رشد قابل توجه گوگل پلاس در عرض یک ماه

یکشنبه 24 ارديبهشت 1391

فعالیت‌هایی که گوگل ظرف ماه گذشته در وب سایت گوگل پلاس داشته، اعم از طراحی افزونه‌های موبایلی، پیوند آن با جیمیل و... نتایج مطلوبی به همراه داشته است...

شبکه اجتماعی گوگل پلاسگوگل تلاش می‌کند گوگل پلاس خود را در تمامی جنبه‌های ممکن عرضه کرده و به موفقیت برساند. این موضوع را از چندین بروزرسانی که در هر هفته ارائه می‌دهد، به خوبی می‌شود فهمید. البته این تلاش‌ها ثمراتی هم در پی داشته است. بنا بر گزارش Experian Hitwise کل بازدیدهایی که از گوگل پلاس در ایالات متحده، در ماه آوریل صورت گرفته، جهشی 5 درصدی نسبت به ماه مارس داشته است.

بنابر این گزارش، 64 میلیون بازدید از این وب سایت در ماه آوریل صورت گرفته است. قابلیت‌های متفاوت ارایه شده در گوگل پلاس همچون Google+ Hangouts یا پاتوق گوگل پلاس باعث جذب کاربران بیشتر شده به طوری که افراد سرشناسی همچون Conan O’Brien، نیز طی همین ماه به این سرویس‌ها پیوسته‌اند.

کنا بر گزارش Experian Hitwise کل بازدیدهایی که از گوگل پلاس در ایالات متحده، در ماه آوریل صورت گرفته، جهشی 5 درصدی نسبت به ماه مارس داشته است

اپلیکیشن‌ها و پلاگین‌های جدید موبایلی هم رشد سریعی در گوگل پلاس داشته است. کمپین‌های متفاوت تلویزیونی که اخیراً برای گوگل پلاس به راه افتاده، بازاریابی خوبی برای آن انجام داده‌اند. پیوند گوگل پلاس به سایر محصولات گوگل مانند گوگل نیوز و گوگل بار، از جمله فعالیت‌هایی است که گوگل برای جا انداختن نام گوگل پلاس و افزایش محبوبیت آن انجام داده است. 

گوگل کاری کرده که کاربرش هر جا که باشد، به محض اینکه اراده کند، گوگل پلاس جلوی چشمانش ظاهر می‌شود. گوگل کمین نشسته که اگر روزی فیس‌بوک دچار مشکلی شد و در توانایی جذب و سرویس دهی به کاربران خود ضعیف شد، فرصت را غنیمت شمرده و گوگل پلاس را به عنوان جایگزینی مناسب مطرح کند!!!

شبکه اجتماعی گوگل پلاس
 

این دقیقاً مانند مسابقه شطرنجی است که شما با یک حریف قوی‌تر به اجرا می‌گذارید. وقتی شما توان پیروز شدن بر حریف کهنه کار خود را ندارید، همیشه منتظر اشتباهات او می‌مانید تا از آن به بهترین شکل بهره برداری کنید. اما سؤال اینجاست که آیا فیس‌بوک اشتباهات مورد انتظار را انجام خواهد داد؟ اگر چه در گذشته‌ی وب سایت فیس‌بوک، اشتباهاتی وجود داشته است اما کاربران وفادارش همیشه این سرویس و خدماتش را تقدیر کرده و اشتباهاتش را بخشیده‌اند!

 


نیل ویدیارتی
 
تعداد مقالات 2 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت