجتماعی معظم شبیه فیسبوک، شاید آرزوی شما و بسیاری از وبی ها باشد اما آیا تاکنون به خسارات بالا و دردسرهای آن هم اندیشیده‌اید؟...

سوء استفاده از شبکه های اجتماعیInfographic و مقاله‌ی منتشر شده توسط Impermium، نشان می‌دهد حملاتی که علیه شبکه های اجتماعی وجود داشته رو به افزایش است. به علاوه اینکه نحوه‌ی عملیات از این دست، به شکل گسترده ای پیچیده شده است و spammer ها و مجرمین اینترنتی در کار خود خبره تر شده‌اند.

بیشتر این جرایم، از طریق اشخاص حقیقی با ایجاد حساب‌های غیر واقعی در این شبکه‌ها رخ می‌دهد. در حالات بدتر حتی اتفاق افتاده است که گروه‌ها، مورد حمله قرار گرفته‌اند و یا حتی شبکه به طور کلی مورد سوء استفاده‌ی وسیع قرار گرفته است.

Impermium در گزارش خود ذکر می‌کند که روش‌های بهره برداری غیر قانونی و تکنیک‌هایی از این دست، به طور باورنکردنی رشد یافته و پیچیده تر شده‌اند. عناوینی که معمولاً این مجرمین استفاده می‌کنند، از سوژه‌های بسیار داغ روزمره هستند. اخباری همچون مرگ Osama Bin Laden و Amy Winehouse از این دست اخبار بوده‌اند. ظرف 3 ساعت، spammer ها و مجرمین، بهره برداری‌های زیادی بر سر موضوع Winehouse انجام دادند.

روش‌های بهره برداری غیر قانونی و تکنیک‌هایی از این دست، به طور باورنکردنی رشد یافته و پیچیده تر شده‌اند. عناوینی که معمولاً این مجرمین استفاده می‌کنند، از سوژه‌های بسیار داغ روزمره هستند.

این که کسب و کارهای کوچک نیز در بازی spam و خرابکاری اینترنتی وارد می‌شوند، بحث و بُعد ناراحت کننده ای از این قضیه است. Impermium اطلاعاتی که مبنی بر این موضوع بدست آورده است را، ناشی از کار بی وقفه، طی 100 روز ، که بر روی بیش از 104 میلیون عملیات صورت گرفته در شبکه های اجتماعی،  انجام شده ، اعلام کرده است.

بیش از 90 میلیون کاربر از 72 کشور دنیا، در این بررسی شرکت داده شده بودند، حتی با نمونه‌هایی کوچک‌تر از این نیز، می‌توان از جامعه‌ی آماری شبکه های اجتماعی، اطلاعات مهمی از این دست را جمع آوری کرد؛ اما نتایج تحقیقات Impermium نشان می‌دهد که شبکه های اجتماعی بایستی نسبت به امنیت خود و تأمین آن برای کاربران اهتمام ویژه‌تری به خرج دهند.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت