امکان انجام بازی به فید خبری فیسبوک اضافه می‌شود

دوشنبه 8 خرداد 1391

در ادامه اضافه کردن قابلیت های جدید در فیسبوک، اینبار این شبکه اجتماعی به دنبال جلب رضایت توسعه دهندگان خود افتاده و میخواهد به آنها کمک کند تا بتوانند بازی های خود را راحت‌تر به کاربران معرفی کنند.

بازی فیسبوک فیسبوک فهمیده برای اینکه بتواند فاصله اش را با رقبایش حفظ کند باید همیشه به فکر اضافه کردن امکانات جدید به سایتش باشد، از آن طرف هم، ما دیگر عادت کرده‌ایم که هر چند روز یکبار باید منتظر تغیراتی در این سایت باشیم.

ما هم در مقالات قبلی تلاش کردیم همه این قابلیت ها را قبل از اینکه به صورت نهایی، برای کل کاربران فیسبوک اضافه شود به شما معرفی کنیم که، Highlight، فروشگاه نرم افزاری فیسبوک، درخواست اعضا برای اهدای عضو تعدادی از آنها است.

اما برویم سراغ قابلیت جدیدی که امروز قصد معرفی آن را داریم. این شبکه اجتماعی در آخرین اقدامش در زمینه انتشار قابلیت‌های جدید، در حال اضافه کردن امکانی است که بیشتر از همه به سود توسعه دهندگان بازی های فیسبوکی است. فیسبوک میخواهد امکانی را فراهم کند تا توسعه دهندگان بازی بتوانند دموی بازی ساخته شده خود را در پست‌هایی که توسط کاربران به اشتراک گذاشته می‌شوند قرار دهند.

به این ترتیب کاربران می‌توانند بازی شما را در فید خود داشته باشند و به راحتی بتوانند آنرا بازی کنند. سپس اگر از بازی شما خوششان آمد می‌توانند به سراغ نسخه اصلی آن بروند و به آن دسترسی داشته باشند. نکته مثبتی که این بازی‌های تستی دارد این است که برای انجام آن نیازی به ثبت نام و دادن دسترسی به اپلیکیشن آن بازی در فیسبوک ندارید. شما می‌توانید ابتدا برای مدتی بازی را تست کنید و سپس اگر از آن خوشتان آمد، به سراغ نسخه اصلی آن بروید و حتی اگر بازی پولی بود آن‌را خریداری کنید.

بازی در فید فیسبوک
 

فیسبوک این‌بار توسعه دهندگان بازی را هدف گرفته و می‌خواهد با قابلیت جدیدش به پیشرفت کسب و کار آنها کمک کند.

در این روش توسعه دهندگان به راحتی می‌توانند کاربران را از آنچه ساخته‌اند مطلع کرده و آن‌ها را تشویق به بازی کنند. Idle Worship ، Angry Birds و Bubble Witch Saga بازی‌هایی هستند که قبلا هم از فید خبری (News Feed) برای معرفی خود استفاده کرده اند.

مثلا Angry Birds به بازیکنانش امکان این را می‌دهد که امتیاز خود را در اکانتشان پست کنند و آن را به رخ دوستانشان بکشند و آنها را به مبارزه دعوت کنند. یا Idle Worship به کاربران اجازه می‌دهد تا با به اشتراک نسخه‌ی کوچکی از بازی با دوستان خود، امکان نگاهی گذرا از بازی را به آن‌ها بدهند.

اگر شما یک توسعه دهنده بازی در سایت فیسبوک هستید یا می‌خواهید شروع به این کار کنید پیشنهاد می کنم این صفحه را ببینید. اگر هم جزو کاربران معمولی فیسبوک هستید منتظر ورود بازی ها به فید خبریتان باشید. هر چه باشد این موضوع جهش بزرگی برای توسعه دهندگان فیسبوک است و آنها می‌توانند با کمک این قابلیت تعداد کاربران بازی خود را افزایش دهند.

 


متیو پانزارینو
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت