امکان اضافه کردن زیرنویس به ویدئو، در گوگل پلاس فراهم شد

شنبه 20 خرداد 1391

گوگل که ظرف چند ماه گذشته به شکل مشهودی بر روی شبکه اجتماعی جدید خود گوگل پلاس، سرمایه‌گذاری کرده، اکنون قابلیت جدیدی را طراحی و در این وب سایت به محتوای ویدئویی خود افزوده است

ویدئو در گوگل پلاس گوگل پلاس به کاربران خود اجازه می دهد که در فایل های ویدئویی خود زیرنویس و یا شرحی برای تصاویر، اضافه نمایند. این طور که به نظر می رسد، کاربران گوگل پلاس، هر روز باید منتظر تجربه امکان جدیدی در این شبکه اجتماعی باشند. این حرکت گوگل، به جذب مخاطبان بیشتر برای محتوای ویدئویی در این شبکه، کمک می‌کند و موجب می‌شود که بهره برداری بیشتری از آن‌ها انجام دهند.

James de Boer  از گوگل، گفته که برای اضافه کردن زیرنویس به یک ویدئو باید مراحل زیر را طی کنید:

  • یکی از ویدئوهای خود در "lightbox view" را باز کنید. ( برای مثال می توانید از تب ویدئوها، در پروفایلتان شروع کنید)
  • گزینه‌ی "captions" را از پوشه ی سمت چپ و پایین صفحه انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه‌ی "Closed captions" کلیک کنید.
  • حالا بر روی " Add new captions or transcript" کلیک کرده و فایل زیر نویس مورد نظر خود را آپلود کنید. نکته : زیرنویس‌ها به طور پیش فرض غیرفعالند و نمایش داده نمی‌شوند. برای مشاهده آنها باید دکمه‌ی "CC"   را فشار دهید تا این کپشن‌ها نمایش داده شوند.

زیرنویس‌های با پسوند  SUBبهتر جواب می دهند و فرمت SRT هم بدون اشکال کار می‌کند. البته زیرنویس‌ها را میتوان در هر فرمتی آپلود کرد، ولی احتمال خرابی و عدم کارایی آن‌ها وجود خواهد داشت.

طبق توضیحاتی که در همین رابطه در صفحه‌ی Google video help آمده، زیرنویس‌های با پسوند  SUBبهتر جواب می دهند و فرمت SRT هم بدون اشکال کار می‌کند. البته زیرنویس‌ها را میتوان در هر فرمتی آپلود کرد، ولی احتمال خرابی و عدم کارایی آن‌ها وجود خواهد داشت.

فراهم شدن این امکان توسط گوگل، قابل تقدیر است اما اگر گوگل سرمایه گذاری خود را در زمینه محتوای ویدئویی، در یوتیوب انجام می‌داد شاید منطقی‌تر بود. با توجه به اینکه این پیشرفت‌ها قبلاً در یوتیوب هم به اجرا درآمده‌اند، به نظر می‌رسد اهمیت استراتژیکی که گوگل پلاس برای گوگل دارد، موجب شده که جدیدترین و بهترین ابزارها را در آن ارائه کند.

 
 


جان راسل
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: