روش اضافه کردن عکس به نقشه فیسبوک

سه شنبه 26 ارديبهشت 1391

پس از تغیرات اخیر سایت فیسبوک یکی از امکانات جدیدی که در اختیارمان قرار گرفته نقشه فیسبوک است، اکنون شما می توانید محل گرفته شدن عکس‌هایتان را روی نقشه اضافه کنید تا دوستانتان از آن با خبر شوند...

نقشه بینگ در فیسبوک چندی پیش سایت فیسبوک با کمک مایکروسافت، نقشه های بینگ (Bing Map) را به شبکه اجتماعی خود اضافه کرد. از آن پس شما می‌توانید مسافرت‌هایی تفریحی یا کاری که در طول زندگی‌تان داشته‌اید را در پروفایل خود ثبت کنید تا دوستان‌تان هم از مکان هایی که دیدن کرده‌اید اطلاع داشته باشند.

حتی شما می‌توانید محل گرفته شدن عکس‌هایی که در فیسبوکتان آپلود کرده اید را به آنها اضافه کنید تا هر وقت که دوستان‌تان در حال تماشای عکس‌های شما بودند بفهمند محل گرفته شدن این عکس کجاست. مثلا اگر تابستان پارسال سفری به کیش داشته‌اید و در کنار خلیج فارس (همیشه فارس!) عکس گرفته‌اید و در فیسبوک آپلود کرده‌اید می توانید به دوستانتان نشان دهید که محل دقیق این عکس کجا بوده، یا اگر امشب می‌خواهید با دوستانتان به کافی‌شاپ بروید و تمایل دارید عکس‌تان را در فیسبوک آپلود کنید، بد نیست محل گرفته شدن عکس و نام کافی‌شاپ را هم به عکس‌تان اضافه کنید تا دوستان و حتی پدر و مادرتان! هم از محل‌های مورد علاقه شما با خبر شوند.

شما می‌توانید موقعیت عکس‌های خود را در فیسبوک اضافه کنید تا دوستانتان از مکان گرفته شدن عکس با خبر شوند.

 

حتی اگر کاربران دیگری هم عکس خود را در آن کافی شاپ آپلود کرده باشند و دسترسی آن‌را روی حالت پابلیک گذاشته باشند شما می‌توانید آنها را ببینید و شاید همین باعث آشنایی شما با بقیه شود.

مخاطب ما در این پست آن‌هایی هستند که با نحوه انجام این کار و اضافه کردن محل عکس در فیسبوک آشنایی ندارند. ما در چند مرحله کوتاه به شما آموزش این کار را خواهیم داد.

 

1- نقشه شما

برای مدیریت نقشه در صفحه پروفایلتان از پنلی که در پایین عکس کاورتان وجود دارد گزینه Map را انتخاب کنید. اگر آن‌را نمی‌بینید در گوشه این باکس روی آیکن فلش رو به پایین کلیک کنید تا به شما نمایش داده شود.

نقشه فیسبوک

2- اضافه کردن عکس به نقشه

اکنون روی گزینه " Add Photos to Map" که بالای نقشه قرار دارد کلیک کنید.

نقشه فیسبوک

3- انتخاب عکس

اکنون عکس‌هایی که قبلا در فیسبوک آپلود کرده اید به شما نشان داده می‌شود. اگر روی هر کدام کلیک کنید محل گرفته شدن عکس از شما پرسیده می شود.

نقشه فیسبوک

4- انتخاب مکان

اکنون نام مکانی که عکس را در آنجا گرفته‌اید تایپ کنید، بعد از تایپ کردن ابتدای نام محل، فیسبوک خودش محل مورد نظر را تشخیص می‌دهد و کار شما را راحت‌تر می‌کند.

نقشه فیسبوک

5- ذخیره

اگر مرحله قبلی را انجام دادید اکنون روی دکمه " Done Adding" کلیک کنید تا اطلاعات عکس ذخیره شود.

نقشه فیسبوک

در خارج از این حالت هم می‌توانید به عکسهای خود اطلاعات موقعیت‌شان را اضافه کنید. کافی‌ست وقتی که دارید عکس‌‌‌های قبلی خود را میبینید در کنار عکس بر روی " Add location" کلیک کنید و نام مکان مورد نظر را تایپ کنید.

گالری عکس فیسبوک

بعد از این مراحل اگر به قسمت نقشه پروفایل خود بروید متوجه اضافه شدن تعدادی پونز بر روی نقشه خواهید شد. اینها همان جاهایی است که شما عکس گرفته اید.

نقشه فیسبوک
 


امی الیوت
 
تعداد مقالات 1 عدد
زینب السادات طیبی
 
تعداد مقالات 13 عدد
       
کپی رایت