اپل نیازی به داشتن شبکه‌ی اجتماعی ندارد

یکشنبه 14 خرداد 1391

اپل به عنوان مطرح‌ترین شرکت فناوری اطلاعات، با وجود تب بالای شبکه‌های اجتماعی، فعالیت چشمگیری در این زمینه نداشته و همین موضوع موجب پدید آمدن سوالات زیادی در ذهن کارشناسان و خبرنگاران شده است

اپل و شبکه اجتماعیTim Cook مدیر عامل اپل در کنفرانس All Things D در کالیفرنیا  به سؤالات خبرنگاران در رابطه با برنامه‌ها و دیگر ابعاد متعدد کاری اپل پاسخ داد. بخشی از پرسش و پاسخ‌ها به صحبت در مورد سایت شبکه‌ی اجتماعی نه چندان شناخته شده و محبوب Ping که توسط اپل طراحی شده، اختصاص داشت.

یکی از مهمترین سوالاتی که توسط خبرنگاران مطرح شد این بود که "آیا اپل به دلیل عدم محبوبیت شبکه‌ی اجتماعی Ping، قصد منحل کردن آن را دارد یا خیر؟" Cook در پاسخ گفت : "اگر چه تعداد علاقمندان Ping زیاد نیست، اما هستند افرادی که به آن دلبستگی زیادی دارند. بنابراین برای تصمیم گیری در مورد این سایت شبکه‌ی اجتماعی اشتراک گذاری موسیقی، باید بیشتر تأمل کنیم."

کوک در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران ABC که در مورد سرنوشت پینگ پرسیده بود، این گونه ادامه داد : "اپل نیازی به داشتن شبکه‌ی اجتماعی ندارد! البته با این وجود اپل اجتماعی است و باید اجتماعی بماند. امروز ما با پیوند دادن توییتر با iOS ، در این راه قدم گذاشته‌ایم. به زودی هم توییتر را با سیستم عامل مکینتاش ارتباط می‌دهیم."

اپل نیازی به داشتن شبکه‌ی اجتماعی ندارد! البته با این وجود اپل اجتماعی است و باید اجتماعی بماند. امروز ما با پیوند دادن توییتر با iOS ، در این راه قدم گذاشته‌ایم

مدیرعامل اپل تأکید کرد که برای اجتماعی ماندن اپل، بدون شک برنامه‌های زیادی در آینده خواهند داشت. او ایجاد مراکز بازی را به عنوان یکی دیگر از تکه‌های پازل اپل، در اجتماعی شدن نام می‌برد. کوک در رابطه با آینده‌ی سرویس اجتماعی اپل یعنی پینگ ، خوش بین نیست. به گفته‌ی او پینگ، ارزش صرف انرژی و هزینه بالا را ندارد.

اپل جدیداً ابزار بازیابی اپلیکیشن Chomp را خریداری کرده است. دیدگاه اپل از داشتن یک شبکه‌ی اجتماعی، به غنی‌تر کردن هر چه بیشتر ارتباطات بر می‌گردد. جایی که معنایی فراتر از اشتراک گذاری تصاویر رویدادهای ساده و روزمره زندگی داشته باشد.

به نظر شما این تفکر و سیاست به رشد این شرکت پیشتاز در آینده آسیب خواهد زد؟ یا اینکه اپل قصد دارد فصل جدید را در عرصه شبکه‌های اجتماعی باز کند؟

 


پیتر پچل
 
تعداد مقالات 2 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت