با Highlight پست های خود را به دوستان بیشتری در فیسبوک نشان دهید

شنبه 30 ارديبهشت 1391

سایت‌های پربازدید همیشه باید به فکر قابلیت‌های جدید و پیشرفت خود باشند. فیسبوک هم از این قاعده مستثنی نیست. آنها در حال کار کردن روی قابلیت جدیدی با نام Highlight هستند که به کاربران امکان می دهد...

قابلیت Highlight فیسبوک چند روز پیش در اینجا در مورد بهترین زمان ارسال پست در فیسبوک توضیح دادیم، اما طبق گزارشاتی که خود فیسبوک به تازگی ارائه داده، در بهترین شرایط تنها 12% از دوستان شما، پست‌هایتان را مشاهده می کنند!

فیسبوک قصد دارد در یک پروژه جدید که “Highlight” نام گرفته کاری کند تا کاربران بتوانند پست های خود را به تعداد بیشتری از دوستانشان نشان دهند. این قابلیت جدید که فقط در دسترس کاربران حقیقی قرار خواهد گرفت و صفحات تجاری از آن بی بهره خواهند ماند به شما امکان می‌دهد که یکی از پست های خود را که احساس می‌کنید، مهمتر از بقیه پست‌هایتان است را انتخاب کنید و با استفاده از این سرویس جدید کاری کنید که دوستان بیشتری این پست را مشاهده کنند.

اما این همه داستان نیست، فیسبوک در اضافه کردن این قابلیت به فکر درآمد‌زایی خود هم بوده است! به شکلی که برای اینکه شما بتوانید پست خود را به قسمت Highlight فیسبوک اضافه کنید باید چند دلار به فیسبوک پرداخت کنید.

این قابلیت در حال حاضر به صورت تستی در منطقه نیوزلند در حال اجرا است تا فیسبوک عکس‌العمل کاربران را در این زمینه شناسایی کند.در نگاه اول این ایده به قدر کافی جذاب می رسد، مثلا شما به زودی شهر محل زندگی خود را تغیر خواهید داد و دوست دارید این خبر را به دوستانتان در فیسبوک اطلاع دهید یا قصد دارید برای تولد خود، جشنی بگیرید و میخواهید از دوستانتان بپرسید کدام رستوران یا کافی شاپ محل بهتری برای گرفتن یک جشن تولد است. این دقیقاً جایی است که Highlight به کمک شما خواهد آمد تا بتوانید تعداد بیشتری از دوستانتان را در اطلاع پست خود قرار دهید. اما همه چیز اینقدر هم مثبت نیست!

با قابلیت Highlight شما می‌توانید پست های خود را به تعداد بیشتری از دوستانتان نشان دهید. البته در قبال این کار باید چند دلار هزینه کنید.

اگرچه صفحات تجاری امکان استفاده از این قابلیت را ندارند، اما این احتمال وجود دارد که همان کاربران حقیقی هم برای تبلیغ محصولات شرکت یا کارخانه خود از این قابلیت استفاده کنند، آن زمان است که نارضایتی از این قابلیت جدید بوجود خواهد آمد. مطمئنا هیچ‌کس دوست ندارد در News Feed فیسبوکش که در حال حاضر ترکیبی از محبوبترین و آخرین پستهای دوستانش است تبلیغ ببیند.

نکته عجیبی که وجود دارد ، این است که فیسبوک از ایده نحوه نمایش توئیت‌های تبلیغاتی توئیتر الهام نگرفته است. برای مثال در توئیتر هم توئیت های تبلیغاتی در تایم‌لاین کاربران نمایش داده می شود اما این وب سایت با قرار دادن آنها در بک‌گراندی با رنگ دیگر به کاربران اعلام می کند که این توئیت یک توئیت تبلیغاتی است. اما فیسبوک این تبلیغات را بدون هیچ تغیری در ظاهرشان برای کاربران نمایش می‌دهد.

همانطور که اعلام شد این قابلیت فعلا در منطقه نیوزلند به صورت تستی در حال آزمایش می باشد، در مورد چرایی این انتخاب و هوشمندی فیسبوک در این انتخاب تنها ذکر این نکته کافی است که فیسبوک با انتخاب این منطقه علاوه بر تست بر روی کاربران انگلیسی زبان ، که زبان اول اینترنت است ، توانسته تست خود را در کشورهایی که تمرکز اصلی‌ اش روی آنها نیست و جزو مناطق مهم برای فیسبوک نیستند، انجام دهد.

یادتان نرفته که در این مقاله که در مورد مشکل عدم توانایی فیسبوک در نمایش تبلیغات در نسخه موبایلی خود بود، اعلام کردیم که فیسبوک به زودی روش‌های جدیدی را برای افزایش درآمد‌ خود آغاز خواهد کرد، که این ، اولین تصمیم جدی فیسبوک در این زمینه است. Highlight اولین نشانه های آمادگی فیسبوک برای قدم برداشتن در مسیر درآمدزایی با ریسک بالا است.

نظر شما درمورد این سرویس جدید چیست؟ آیا با این روش درآمدزایی جدید فیسبوک موافق هستید؟

 


جاش کنستین
 
تعداد مقالات 2 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت