آیا دکمه‌ی Google Share جایگزین دکمه‌ی Plus1 است؟

پنجشنبه 14 ارديبهشت 1391

ایده‌های خلاقانه و کمال‌گرایی گوگل، در تمامی محصولات این ابرشرکت وب، مشهود است. نمونه‌هایی از آن را می‌توان در طراحی سایت شبکه اجتماعی Google دید. اینبار هم گوگل برای Plus1 نقشه کشیده...

گوگل پلاسگوگل در شبکه‌ی اجتماعی خود، دکمه‌ای جدید با نام Google Share را ارائه کرده است که از لحاظ کاربرد، شباهت زیادی به دکمه‌ی 1+ دارد. اما آیا می‌توان انتظار داشت که وب سایت‌ها این دکمه‌ی جدید را مفیدتر از قبلی ارزیابی نمایند؟

این دکمه که طرح‌های جدید و متعددی برای آن در نظر گرفته شده و پس از اینکه مطلب مورد نظر به اشتراک گذاشته شد، به رنگ قرمز در می‌آید، نسبت به دکمه‌ی 1+ کارایی‌های بیشتری دارد.

با استفاده از دکمه‌ی 1+ ، فقط می‌توانستید دیگران را از علاقه‌مندی به موضوع یا مطلبی در یک وب سایت، مطلع کنید؛ اما با استفاده از دکمه‌ی Google Share این امکان برای شما وجود دارد که مخاطبین خود را به طور دقیق انتخاب کنید. در حقیقت این شما هستید که تعیین می‌کنید چه کسانی از علاقه‌مندی شما نسبت به آن وب سایت با خبر شوند.

+Google نیز مانند رقبای خود فیس‌بوک و توییتر، امکانات مشابهی را برای به اشتراک گذاری و لایک کردن موضوعات در وب سایت، فراهم کرده است. این در حالی است که تعداد کاربران گوگل پلاس از رقبایش بسیار کمتر هستند.

گوگل اعلام کرده که تا کنون، 170 میلیون کاربر، در گوگل پلاس ثبت نام کرده‌اند. در مقایسه با کاربران 800 میلیون نفری فیس‌بوک، این رقمی ناچیز به حساب می‌آید. توییتر نیز در انتهای ماه مارس گذشته، اعلام نمود که 140 میلیون نفر، کاربر فعال دارد.

با استفاده از دکمه‌ی Google Share مخاطبین خود را به طور دقیق انتخاب می‌کنید. در حقیقت این شما هستید که تعیین می‌کنید چه کسانی از علاقمندی شما نسبت به آن وب سایت با خبر شوند

از آنجایی که گوگل پلاس سنی کمتر از یک سال دارد، دائماً تغیرات زیادی در امکانات و ابزارهای آن به وجود می‌آید. یکی از آخرین تغییرات اعمال شده، امکان گزارش گیری از رسانه‌های اجتماعی، در Google Analytics بوده است. البته یکپارچه سازی بین دیگر محصولات گوگل و +Google نیز، روند خوبی طی می‌کند.

یکی از تغییرات اعمال شده در این دسته، امکان به اشتراک گذاشتن یک تصویر ایمیل شده Gmail، با دیگران است. هم اکنون گوگل، ضرر Google Share Button را به طور رسمی اعلام نموده و علاقه‌مندان می‌توانند برای داشتن آن در وب سایت خود، فقط تگScript مورد نظر را استفاده نمایند.

امکان استفاده از این دکمه به طور عمودی و افقی، در سه سایز متفاوت وجود دارد. به نظر شما آیا استفاده از دکمه‌ی جدید به اشتراک گذاری گوگل، در نهایت منجر به سوق داده شدن افراد بیشتر به سمت گوگل پلاس خواهد شد؟

 


امیرحسین آجودانیان
 
تعداد مقالات 5 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت