درآمد توییتر تا سال 2014 به یک میلیارد دلار خواهد رسید

یکشنبه 21 خرداد 1391

وب سایت توییتر، ظرف یکی دو سال اخیر سیاست‌های درآمدزایی خود را طراحی و ساماندهی کرده و به ارائه تبلیغات مرتبط با توییت‌ها پرداخته است. پیش‌بینی‌های جالبی در رابطه با آینده این شبکه اجتماعی، شده است

توییتر بر خلاف پیش بینی‌ها و آمارهایی که قبلاً از درآمد توییتر، اعلام شده بود، انتظار می‌رود تا سال 2014 میزان فروش توییتر، به یک میلیارد دلار برسد. درآمد زایی از تبلیغات، اولین سیاست تجاری در این وب سایت است. 

در سال 2011 این شرکت به 139 میلیارد و 500 میلیون دلار درآمد رسید. اگر گزارش Bloomberg در این رابطه صحت داشته باشد و پیش‌بینی‌ها درست از آب در آید، در سال‌های آتی، شرکت‌های بزرگ هم، از تبلیغات بر روی پلت فرم‌های وب، به عنوان سکوی پرش مهمی استفاده خواهند کرد.

اگر این صحبت‌ها واقعیت پیدا کند، به این معناست که توییتر پس از گذشت تنها 8 سال از شروع بکارش، به دستاوردی بزرگ نایل شده است. البته در مقایسه با رقبای توییتر همچون فیس‌بوک، که در حوزه‌ی شبکه های اجتماعی، همچنان  عنوان برتر را دارند، این موفقیت رکورد جدیدی محسوب نمی‌شود. فیس‌بوک پس از گذشت 6 سال از شروع به کارش به درآمد یک میلیارد دلار رسید و این در حالی است که بر اساس گزارش Bloomberg گوگل این راه را در طی 5 سال طی کرده است!

اگر این صحبت‌ها واقعیت پیدا کند، به این معناست که توییتر پس از گذشت تنها 8 سال از شروع بکارش، به دستاوردی بزرگ نایل شده است.

پیش‌بینی‌های درآمدی توییتر نشان می‌دهد که این شرکت نسبت به مدل تجارتی خود، اعتماد به نفس لازم را کسب کرده است. درحالی‌که در سال‌های شروع به کار این شرکت، حرف‌ و حدیث‌های زیادی در این رابطه به میان می‌آمد و موفقیت آن همیشه در هاله ای از ابهام قرار داشت.

البته توییتر در سال‌های اول، تأکید زیادی بر جنبه‌ی اقتصادی تجارت خود نداشت؛ اما در سال‌های اخیر شاهدیم که تمرکز این شرکت بر تبلیغات به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

تبلیغات در توییتر، بیش‌تر با استفاده از روش‌های سه‌گانه یعنی استفاده از Tweetها ،‌ trendها و account ها صورت می‌گیرد. اخیراً هم روشی خودگردان در تبلیغات، برای شرکت‌های کوچک‌تر، در توییتر مهیا شده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد، فرآیندهای تبلیغات و پروموشن  خود را به سادگی به اجرا در آورند.

فیسبوک و توییتر همیشه در تلاش بوده‌اند که ثابت کنند تبلیغات بر اساس ثبت میزان علاقمندی کاربران، با استفاده از ابزار لایک در فیس‌بوک و توییت‌ها در توییتر، بسیار تأثیر گذار است.

این موضوع در تحقیقی که The Wall Street Journal  اخیراً در رابطه با تأثیر گذاری تبلیغات در شبکه های اجتماعی انجام داده، نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

 


الیزا کرن
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: