بهینه سازی موارد مورد علاقه در توییتر

پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391

سرویس میکروبلاگینگ توییتر، در عین محبوبیت، هنوز از برخی امکانات محروم است. یکی از این کاستی ها هنگام مرور توییت های قبلی، مشخص می شود. اما هواداران توییتر برای رفع این کمبودها، دست به کار شده اند

شبکه اجتماعی توییتراپلیکیشن Faavorite، ابزاری جدید بر روی Twitter است که به شما قدرت می‌دهد تا از پس سازماندهی و تنظیم tweet های خود، به خوبی بر آیید. ایده‌ی اولیه طرح، از دو نفر با نام Nick Payne توسعه دهنده، و Harry Roberts، طراح نشأت‌گرفته است.

آن‌ها با تأمل بر نحوه‌ی مدیریت موارد مورد علاقه بر روی Twitter، به این نتیجه رسیده‌اند که به فکر ساخت ابزار Faavorite بیافتند. بر اساس گفته‌ی این دو کارشناس، آن‌ها لیستی از موارد آزار دهنده در مورد نحوه‌ی مدیریت tweet ها در Faavorite را تهیه کرده‌اند. سپس به دنبال راه چاره برای حذف مشکلاتی از این دست به مشغول شده‌اند.

اپلیکیشن Faavorite، ابزاری جدید بر روی Twitter است که امکان سازماندهی و تنظیم tweet ها را ، به شکل مطلوبی، فراهم می کند

مشکلات موجود در مدیریت tweet ها در وب سایت Twitter عبارت بودند از : قابلیت نامناسب جستجو بر روی آن‌ها، عدم توانایی بازیابی tweet های از دست رفته، مصرف صحیح و دسته بندی دلخواه، به علاوه موارد ذکر شده در بالا، این تیم دو نفره قابلیت‌های جدیدی همچون جستجو در موارد مورد علاقه‌ی دیگر کاربران را نیز در زمره‌ی نیازهایی که کاربر در Twitter دارد قلمداد نمودند.

جستجو در محتوای گنجانیده شده در اپلیکیشن ها نیز از دیگر قابلیت‌هایی است که این ابزار جدید، توانایی آن را داراست. محتوایی که در فایل‌های ویدئویی YouTube قرار دارد و یا در اقلام GitHub مورد استفاده قرار گرفته‌اند از این دسته‌اند.

شناسایی هنرمندان و پیگیری اطلاعات آلبوم‌های موسیقی نیز در این گروه قرار می‌گیرند. قابلیت نمایش داده های آماری همچون نمایش تگ‌هایی که بیشترین بار مورد بازدید کاربران قرار گرفته‌اند، یا وب سایت‌هایی که بیشترین کلیک را به خود جلب کرده‌اند، و یا tweet هایی که بیشتر از همه مورد علاقه کاربران قرار گرفته‌اند و غیره همه در گروه داده های آماری قرار می‌گیرند.

هدف Payne و Roberts از ایجاد اپلیکیشنی با این خصوصیات، کمک به کاربران Twitter بوده است. آنان می‌گویند "وقتی شما یک tweet را در روی این وب سایت، به عنوان tweet مورد علاقه‌ی خود محسوب می‌کنید به این معناست که در آینده مایل به خواندن آن می باشید. شاید موجبات شادی شما را فراهم کرده و یا حاوی لینکی به یک محتوای مورد علاقه است. برنامه ای که ما طراحی کرده‌ایم به شما قدرت دسته بندی و استفاده به تمام معنا، از این امکانات را در اختیارتان قرار می‌دهد. شما در آینده به سادگی می‌توانید به tweet های قبلی خود باز گردید و به جای اینکه در Twitter از قابلیت کهنه‌ی scrolling استفاده کنید، از ابزاری قدرتمند بهره گیری نمایید."

مکانیزم مورد استفاده در این ابزار فناوری جدیدی است که Twitter تا کنون از آن بی بهره بوده است.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: